Saturday, 28 April 2018

Spring Essentials

Photo by Avşar Gülener
Spring is the perfect season for fashion lovers as you can combine winter jackets with cropped tops or wear dresses and boots without tights. This Spring has arrived with many cool trends and here you go:
İlkbahar, moda seven herkes için muhteşem bir sezon zira paltolarla büstiyerleri, ipek elbiselerle kışlık botları kombinleyebileceğiniz, ne giyerseniz giyin mevsime dair garip kaçmayacak, bütün deneyselliğinizi uygulayabileceğiniz harika bir dönem. Siz sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz parçaları özgürce kombinlerken, öne çıkan akımlara bakmak isterseniz;
Cropped tops/Kısa üstler:

From couture pieces to everyday t-shirts, cropped tops are very trendy this season. High waisted jeans or skirts are the best to go with this style.
İster büstiyer formundaki kısa şık üstler, ister günlük tişört veya sweatshirtler... Bu sezon üstlerde hep kısa formlar görüyoruz. "Belim kalın, nasıl giyeceğim?" diyenler yüksek bel pantolon ve eteklere tutunsun. Hatta üzerine bele oturan bir blazer giyerseniz hem bu trendi yakalamış olursunuz hem de vücut proporsiyonunuz düzgün görünür. Basenim geniş diyenler ise bu tip üstleri etek ile kombinlesin. Bacaklarınız inceyse dize düşen plise etekler, ayak bilekleriniz kalınsa ve gizlemek istiyorsanız bu sene çok moda olan uzun etekler tam size göre.

Pleated skirts / Plise Etekler
This type of skirts have been around for a while but this season, mini, maxi, colorful or plain, we will see all versions.
Her boy plise etekler bu sezon sokak stilini domine ediyor. Yukarıda bahsettiğim üzere bu etekler özellikle basen problemi olan kadınlar için kurtarıcı. Göğüsleriniz küçükse, bu etekleri bol tişört veya trikolarla, bir ucunu eteğin içine sokarak kullanabilirsiniz. Ama göğüsleriniz büyükse sakın böyle bir look yaratmaya çalışmayın, olduğunuzdan kilolu görünürsünüz. Mutlaka üzerine dar ve tercihen V yakalı bir üst giyin. 

Chunky sneakers / Kaba spor ayakkabı
The bigger the better :) Some call them ugly I call them chunky as most of them are actually beautiful for me. The leading fashion house for this trend is Balenciaga and I was lucky to find a pair in their Milan store (even though it is 1 size bigger than mine) As Balenciaga sneakers are sold out for the last 1 year, people started looking for options. Louis Vuitton was fast and released their sneakers this Spring. I am definitely not a fan of the design but there are cute colors. Gucci is also trying to catch this trend in their men's collection but in Fall, they will release chunky sneakers for women. We will see whether this trend will get old quickly or not.
Bu trend'e genelde "çirkin spor ayakkabı" deniyor ama bazıları o kadar güzel ki dilim çirkin demeye varmıyor. Ben aslında kaba ayakkabı seven biri değilim. Ayaklarım ve ayak bileklerim ince olduğu için bende bu tip kaba ayakkabılar olduğundan da büyük görünür ama gönül bu işte. Bu trend'i seviverdim. Bu modayı başlatıp yayan Balenciaga halen sold-out yani istesen de alamıyorsun. Ben Milano'da, kendi numaramdan bir büyük de olsa yeni çıkan pembesini bulmayı başardım. Balenciaga bulamayanların yardımına Louis Vuitton koştu ve kaba spor ayakkabılarını bu İlkbahar-Kış sezonunda satışa sundu. Ben model olarak hiç beğenmiyorum ancak çok tatlı renkleri var. O yüzden bir alternatif olabilir. Gucci bu sezon erkek koleksiyonunda bu trend'e uyan bir model çıkardı. Sonbahar için kadın koleksiyonunda da satışa çıkacak bazı modeller.

Skirts shorts / Şort etek
Looks like a skirt but it is actually shorts... I am loving it! :) In Spring, I love these with sneakers or loafers. In Summer you can wear them with any sort of sandals.
Etek gibi görünüyor ama kısacık versiyonunu giyebiliyorsunuz çünkü aslında bir şort :) Ben son senelerde, kadında şort olayını nedense çekici bulmamaya başladım. Kot şort dışındaki şortlarımı adeta rafa kaldırdım. Bu sebeple şort etekler bana çok hitap ediyor. Hem etek gibi duruyor ama kısa da olsa rahat ederek giyebiliyorsunuz çünkü aslında şort. Baharda spor ayakkabıyla kombinlendiğinde bayılıyorum bu tip look'ların enerjisine. 

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...