Wednesday, 6 December 2017

Misafir Yazar: 2018'de Burçları Neler Bekliyor?

Herkese selam! Sizler için 2018’in gökyüzü konumlarının burçlar üzerindeki etkisini kaleme aldım, umarım keyifle okursunuz. Öncelikle bu yeni yıl için bütün burçlara en önemli tavsiyem; kendinize güvenmeniz, iddialı olmanız ve kendinizi ortaya koymanız. Çünkü bu dönem ancak bunları yapabilenler alacak başlarını gidecek. Zaman “show” zamanı! Ayrıca 2018’in 5 Ekim ve 17 Kasım tarihleri arasına da nikah koymayın lütfen. Peki burçları tek tek neler bekliyor?

Koçlar: Sevgili Koçlar, 2018 sizin için kariyeriniz ve statünüz adına yeni adımlar atmaya başlayacağınız bir sene olacak.  Artık eğitim ve hukuk işleriniz sona erdi; alnınızın hakkıyla o işleri bitirdiniz. Bu da yaşam görüşünüzü şekillendirdi. Şimdi itibarınızı yeniden inşa etme vakti. Artık evlenir misiniz ya da mesleğinizde tanınmaya mı başlarsınız bilmem. Ama çok çalışacağınızdan ve hedeflerinize adım adım gideceğinizden eminim. Bu sene adımlarınızı sağlam atmanızı ve riskli girişimler yapmamanızı üstüne basarak tavsiye ederim. Bu sene gelirleriniz konusunda tedbirli ve tutumlu olursanız, para konusunda gereksiz kaygı yapmamış olursunuz; hem de bu cimri gözükmemenizi sağlar. 
Senelerdir idealleriniz peşinden koşmuş olabilirsiniz, bence bu konuda da kendinizi oldukça ortaya koydunuz ve çevreniz, arkadaşlarınız ve toplum için üstünüze düşen görevleri yerine getirdiniz. Şimdi bu sayede yanınıza topladığınız insanlar- iş arkadaşlarıyla beraber yürüyebilirsiniz. Grupları mükemmel bir şekilde idare edebilir ve grup lideri olarak kendini yaratıcılığınızı ve güveninizi ortaya koyabilirsiniz. İçinizdeki çocuğu ve yaratıcı tarafı buldukça artık hayatın size zevk veren yanlarını görebileceksiniz. Hayatın keyfini çıkarmak sizin de hakkınız, öyle değil mi? İşte 2018 sizin için böyle bir yıl olacak.
Aşk konularında ise bu sene oldukça tutkulu olacaksınız gibi gözüküyor. 8. Evinizde ilerleyen Jüpiter karşınıza eski aşklarınızı çıkarabilir. Ruhsal olarak gerçekten bağlı olduğunuz kişilerle bir araya gelecek ya da eşlerinizle ruhsal açıdan yeni bağlar geliştireceksiniz. Size aşk ve ilişkiler konusunda verebileceğim en önemli tavsiye ise güvensizliklerinizi aşmanız gerektiği olabilir. Eğer bu sorunu aşabilirseniz, güvenle kendinizi teslim edebileceğiniz beraberliklere kendinizi açabilir ve ruhsal açıdan sizi tatmin eden birliktelikler yaşayabilirsiniz. 
2018’in size mesajı: “Ayağını yere sağlam bas.” 

