Wednesday, 4 July 2018

My Favorite Summer Products

We are almost in the middle of Summer but the first decent contact of my body with sun took place only last week. My Asia trip to Bali and Singapore was not very generous in terms of sunshine that's why, I spent my long weekend in Göcek (South of Turkey) umbrella-free. I have unwanted tan lines on my body and actually I was about to have sunburn in certain areas. However, I managed to keep my face protected and I am sure if I applied my sunscreen properly, my body would not be as red/brown as it is now. Luckily, I had the right products with me in my beach bag and I managed to finish the holiday without any fuzz. What are those products?
Neredeyse yazın ortasına geldik ve ben birkaç deniz seyahati yaptım ancak vücudum güneşe tam anlamıyla ancak bu hafta sonu kavuşabildi. Bali ve Singapur'daki bir güneş bir yağmur havası bir yana, Ekvator güneşinden korkum sebebiyle güneş koruma ürünlerimi sekiz kat sürüşüm sonucu sıfır bronzlukla döndüğüm bir Asya seyahati olmuştu. Hafta sonu Göcek'e vardığımda ilk gün kapalı olan hava sebebiyle vücut güneş kremlerimi çantamdan çıkarmadım ve ne olacaksa olsun misali güneşin kendini gösterdiği sonraki günlerde de vücuduma pek koruyucu sürmedim. 2 günde nasıl kızarılır isimli tecrübeyi güzel yaşamış oldum ama neyse ki yanımda güneş sonrası işe yarayan ürünlerim vardı ve tatili acısız tamamlayabildim. Ve elbette yüz koruyucumu asla ihmal etmediğim için yüzümde sadece bir tık renk değişimi oldu. Sun kissed dediklerinden :) Peki kullandığım bu başarılı ürünler neler?

You should protect your face not only in summer but also during all days in all seasons. My favorite is Obagi 50+ matte. For my body, I usually like Clinique and Lancome but this year I started the Lierac 50 and I am happy so far.
Yüzünüzü yaz kış demeden her daim güneşten korumanız gerekiyor. Ben bu işi son 1,5 senedir hakkıyla yapıyorum ve Obagi 50+ matte'ı her sabah evden çıkarken uyguluyorum. Vücudum için ise sadece plajda güneşlenirken koruyucu kullanıyorum ama 50 ile başlayıp yaz sonunda 30'a düşüyorum. Yine de çok çok bronzlaşıyorsunuz o yüzden sağlıksız şekilde korumasız kendinizi güneşe atmamanızı tavsiye ederim :)
My favorites for hair protection and styling in summer
 Saçlar için ise özellikle boyalı veya işlem görmüşse koruyucu bir ürün kullanmak çok faydalı. Plaja giderken Phyto Plage'ın bu ürününü 2 yazdır kullanıyorum. Denizden çıkınca da harika bir serum etkisi yaratıyor ürünü yenilemeseniz bile. Yazları saçımı kurutmak veya maşa yapmakla uğraşamadığım için kuaförden aldığım bu saç sütünü kullanıyorum duştan çıkınca.
Amazing after sun products
 50 faktör kullanan biri olarak güneş sonrası kremlere fazla ihtiyacı olan biri değilim aslında ancak bu tatilde bahsettiğim üzere vücut korumamı aksatınca kızarmış balığa döndüm akşamları. Bioderma'nın ürünü gerçekten vücuttan alev alır cinsten. Lierac'ı ise eve döndüğümde kullandım gerçekten ne acı kaldı ne yanma.
Yazın yüzümüze sürdüğümüz kremler ve sıcak hava sebebiyle yüz temizlemeye ekstra önem veriyorum. Kiehl's jel temizleyiciyi Singapur'a da götürmüştüm ve çok memnunum. Kylie'nin bu grupta ne işi var diyenler için, bir ruj hayal edin, denize girdiniz çıktınız ve hala dudağınızda sabit kalmış. İşte bu yüzden plaj çantamın vazgeçilmezi kendisi.


No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...