Monday, 19 February 2018

New Favourite Hair Products

Çoğunuzun bildiği üzere, geçen sene arka arkaya iki kez yaptırdığım röfle sebebiyle, kuaförüm bu alanda çok iyi olsa bile, ister istemez saçlarım çok yıpranmış ve uçlardan çaktırmadan kopmalar sebebiyle saçım bir türlü uzamak bilmemişti. Hatta o dönem saç boyumdan o kadar mutsuzdum ki upuzun çıtçıtlar alıp 1 ay boyunca onlarla gezmiştim. Daha sonra şu yazıda bahsettiğim ürünleri kullanarak ve saçlarımı en sık 3-4 günde bir yıkayarak saçlarımın uçlarını kestirmeden, yani saçlarımı daha da kısalttırmadan eski sağlıklı günlerine geri döndürmeyi başardım. O ürünleri hala kullanıyorum ancak son bir aydır, inanılmaz saç uzatma ve güçlendirme sonucu veren birkaç üründen büyülendim ve bunları zaman kaybetmeden sizlerle paylaşmak istedim.

Saçlarımın aşırı yavaş uzadığı, daha doğrusu uzasa bile uçları koptuğu için boyda fark yaratmadığı dönemde bana önerilen çam terebenti şampuanını deneme fırsatım olmamıştı. Caddebostan'da bir doğal ürün mağazasında rastgele aldığım bu şampuan gerçekten saçlarımın uzama hızını artırdı ve uçlarını daha kuvvetli hale getirdi. Bu şampuan tipi ile alakalı bir arkadaşım beni sırtta tüylenme yapıyor diye uyarmıştı zamanında. Bu doğru mu bilmiyorum ama ben her banyoda bir kez bu şampuanı kullanıyorum ancak durularken kafamı öne eğerek duruluyorum ki sırtıma akmasın. Tedbir tedbirdir. :)

Ashley Joy markasının Bitkisel Saç Bakım Yağının aslında tavsiye edilen gerçek kullanım şekli farklı ancak o bana çok zahmetli geldiği için kendime yeni bir yöntem geliştirdim :) Yıkayacağım saç çok sprey ve krape görmüşse ve saça iyi bir nem aldırıp onu evde fönle kendim düz şekillendireceksem, bu ürünü duşa girmeden önce kuru saçıma iyice yediriyorum. 5 dakika civarı beklettikten sonra duşa giriyorum. Burada marka sahibi sevgili arkadaşım Aslı'nın bana bir tavsiyesi vardı. Saçı önce suyla değil önce şampuan ile temas ettir öyle yıka demişti. Ben de aynen bu şekilde ürünü saçtan akıtıyorum. Sonra yeniden şampuanlıyorum.

Argan yağı aslında yıllardır hayatımızda ve saçlarımızda. Ancak ben bugüne kadar denediğim türlerden ve markalardan memnun kalmamıştım. Bu markayı annem yıllardır kullanır ve sağolsun beni de tanıştırdı. Kullandığım birçok serumdan çok çok daha etkili.

Bu ürünler arasında en yeni kullanmaya başladığım, Urban Care'in saç maskesi. Toni&Guy'ın maskesi ile aşk yaşamış biri olarak herhangi başka bir maskeye aslında mesafe ile yaklaşıyorum ama şu ana denk oldukça memnun kaldım bu maskeden de. Ben nemlendirici kremi uygulayıp duruladıktan sonra bu ürünü uyguluyorum. 3-4 dakika bekleyip duruluyorum. Haftada 3 kez kullanıyorum diyebilirim.

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...