Boğa: Sevgili Boğalar, 2018 sizin için hayat felsefenizi ve yaşama olan bakışınızı yeniden şekillendirmeye başlayacağınız bir sene olacak. Artık miras işleri ve karanlık zamanlar sona erdi ve siz de bu zamanlardan gerçekten değişerek çıktınız. Şimdi kültürünüzü yeniden yapılandırma vakti. Yüksek lisansa başlayabilir, çeşitli yurt dışı seyahatli yapabilir ya da yeni felsefe- din konuları araştırabilirsiniz. Ufkunuzu geliştirecek ve hayatı farklı açılardan görmeye başlayacaksınız. Bu sene her zamankinden daha hızlı hareket etmenizi ve hayatınıza bir tempo getirmenizi tavsiye ederim. Bu sene işleriniz konusunda ve günlük hayatınızda hızlı hareket etmeye çalışın.
Senelerdir mesleğiniz ve itibarınız adına çalıştınız ve çabaladınız. Yükseldiniz, gözleri üzerinize çektiniz ve statünüz değişti. Bu da toplumdaki saygınlığınızı arttırdı. Şimdi artık kimin ne dediğini umursamayı bırakıp kendi hissettiklerinize odaklanmanız gerekir. Hedeflerinizi gerçekleştirebildiğinizi biliyorsunuz, bu sayede aile içindeki çözülmesi gereken sorunları çözebilirsiniz. Ailenize karşı kontrol isteğinizi bırakıp, duygularınızı ifade etmeye çalışın. Duygularınızı farkına vardıkça aslında çok daha yumuşak olabildiğinizi fark edeceksiniz. Savunmalarınızı ve korkularınızı bırakmak sizin de hakkınız, öyle değil mi? İşte 2018 sizler için böyle bir yıl olacak. 
Aşk konularında ise bu sene hareket oldukça bol olacak gibi duruyor. 7. Evinizde ilerleyen Jüpiter ilişkilerinize heyecan katacak. Bekarsanız enerjinizi arttıracak kişilerle tanışabilirsiniz. Bu sene ilişkilerinizden her zamanki sizden farkı olarak, çok daha coşkulu ve sabırsız bir boğa olacak. Size aşk ve ilişkiler konusunda verebileceğim en önemli tavsiye, ilişkilerinizi canlandıracak hamlelerde bulunmanız olabilir. Coşkulu olun ve kendinize güvenin, eğer bu sorunları hallederseniz ilişkileriniz hep gelişmeye açık olacaktır. 
2018’in size mesajı: “Sınırsız bir coşkuya her şeyin üstesinden gelebilirsiniz!

İkizler: Sevgili İkizler, 2018 sizin için partnerleriniz aracılığıyla hayatınızı dönüştürmeye başlayacağınız bir sene olacak. İkili ilişkileriniz ve iş ortaklıklarınız adına gereken sorumluluklarınız aldınız, emek verdiniz ve gerçekten somut sonuçlar elde ettiniz. Şimdi bunların size olan getirisini kullanma vakti. Bilinçaltı konularıyla ilgilenebilir, geçmişte kalmış konular ve insanlar yeniden gündeme gelebilir ve eşten yana maddi kaynaklar elde edebilirsiniz. Maneviyata yönelecek ve ilişkilerinize ruhsal bir boyut kazandıracaksınız. Bu sene biraz ruhunuza dönmenizi, geçmişinizi kurcalamanızı ve aslında kalbinizden geçen isteklerin ne olduğunu bulmanızı tavsiye ederim. 
Senelerdir kendinizi geliştirmek için bir çok yol kat ettiniz. Okudunuz, gezdiniz ve ufkunuzu açtınız. Artık kendi yakın çevrenize, kardeşlerinize ve akrabalarınıza daha fazla zaman ayırmalısınız. Evet, yeterince gördünüz ve biliyorsunuz ama artık biraz soru sormanın ve başkalarının da fikirlerini öğrenmenin vakti gelmiş olabilir. Haklı olma isteğini bir kenara bırakıp sadece başkalarının dünyalarına girmeyi deneyin. Belki gözden kaçırdığınız, duymadığınız ya da dinlemediğiniz bir şeyler vardır. Başkalarına karşı daha sıcak davrandıkça aslında ihtiyacınız olanın bu olduğunu anlayacaksınız. Gerçek bağlar kurmak sizin de hakkınız öyle değil mi? İşte 2018 sizler için böyle bir yıl olacak.
Aşk konularında ise bu sene adeta ikinci baharınızı yaşıyorsunuz. Keyfinize diyecek yok, maşallah diyelim! 6. Evinizde ilerleyen Jüpiter partnerizin hiç görmediğiniz yanlarını keşfetmenize sebep olacak. Bu dönem onun yanında olmanız ve onu desteklemeniz onun için çok şey ifade edecek. Size ilişkiler konusunda verebileceğim tavsiye; kendi ruhunuzla birlikte partnerinizin de derinliklerine inmeye çalışın. Bunu bol soru sorarak yapabilirsiniz. Eğer böyle yaparsanız bu ilişkinizi derinleştirecektir. 
2018’in sizlere olan mesajı: “Kalbinin isteklerinin peşinden git!”

