ABOUT

Having a professional career in export and marketing for 10+ years did not stop the urge in me of sharing my experiences in luxury and fashion on a digital platform.
I share a stylish life style on my blog; my travel experiences, stylish events that I attended such as Venice Film Festival, Paris Fashion Week etc..., stylish people around and my very own style in order to give a bit of inspiration... I also interview celebrities in order to know more about their life style and sense of fashion.
İhracat ve pazarlama üzerine 10 yıldan fazla bir kariyere sahip oluşum, lüks ve moda üzerine tecrübelerimi paylaşmak için içimdeki isteği durduramadı ve bu blogu açtım. Blogumda stil sahibi bir hayatı paylaşıyorum... Seyahatlerim, katıldığım dünya çapındaki etkinlikler (Venedik Film Festivali, Paris Moda Haftası v.b.gibi...), karşılaştığım stil sahibi insanların stilleri ve biraz olsun ilham verebilmek adına kendi stilim... Ayrıca yerli yabancı birçok başarılı ve meşhur isimle yaptığım ropörtaj ve söyleşilerde onların yaşam tarzlarını ve stillerine ilişkin bilgileri paylaşıyorum.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...