Wednesday, 28 March 2018

Overnight Beauty Tips

 Geçen hafta, işlerimin yoğunluğundan uyumaya dahi fırsat bulamadığım günlerden birinde çok sevdiğim bir dergi ile fotoğraf çekimim vardı ve gerekli uykuyu alamadığım için ne yapsam da cildimi canlandırsam diye düşünmeye başlamıştım. Sadece bir günüm kalmıştı ve ben o hafta cildime bırakın iyi bakmayı, doğru dürüst temizlemeye dahi zor fırsat bulmuştum. Peki ne yaptım?
Last week has been full of meetings and rush in the city so I had almost no time to sleep and an important photo shoot was coming up. I had 1 day to get my skin/face look radiant and rested. Luckily, I discovered the perfect products for instant glow.


Önce elbette Emine Saraç'a gittim. O benim cildime bir krem sürdü, kendisi ilaç diyor buna :) Yaklaşık yarım saatlik temizlik ve bu ilaç uygulamasının ardından eve geldim. Çekimde giyeceğim kıyafetlerimi dolabımdan seçtim ve aşağıdaki ürünleri sırasıyla cildime uyguladım. Ertesi sabah cildimin canlı ve dolgun hali gerçekten inanılmazdı. Merak edenler için söyleyeyim. Benim cildimde hiçbir botoks ve dolgu uygulaması yok. Tamamen doğal herkeste olan karma bir cilt benimki :) O sebeple karma cilde sahip, hızlı etki isteyen herkese bu ritüeli öneririm.
Önce cildimi normal köpük temizleyici ile yıkadım. Ben genelde Kiehl's, Origins veya Skin Ceuticals'ın sıvı temizleyicilerini kullanıyorum. Ardından cildimi kuruladım ve bu hızlı temizleyici maskeyi uyguladım. Bir kat bu ürünü sürüyorsunuz temiz cildinize ve 2 dakika bekliyorsunuz. Ürün cildinizde köpürmeye başlıyor ve sonrasında yıkıyorsunuz.
Clinique's new mask takes only 2-3 minutes for deep cleaning of your skin. You apply it on clean skin and leave on until bubbles show up. Wash it with warm water and your skin is as clean as a baby.
Cildimi tonikle sildikten sonra GlamGlow'un bu aşağıdaki mucizevi ürününü kullandım. İlk kullanışımdı, tedirgindim ancak sonuçtan memnun kaldım. Ürünü açınca iki bölme ve iki renk ürün görüyorsunuz. Önce siyah olan kısımdan ince tabaka sürüyorsunuz, bu 2 dakika emiyor ardından beyaz kremi sürüyorsunuz. O şekilde cildimde bırakıp uyudum. Sabah kalktığımda vadedilen dolgun cilt ile uyandım.
GlamGlow's this product is miracle. There are 2 different products in one box. You first apply the black one as a thin layer. Once it is absorbed (abt 2 min), you apply the white product and leave it on overnight. 
Göz çevrem için da La Mer'in göz çevresi serumunu uygulayıp uykuya daldım. Before going to bed, I applied the eye lifting serum of La Mer to my eye area.
Sabah cildimi yine köpükle yıkayıp tonik uyguladıktan sonra makyajımı yapmadan önce de La mer'in Creme de la mer'ini cildime, Eye concentrate'ini ise aparatıyla birlikte göz çevreme uyguladım.
In the morning before makeup, I did my usual skincare morning routine with Creme de la Mer and the eye concentrate.


No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...