Yengeç: Sevgili Yengeçler, 2018 sizin için ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı bir üst seviyeye çıkarmaya başlayacağınız bir sene olacak. Artık iş koşullarınızı ve sağlık problemlerinizi hallettiniz. Şimdi ortaklık kurma vakti. Yeni bir ilişkiye başlayabilir, var olan ilişkilerinizi resmiyete dökebilir ya da iş ortağı arayışlarına girebilirsiniz. İlişkilerinize daha ciddi bakacak ve siz de aynı şekilde olgunlaşacaksınız. Bu sene basiretinize hükmetmenizi, eskimiş her şeyi terk etmenizi ve kendinizi ahlak prensiplerinizden özgürleştirmenizi tavsiye ederim.. 
Senelerdir başkaları için üstünüze düşen görevi fazlasıyla yaptınız. Eşinizin, dostunuzun, ailenizin işleri için koşturup durdunuz. Artık kendi ayaklarınızın üzerinde durma ve kendi gelirlerinizi yönetme vakti. Kendi değerinizin farkına varmaya başlamalı ve gereken sınırları çizmelisiniz. Kriz durumlarından kaçmak yerine ihtiyaçlarınızın farkına varmaya başlayın. Belki şükretmeniz ya da bağışlamanız gereken bir çok şey vardır. Bu yıl doğanın bereketine inanıp, sabrettikçe her şeyin ne kadar gereken her şeyin size geldiğini göreceksiniz. Yoğun bir çalışma arzunuz olacak. Maddi manevi değerlerinizi korumak ve onlara sahip çıkmak sizin de hakkınız öyle değil mi? İşte 2018 sizler için böyle bir yıl olacak. 
Aşk konularında ise sizi büyük adımlar atarken görüyorum. Bekarlar gerçekten tutkulu bir ilişkiye başlayacak, ilişkileri olanlar ise işleri resmiyete dökecekler. Yani ya sözlenir, ya evlenirsiniz gibime geliyor. İlişkiler konularında size olan tavsiyem ise; yaşama olan sevincinizi ve arzunuzu partnerinize gösterin, hatta bunu onunla paylaşın. Böyle yaparsanız her şeyin daha eğlenceli olduğunu göreceksiniz. 
2018’in sizler için mesajı; “Yaşadığını yaşayarak göster!”

Aslan: Sevgili Aslanlar, 2018 sizin için kendinize döndüğünüz ve dönüşüm yaşayacağınız bir sene olacak. Zevklerinizi biraz kısıtladınız, çocuklarınızla ilgili gereken çalışmaları yaptınız ve yeterince öğrendiniz. Şimdi evinize ve sağlığınıza yatırım yapma zamanı. Günlük hayatınıza bir düzen getirecek, sağlığınız ve beslenme düzeninizle ilgili kendinize bir sistem kuracak ve evinizi büyüteceksiniz. İş yerinde sorumluluk alacak ve yeni başlangıçlar yapacaksınız. Bu sene size tavsiyem kendinize zaman tanımanız, motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışmanız ve fiziksel sağlığınızla ilgili önemi kararlar vermeniz olabilir. 
Senelerdir herkesin gözünde iyi insan olmak için çok çabaladınız ve kendinizi hep başkalarının gözüyle gördünüz. Bu da sizin hiç tek başınıza ve özgür hareket edememenize sebep oldu. Şimdi kendiniz ve özgür olma vakti. Başka insanların görüşlerine aldırmayı bırakmalı, kendinizi ruhen beslemeli ve cesur davranmalısınız. Birilerine ihtiyaç duymak yerine önce kendi kendinizin dostu olun. Belki tek başınıza kendinizi keşfederken karşınıza aradığınız dost, iş ortağı ya da eş çıkacaktır. Kendiniz olmak sizin de hakkınız, öyle değil mi? Işte 2018 sizler için böyle bir yıl olacak. 
Aşk hayatınızda ise hayal kırıklıklarından sonra yeni başlangıçlar yapabileceksiniz. Dördüncü evinizdeki Jüpiter size tanınan ve statü sahibi bir partner getirebilir, ya da eşiniz başarıya ulaşabilir. İlişkiler konusunda size tavsiyem eğer kırgınlıklar ve kızgınlıklarınız varsa onları dönüştürmek için kendinize zaman tanıyın. Bunu yaparsanız bitirdiğiniz her şeyin yerine çok daha güzeli gelecektir. 
2018’in size mesajı: “Korkularınız en büyük güçleriniz olabilir, fark edin.”

