Friday, 3 August 2018

Summer Makeup with Rihanna's Fenty

 Birçok insanda var ama bende delicesine takip ettiğim bir stil ikonu yok... Şu an yok. Belki 30 yaşından sonra bir veya birkaç insanı delicesine takip etmek diye bir şey yok literatürde, kim bilir... Eskiden vardı elbet takip ettiklerim. Örneğin Nicole Richie ve Lindsay Lohan, benim 20'lerimin başında stil ve makyajlarını deli gibi takip ettiğim iki isimdi örneğin. Ve o zamanlar instagram yoktu, bloglar bile yoktu düşünün. Yabancı dergileri alıp oradan bakardık ne giymişler diye... Yeni dönemin stil ikonları ise genelde blogger veya influencerlar oluyor. Evet, popülerlik anlamında Jenner ve Hadid kardeşler elbette devamlı takip ediliyor ancak onları da artık genelde stylist'ler giydirdiği ve çoğu sokak stilleri bile bir proje ile alakalı olduğu için insana o eski zamanki sokak stilinde ünlü takibi hazzını vermiyor. Rihanna'nın da hatırı sayılır oranda takipçisi ve hayranı var elbet ve o Fenty ile aslında bu hayranlığı ticarete dökmüş ünlülerden bir tanesi. Benim yolum devamlı kesişiyor bu Fenty ile, bir Rihanna hayranı olmasam bile. Neredeyse tüm terlik işbirliklerinden birer tane var dolabımda örneğin. Make-up koleksiyonu çıkardığında beni yine pek heyecanlandırmadı ama Singapur Sephora'da ürünleri rafta görünce kendimi satın almaktan alıkoyamadım. Neler alıp nasıl kullandığımı merak ediyor musunuz? :)

Bir ruj delisi olarak elim hemen dudak ürünlerine gitti tabii. Bu serinin ismi Mattemoiselle ancak ben artık nasıl mat rujlar kullanıyorsam bu rujun dokusu bana bildiğiniz geleneksel rujlar gibi geldi. Hatta benim için oldukça parlak diyebilirim. Kylie'nin mat rujlarından sonra bu "mat" ruj bildiğiniz annemiz zamanlarından bir Lancome ruj gibi. Ama renkler çok güzel ve ambalajı taşımak için çok pratik.
Matchstix fondöteninden de alıp kasaya doğru ilerlerken acaba başka ne almalıydım da fark edemedim diye kendi kendime düşünmeye başladım ve sevgili Niyans Nihan'a mesaj attım. "Fenty'den ne alınır kuzum?" diye sorduğumda ondan en doğru cevabı alacağımı biliyordum. Killawatt Highlighter ve GlossBomb kap mutlaka dedi. Highlighter olayından pek hoşlanmıyorum zira yüzünün yanlış yerlerine gelişi güzel highlighter uygulamış kadın görmekten yıldım. Kendimde genelde mat makyaj sevdiğim için yüzümün sadece bir yerine (burnumun ucuna minnacık) uygulayıp geçiyorum. Ancak bu yukarıda gördüğünüz Killawatt Foil Mimosa/Sangria Sunrise isimli ikili paleti görünce direkt sepete attım. Mağazadaki görselde Rihanna'ya bu paletteki Sangria yani pembe olan far olarak kullanılmış, Mimosa yani turuncu ise allık gibi kullanılmıştı ve fotoğraf cidden olaydı. Ben de bu paleti aldığım günden beri yüzüme gözüme hunharca sürüyorum zira çok güzel renkler ve hangisini nerenize sürerseniz sürün kötü durmuyor.
 Gloss Bomb ile Matchstix fondöteni henüz kullanma fırsatı bulamadım ama ambalajların cool'luğu bile almış olmama dair bir mutluluk veriyor bana :)
 Bu 2 ürünün Fenty ile alakası yok ancak Kim Kardashian'ın make-up artistinin kullandığı kirpik markasını görünce hemen 3-4 tane kaptım. Better than Sex ise benim en sevdiğim maskara.


No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...