Wednesday, 23 May 2018

Colors of Spring

Every Spring, one or two colors take the stage and we see all racks in the boutiques covered with one or two colors in general. This Spring time, every high fashion or high street store is full with different color scheme. One brand had focused on pink, the other in orange, some in green and it may be quite confusing if you want to keep up with the trends. My picks for this Spring are red and green. Here are some tricks to elevate your look with colors.
Her İlkbahar'da mağazalarda bir veya iki rengin hakimiyetini görür, herkes o renklere odaklanır ve sokaklarda bu trendin izlerini görürdük. Bu sene ise, neredeyse her mağaza ve tasarımcı başka renklere odaklanmış ve bizlere adeta "bu Bahar seçimi siz yapıyorsunuz" mesajı vermiş durumda. Benim seçimlerim kırmızı ve yeşil oldu zira elim devamlı bu renk parçalara gidiyor, gerek alışverişte, gerek evde hazırlanırken. Hangi rengi seçerseniz seçin, kombin yaparken gereken ufak tüyolar aslında aynı. Neler mi onlar?

My first recommendation would be keeping a full look with one color. Don't worry about the different shades and be brave to keep your single color look. I had actually written a post about single color looks and you can reach the article bu clicking on here.
When you create a full red, full green or full orange look, wear nude sandals/stilettos as it will make you look taller and more elegant. Go for white if you prefer wearing sneakers as white sneakers are also very trendy-again this season.
Farklı ama cool bir görüntü için benim tavsiyem tek rengi baştan aşağı kullanmak. Baştan aşağı derken, genelde ayakkabıda bej, krem gibi ten rengi tonlarını tavsiye ederim ki, hem boyunuz daha uzun görünsün hem de dikkat çekici görüntünüz dengelenmiş olsun. Tek renk giyime dair tüyolarımı daha önceki bir yazıda paylaşmıştım. Buraya tıklayarak o yazıya da ulaşabilirsiniz.


If you feel shy about single color looks, try to match your colorful outfit with stripes, dots or print that have the color you had chosen. For instance if you focus on red, match it with another multicolor piece so that it will look effortless. I would avoid using black color in these looks as it is kind of an implication that you took the easy way while creating your look. That is why, nude is a hero for Spring wardrobes.
Canlı renkleri günlük hayatınızda kullanırken, tek renk size iddialı geliyorsa, elbette bu renkli parçaları etek, bluz veya ayakkabı olarak da kullanabilirsiniz. Bu tip kullanımda örneğin; kırmızı bluz, siyah pantolon, kırmızı ayakkabı şeklinde kullanmaktan kaçınmanızı ısrarla rica ederim zira bunu zaten modayla en ilgilenmeyen insan bile yapabilir. Oysa siz Stylishtimes okuyucususunuz :) Trendleri takip ediyor, deneysel giyinmeyi kendiniz yapamasanız bile benim kombinlerim üzerinden görüp ilham alabiliyorsunuz. Bundan dolayı, renk kullandınız mı, altına veya üzerine, içinde o rengi barındıran çizgili, puantiyeli veya desenli bir parça ile kombinleyin ki insanlar bu işten anladığınızı hemen fark etsin :) Başkalarının fark etme kısmı espiri, önemli olan sizin giydiğiniz ile ilgili mutlu olmanız. Ben örneğin, markete giderken bile giyinirken, sıkıcı olmamaya, her zaman denediğimden farklı bir şeylerle evden çıkmaya özen gösteriyorum zira bu benim hayatıma renk ve mutluluk katıyor. "Her zaman denediğimden farklı şeyler" size her seferinde yeni bir şey gibi gelmesin. Aynı parçaları farklı yerlere farklı şekillerde kombinlerseniz, size sanki yeni bir kıyafet almışsınız hissi verecek.

Do not be shy to use the trendy colors together. When you create a full baby pink look, why not wearing an emerald green handbag? (nude, gold or silver tones on shoes will be the perfect match)
Moda olan renkleri giydiğinizde sadece tek bir tona tabi olmanız gerekmiyor. Diyelim ki toz pembe bir look yarattınız, çantanızı zümrüt yeşili alabilirsiniz.

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...