Başak: Sevgili Başaklar, 2018 sizin için çok daha ciddi yaşamaya başlayacağınız, yaratıcılığınız üzerinde çalışacağınız ve bol okuyup bol yazacağınız bir sene olacak. Ailenizde ve ev içinde yaşadığınız zorluklardan sonra artık yeterince olgunlaştınız. Şimdi disiplini hayatınıza sokma zamanı. Çocuk sahibi olabilir, kendinizden büyük kişilerle bir ilişki yaşayabilir ya da hayatın keyif veren yanlarından kendinizi biraz soyutlayabilirsiniz. Bu sene biraz iç sesinize kulak vermenizi, rüyalarınıza ve önsezilerine kulak vermenizi ve gerekirse size içsel rehberlik edebilecek birisine danışmanını tavsiye ederim.
Senelerdir kendiniz olmak için elinizden geleni yaptınız. Çalıştınız, hizmet ettiniz ve elinizden geleni yaptınız. Bu da zaten kontrollü olan yapınızı daha kontrollü bir hale getirdi. Artık kendinizi yüce bir güce teslim etmenin vakti geldi. Gereksiz detayları bırakmalı, endişeli tepkilerinize bir son vermeli ve sürekli hata bulmaktan vazgeçmelisiniz. Kaygılı olmak yerine biraz esnek olmaya çalışın. Belki şefkatli olursanız değişimi hoş karşılayabilirsiniz. Sorunlarınızı Allah’a havale etmek sizin de hakkınız, öyle değil mi? İşte 2018 sizin için böyle bir yıl olacak. 
Aşk hayatınızda ise çok daha hoş gelişmeler söz konusu olacak. Siz zaten bu sene çok daha empatik ve hassas olacaksınız. Üçüncü evinizdeki Jüpiter günlük hayatınızı güzelleştiriyor ve network’unuzu geliştiriyor. Eşinizle bol bol gezebilirsiniz; bekarsanız komşularınızdan kısmetiniz çıkabilir. Aşk konularında size tavsiyem partnerinize karşı anlayışlı ve hoşgörülü olmanız. Bunu yaparsanız ilişkilerinizin çok daha hafifleyeceğini göreceksiniz. 
2018’in size mesajı: “Ruhuna odaklan ve özgürleş.”

Terazi: Sevgili Teraziler, 2018 sizin için yaşamınızın kökünden inşa etmeye başlayacağınız bir sene olacak. Artık kendinizi son derece geliştirdiniz ve ölçülü düşünmeye başladınız. Şimdi sorumluluk alma ve gerçekçi olma zamanı. İş hayatınızda işlerinizi şevkle başaracaksınız. Gelirlerinizi arttırmak için ekstra çalışmalar yapacak, kendinize yeni bir yaşam alanı kurmaya başlayacak ve kendinize evinizde yapacak yeni işler bulacaksınız.
Senelerdir risk almaya çok alıştınız. Kendi isteğiniz olsun diye çok inatçı ve ısrarcı davrandınız, fazla tutkulu hareket ettiniz ve dramatik tavırlar sergilediniz. Artık bilimsel olmanın vakti geldi. Korkuya dayanan tepkiler vermeyin, iyi hissetmek için başkalarına hükmetmeyin ve onaylanma ihtiyacınızdan vazgeçin. Sizden bekleneni yapmak yerine kalbinizin sesini dinleyin. Başka insanların da özel olduğunu fark ederseniz onlarla beraber kazanabilirsiniz. Olması gereken değil de, neyi istediğinizi bilmek ve evrenin sizin ayaklarınıza getirmesi sizin de hakkınız öyle değil mi? İşte 2018 sizler için böyle bir yıl olacak.
Aşk hayatınızda ise adeta çiçekler açıyor! İkinci evinizdeki Jüpiter karşınızda ruhunuzu okuyacak ve bundan zevk alacak birini çıkaracak. Ya da bir ilişkiniz varsa eşinize maddi olarak destek gelecek. Senelerdir ektiğiniz tohumların karşılığını bu sene alıyorsunuz. Aşk hayatınızda size tavsiyem ne yapıyorsanız onu yapmaya devam etmeniz ve sevinçli haberlere hazır olmanız. Böyle yaparsanız hem sosyal hem aşk anlamında kollarını açarak sizi bekleyen birileri olduğunu göreceksiniz.
2018’in size mesajı; “Güvenerek yaptığın her şeyi yapmaya devam et!”


