Monday, 25 December 2017

Make-up: Top 3 Favorite Concealers

Concealer is probably the most underrated make-up item in the long list of highlighters, eye shadows, lipsticks etc... However, "which concealer would you recommend?" is one of the most asked questions to me by my friends and readers. I usually stick with my usual key make-up items such as concealers, foundation that's why I was not prepared for that question when it was asked and later on, decided to try some and find my favorites. (which I did ;)
Concealer yani kapatıcı, makyaj konusunda en az ilgilenilen malzeme gibi görülse de, makyajla ilgili en çok soru aldığım konu da aslında concealer'lar. Bundan çıkardığım sonuç, insanlar doğru malzemeyi bulmakta zorlanıyor. Ruj, rimel, allık gibi ürünlerin aksine, fondöten, concealer gibi ürünler fazlasıyla kişisel. Bundan dolayı, youtube'da veya instagram'da, makyajlarını beğendiğiniz isimlerin kullandığı ürünlere direkt yönelmeyin. Bir diğer önemli nokta da, makyaj markalarının birçoğunun birden fazla concealer serisi mevcut, dokuları ve faydalarına göre farklılık gösteren. Bundan dolayı, doğru ürünü ararken, tavsiyeleri dinlemek/okumak gibi aşamaları yapın ancak satın alma yapmadan önce kendi teninize uygulatmayı ve o şekilde birkaç saat geçirmeyi ihmal etmeyin. İşte benim farklı dokulardaki favorilerim.
YSL Touche Eclat:
 Sanırım son 5-6 yıldır elim başka concealer'a gitmedi. Neye gitse ertesi gün buna döndüm zira bu ürünün ince yapısı ve verdiği aydınlığı hiçbir concealer'da bulamadım. Bu ürünün tek kusuru kapatıcı etkisinin düşük olması. Eğer göz altlarınızda koyu renk halka probleminiz yoksa ve kuruca bir göz çevresine sahipseniz bu ürünü tavsiye ederim. Eğer gözaltınızda morluklar,koyu halkalar mevcutsa, bir corrector veya kapatıcı bir concealer kullanıp üzerine bunu uygulayabilirsiniz. Bu ürün, dokusu ince olduğu için başka concealer üzerine ince bir tabaka şeklinde uygulanıp göz çevresini aydınlatmak için de oldukça başarılı.

KAT Von D: Lock It Concealer Creme
Bu üründen bir arkadaş sohbetinde bahsedildiğinde, dokusunun kalınlığı ile ilgili tavsiye kısmında kişiler fikir birliğine varamamıştı. Bu yazıyı yazabilmek için birçok concealer denediğim o günlerde, ürünün dokusunun kalın olması ve bu sebeple iz gibi görünme ihtimali, bu ürüne karşı beni biraz önyargılı yapsa da, Singapur'a gittiğimde bu kapatıcıdan almayı ihmal etmedim zira o dönem bu marka ülkemizde satılmıyordu. Yaklaşık bir ay evvel ilk denememde, ürünün kapatıcılığı ve kalıcılığı bende şok etkisi yaptı desem yalan olmaz. Sürdükten bir süre sonra, çoğu muadili gibi göz altında çizgiler oluşturma veya kusma gibi etkileri olmadan uzun saatler boyu zamk gibi kaldı sürdüğüm yerde. Kapatıcılığının başarısını alnımdaki bir sivilceye denediğimde o sivilceyi de saniyesinde kapattı. Bu sebeple ürün en favori 3'üm arasına hızlıca giriverdi. Göz altınız kuruysa, bu ürünü uygulamadan evvel göz çevrenize nemlendirici sürün, onun üzerine ince bir tabaka halinde bu ürünü uygulayın. Bu şekilde daha homojen dağılacak ve ilerleyen saatlerde çizgi yapmayacak.

NARS: Soft Matte Complete Concealer
Yeni tanıştığım bir ürün olmasına rağmen dokusunu çok sevdiğim için favorilerim arasına girdi. Bu ürünü uygularken fırça veya sünger yerine parmaklarınızı kullanmanızı tavsiye ederimi. Ten ısısıyla temas eden ürün cildinize daha iyi yediriliyor. Nars'ın övülen birçok concealerı benim için fazla kalın dokulu olduğu için bu ürünü keşfetmek, mutlu bir haber almışım gibi oldu adeta.No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...