Thursday, 15 February 2018

Kışa Renk


Kabanlar, peluşlar, deri ceketler, blazerlar, içi kürklü botlar, diz üstü çizmeler, e biraz da farklı renkte çantalar... Bunlar kış stilimizin başrol oyuncuları, değil mi? Özellikle bu seneki renkli bot ve renkli suni kürk kabanlar sayesinde aslında pek de kara bir kış geçirmiyoruz diyebiliriz. Peki ben size bu klasik kadın stil oyunlarından biraz farklı bir şey sunsam? Hatta bunu, erkeklerin en çok tutunduğu stil dokunuşundan kapmış olsam?Geçen kıştan beri, soğuk havaları fırsat bilip, önceleri "ayağım üşüdü de ondan böyle" şeklinde ne olur ne olmaz savunmaları ile sokak denemeleri yaptığım, olumlu tepkileri sezdikçe iyice üzerine oynadığım kalın renkli/desenli çoraplar ile kış günlerinin sıkıcı kot/bot olayına bir farklılık getiriyorum. Unutmayın ki bu bir deneme yanılma işi. Hem alışmanız hem de ustalaşmanız için biraz zaman lazım. Bu stili uygulamak istediğinizde ilk başta desensiz renkli kalın çoraplarla başlamanızı tavsiye ederim. Kendi gözünüz alıştıkça ve pek tabii ki bu tarzı kendinizde sevdikçe, farklı desenleri bir araya getirebilirsiniz.

Bu tip bir styling yaparken en önemli nokta, giydiğiniz ayakkabı/bot ile pantolonunuzun paça boyu arasında mesafe olması gerekmekte. Örneğin botla giyecekseniz pantolonunuzun paçası kısa olmalı. Daha uzun bir pantolonla bu tip bir kombin yapmak istiyorsanız, o zaman düz olan herhangi tip ayakkabı ile; spor ayakkabı, loafer, oxford hepsini çorapla giyip görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.
Kalın çorapla yapılan bu tip kombinler, ayak bileği kalın olup kısa pantolon giyemeyen kadınlar için de biçilmiş kaftan.
Çorapları birçok çorap firmasında bulabilirsiniz aslında ama ben kısa çoraplar Missoni'yi tercih ediyorum. H&M'in Erdem koleksiyonundaki kalın çorapların desenleri de birçok farklı kombin yapmaya fırsat veriyor. Normal bir çorapçıdan alacaksanız, dizüstü için hazırlanmış kalın çoraplara bakmanızı tavsiye ederim, onları bileğe indirdiğinizde tozluk havası veriyor. Özellikle ayak bileği kalın hanımlar bu tip çorapları tercih etmeli.

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...