Akrep: Sevgili Akrepler, 2018 sizin için zenginliklerinizi fark edeceğiniz bir sene olacak. Artık içinizi dinlediniz ve para konularında olgunlaştınız. Bu da aslında göz ardı ettiğiniz yeteneklerinizi fark etmenizi sağladı. Şimdi bütün bunları kullanma vakti. Gündelik yaşantınızı dolduracak, kendinizi ifade edecek kanallar bulacak ve önemli projelere başlayacaksınız. Bu sene size günlük hayatınızda gözlerinizi açmanız, kendinizi yazarak çizerek bol bol ifade etmenizi ve bunları insanlara ulaştırmanızı tavsiye ederim.
Senelerdir kendinizi ailenizde ya da alışmış olduğunuz insanların yanında güvence altına aldınız. Duygusal tepkilerinizle başkalarını yönetmeye çalıştınız, şu andan kaçmak için geçmişi kullandınız ve bir şeylere bağımlı oldunuz. Artık yaşama yetişkin biri olarak yaklaşmanın zamanı geldi. Kendinizi korkuyla sınırlamayı, hareketsizliğe yol açan güvensizliği bırakmalı ve özsaygınızı yeniden kazanmalısınız. Geçmişle oyalanmak yerine kendinize hedefler koyun. Belki kendinizi ilgi gösterirseniz hayatınızın yönetimini de ele geçirebilirsiniz. Böylece hissettiklerinizin sorumluluğunu elinize alabilirsiniz. Kimseye muhtaç olmadan yaşamak sizin de hakkınız, öyle değil mi? İşte 2018 sizin için böyle bir yıl olacak.
Aşk hayatınızda ise sizi her anlamda doyuracak bir ilişki bekliyor. Birinci evinizdeki Jüpiter sayesinde sizin değerinizi bilen ve size kendinizi çok mutlu hissettirecek biriyle tanışabilirsiniz. Ya da var olan ilişkilerinizde bunu yaşayabilirsiniz. Siz bilinç seviyenizi değiştirip geliştirdikçe, ilk başta ilişkilerinizinin bundan etkilendiğini göreceksiniz. Aşk konularında ise size tavsiyem partnerinizin hayata olan bakışından kendinize öğrenecek dersler çıkarmanız. Böyle yaparsanız onun dünyasına girebilecek ve ihtiyacınız olan cesareti oradan alabileceksiniz. 
2018’in size mesajı: “Evrenin sırlarını görmek için gözlerini aç!”


Yay: Sevgili Yaylar, 2018 sizin için maddi manevi iyileşmeye başladığınız bir sene olacak. Artık hayatı ciddiye alıyor, gereken adımları atıyor ve olgunlaştığınızı hissediyorsunuz. Şimdi bunları tek tek hayatınızın her alanına uygulama vakti. Maddi konularda somut sonuçlar elde etmek için çalışacak, ruhunuzla bol bol temas edecek ve huzurlu olmanın güzelliğine varacaksınız. İş hayatınızda da her şey yolunda gidecek. Bu sene size ara sıra sükuneti deneyimlemenizi, doğada bol bol zaman geçirmenizi ve gelirlerinizi yönetmenizi tavsiye ederim. 
Senelerdir komşularınız ve kardeşlerinizle ilişkilerinizi üst seviyeye çıkardınız ve bol bol kısa yolculuklar yaptınız. Bunlar sizin çok bilgili olmanızı sağladı. Artık bütün bunları daha da derinliştirme zamanı. Aslında kendiniz olmak için çok doğru bir yıldasınız; kendi sezgilerinize güvenmeli, spontane davranmalı ve sabırlı olmalısınız. Sürekli bilgi aramak yerine içsel sesinize kulak verin. Belki olaylar size zaten gereken bilgiyi gösterecektir. Başkalarına kendileri olmaları için izin verdiğinizde belki siz de özgürleşeceksiniz. Duygularınızı dinlediğiniz zaman hayatınızda bir büyü yaşandığını göreceksiniz. Hiçbir şart ve soru olmadan sadece kendiniz ve gerçek olmak sizin de hakkınız, öyle değil mi? İşte 2018 sizin için böyle bir yıl olacak.
Aşk hayatınızda ise sağlıklı bir ilişki yaşamaya başlayabilir, ya da böyle bir ilişkiniz varsa onu daha da ileri götürebilirsiniz. Jüpiter’inizin 12. evinizde olması karşınıza günlük ve iş hayatı epey dolu olan birini çıkarabilir. Aşk hayatınızda size tavsiyem açık ve doğrudan bir iletişim tarzı seçmeniz olacaktır. Böyle yaparsanız ilişkilerinizin de sağlıklı bir hale geldiğini göreceksiniz. 
2018’in size mesajı; “Koruyucu meleğine güven, o sana doğru yolu gösterecek.”


Oğlak: Sevgili Oğlaklar, 2018 sizin için hayatınızın kontrolünü elinize aldığınız bir sene olacak. Artık kendinizi gizli saklı her yönünüzle biliyorsunuz ve geçmişte kalan bütün sorunlarınızı çözdünüz. Şimdi kendi yolunuzdan gitme vakti. Hayatınızla ilgili yeni sorumluluklar alacak, sağlam temeller kuracak, disiplinli hareket edecek ve bir anda büyüyeceksiniz. Bu sene size iradenizi güçlendirmenizi, kendinize güvenmenizi ve girişimlerde bulunmanızı tavsiye ederim. 
Senelerdir maddi manevi bir sürü şey biriktirdiniz. Kendi paranızı kazandınız, yaptığınız işle isim yaptınız ve buna çok kendinizi bağladınız. Bu da sizi biraz inatçı ve maddeye bağlı biri yaptı. Artık sizi değiştirecek seçimler yapma vakti. İşinize yaramayan her şeyi bırakmalı, özdisiplinizi sağlamalı ve kendinizi canlı hissettirecek risklerden zevk almalısınız. İnatçı davranmak yerine başkalarının fikirlerini ve desteğini kabul edin. Belki birilerinin yardımını almak size güçlü hissettirecektir. Değişmeye kendinizi açarsanız hayatınızın canlandığını göreceksiniz. İşte 2018 sizler için böyle bir yıl olacak.
Aşk hayatınızda ise yeni başlangıçlara başlayabilirsiniz. 11. Evinizdeki Jüpiter sosyal çevrenizi genişletecek. Partnerizin varsa beraber sosyalleşeceksiniz, bekarsanız arkadaşlarınızın tanıştırdığı insanlarla yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu insanlar da girişken yapıda olabilirler ya da siz oğlak erkeğiyseniz sizin girişken davranmanıza sebep olabilirler. Senelerdir hayalini kurduğunuz kişi karşınıza çıkacaktır. Aşk hayatında size tavsiyem mümkün olduğunca cana yakın olmanız ve risk almanız. Kesinlikle risk alın, böyle yaparsanız korkulacak bir şey olmadığını aksine mutlu olacak çok sebebiniz olduğunu göreceksiniz. 
2018’in size mesajı: “ Verdikleriniz kadar alacaksınız.”

Kova: Sevgili Kovalar, 2018 sizin için içinize döneceğiniz, geçmişle ilgili bütün problemleri çözmeye başlayacağınız ve biraz da yalnız kalmak isteyeceğiniz bir sene olacak. Artık ideallerinizi gerçekleştirdiniz ve arkadaşlıklarınızı sağlamlaştırdınız. Şimdi korkularınızla yüzleşme vakti. Maneviyata yönelebilir, ruhunuzla bütünleşmek için psikoloğa gidebilir ya da kendinizi daha iyi tanımanızı sağlayacak etkinliklere katılabilirsiniz. Bu sene hayatın karşısında tarafsız durmanızı, kendinizi olaylara pek dahil etmemenizi ve biraz dinlenmenizi tavsiye ederim.
Senelerdir tek başınıza hareket etmeye çok alıştınız. Kendinizi ister istemez öne çıkardınız, bir şeyleri başlattınız ve liderlik ettiniz. Bu da sizi biraz benmerkezci, öfkeli ve başkalarını umursamayan biri yaptı. Artık işbirliği yapma vakti. Paylaşmalı, daha ince davranmalı ve başklarının ihtiyaçlarının farkına varmalısınız. Düşünmeden kabaca hareket etmek yerine karşınızdakine değer veren ve zarif bir şekilde davranın. Belki biraz kendinizi geri çekmeye ve insanları anlamaya ihtiyacınız vardır. Bu yıl başkalarını desteklemeye odaklandığınızda kendinizi çok huzurlu hissettiğinizi göreceksiniz. hayatınızda olan insanları keşfetmek sizin de hakkınız öyle değil mi? İşte 2018 için sizler için böyle bir yıl olacak. 
Aşk hayatınızda ise biraz ilgisiz olabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. 10. Evinizdeki Jüpiter sizin daha çok kariyerinizi geliştirmeye çalışacağınızı ve partnerizin de maddi konulara eğileceğini gösteriyor. Yalnızsanız da birisiyle beraber olmadan önce epey düşüneceksiniz gibi duruyor. Aşk konularında size tavsiyem kızgınlıklarınızı ve öfkelerinizi bir anda göstermek yerine daha sakin davranmanız ve kararlarınızı beraber vermeniz olabilir. Böyle yaparsanız ilişkinin aslında iki kişilik olduğunu göreceksiniz.
2018’in size mesajı: “Sessizliğinin sesini dinle, orada Tanrı’nın sesi vardır.”

Balık: Sevgili Balıklar, 2018 sizin için umutlarınızı, ideallerinizi ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi yeniden düzenlemeye başlayacağınız bir sene olacak. Artık mesleğiniz, itibarınız ve statünüz için gereken çalışmaları ve elinizden geleni yaptınız. Şimdi gelecek günlerinizi inşa etme vakti. Sosyal gruplara katılabilir, kendinizden olgun kişilerle arkadaş olabilir ve arkadaşlarınızla yeni işlere başlayabilirsiniz. Bu sene kararlı olmanızı, başkalarından fikir almanızı ve makul bir şekilde olaylara yaklaşmanızı tavsiye ederim.
Senelerdir belirsiz durumların içinde kaldınız. Her şeyin aşırısına kaçtınız, vazgeçtiniz ve kendinizi yetersiz hissetiniz. Artık hayallerinizi gerçekleştirmek için çalışma vakti. Tüm detaylara hakim olmalı, bol bol pratik yapmalı ve deneyim yoluyla özgüven kazanmalısınız. Kaosta olmak ve vazgeçmek yerine hayatın içine girerek olumlu sonuçlar yaratmaya katılın. Belki hayatınıza bir düzen getirmeye ve kendinize yeni rutinler yaratmaya ihtiyacınız vardır. Bu yıl kendinizi planlara odakladığınız zaman ne kadar başarılı olabileceğinizi göreceksiniz. Yaşama aktif olarak katılmak sizin de hakkınız, öyle değil mi? İşte 2018 sizler için böyle bir yıl olacak.
Aşk hayatınızda ise aktif olabileceğiniz bir seneye giriyorsunuz. 9. Evinizdeki Jüpiter karşınıza bırbır konuşan, iletişime önem veren ve günlük hayatı çok dolu olan birinin hayatınıza girebileceğini gösteriyor. Ya bir partneriniz varsa bu sene onunla çok daha fazla iletişime ve fikir paylaşımlarına önem vereceksiniz. Beraber bir sürü kısa yolculuk da yapabilirsiniz. Aşk konularında size tavsiyem aklınıza gelen bütün soruları açık bir şekilde sormanız ve konuşmanız olacaktır. Böylece doğru değerlendirmelerde bulunabilirsiniz.

2018’in size mesajı: “Her şey karar vermekle başlar.”

Herkesin çok mutlu bir 2018 geçirmesi dileğiyle, sevgiler!

Banu Saykı

twitter.com/banussayk
instagram.com/saykibanu

1 comment:

  1. Bu güzel yorumlar için teşekkür ederim ^^ İnsana umut veriyor.

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...