Wednesday, 29 November 2017

Winter Essentials

Winter is officially arriving in 2 days and you will find the must-follow fashion trends of this season in this article. Please keep in mind that Fall trends are still following so make sure you read the article that I published about Fall by clicking on HERE
Kış resmi olarak 2 gün içinde başlıyor ve sosyal medyadaki DM kutum sizden kış modasına dair sorularla dolup taşıyor. Havalar soğumaya başlamışken, sizlere hem evde dolabınızdakilerle günlük look'larınızı oluştururken, hem de alışverişe çıktığınızda ilham olması amacıyla bu Kış neler moda, bunları tek yazıda özetledim. Kış'ın ayrılmaz ekürisi Sonbahar'daki trendler elbette Kış'a sarkıyor. Bu sebeple, yazmış olduğum Sonbahar yazısını BURAYA tıklayarak okuyabilir ve bu sezonun modasına tam bir hakimiyet sağlayarak sokaktaki en şık ve zarif kadın siz olabilirsiniz :)

SARI / YELLOW

Daha çok dış giyimde karşımıza çıkan sarı rengi ben daha çok aksesuar ve giyimde kullanarak yakalıyorum bu trendi, bu sezon. Zira dış giyimde kontenjanı, bir diğer en büyük trend olan kırmızı çoktan kapadı bile. Sarıyı en çok asker yeşili ile kombinlemeyi seviyorum ancak toprak tonları, mor ve grilerle de çok başarılı görünümler oluşturulabiliyor.
Yellow coats, jumpers, dresses, handbags are everywhere. I like warm shades of yellow and prefer wearing it on my clothes and accessories rather than outerwear as that department is already dominated by Red in my wardrobe this season.

KUMAŞ PANTOLON / TROUSERS

İşe giderken bir ofis yönetmeliğine göre giyinenlere en büyük müjde bu trend olmalı. Kumaş pantolonlar artık sokak stiline yön veriyor, böylece ofisten çıkar çıkmaz klasik ayakkabılarınızı bir kenara atıp, trendy bir bot ile ofis sonrası sosyal yaşama karışabilecek ve böylece ofise ekstra kıyafet taşımak zorunda kalmayacaksınız. Bu pantolonlar spor ayakkabı ve her türlü bot ile tamamlanabilir. Önemli detay; pantolonunuzun boyu bir parça kısa olsun ki giydiğiniz bot tamamen görünebilsin. Eğer boyunuz kısa ise, boyunuzu kesmemesi adına mutlaka topuklu bir bot ile tamamlayın bu look'u. Bir diğer çözüm de bileği açık bir spor ayakkabı. Bu şekilde bacak boyunuzu kısaltmadan bu moda akımını yakalayabilirsiniz. Normalde yün veya kaşmir, şık kesimli paltolarla tamamlayacağımız kumaş pantolonları bu sene bulabildiğimiz en kaba dış giyim ürünleri ile kullanıp farkımızı ortaya koyuyoruz sokak stilinde.
What we usually wear to work or to meetings is now a piece of our everyday look. I love combining them with casual jumpers or even the cropped tops (if it is not that cold). For shoes, sneakers go great with these pants but as it is winter, you can always go for any kind of boots. Make sure your trousers are cropped so that we can see the boots :)

KADİFE BOT / VELVET BOOTS

Kadife aslında geçen seneden beri hayatımızda ancak önce kıyafetlerle başlayıp sonra ayakkabılara sıçrayan bu moda akımı, şu an botlarla en şanlı dönemini yaşıyor. Bu botların düzü, topuklusu, bağcıklısı, kısası, her türlüsü neredeyse tüm mağazalarda mevcut. Benim giydiğim tipteki botlar en güzel etek ve elbiselerle kendini gösteriyor. Chloe Susanna tipi bir modelin kadifesini giyecekseniz, onlar da pantolonlarla ideal bir görünüm sağlıyor.
Velvet is in the centre of our lives since last year. First clothes, then shoes and now boots are the main must-have item of this season. I love burgundy and black when it comes to velvet boots and usually the lace-up ones are my favourite. Wear them with skirts and dresses and if it gets too cold, don't hesitate to cover your legs with matte tights.

KIRMIZI / RED

Sonbahar Kış'ın en büyük moda akımından, Sonbahar yazımdan sonra burada da bahsetmeden geçemedim çünkü gerçekten kırmızı olan her şeyi giyip sokağa çıkabilirsiniz. Nasıl kombinleyebileceğinize dair daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
This is the biggest trend of Fall Winter so I couldn't help but re-mention it in this article. Wear RED anything :) More tips on styling red is in this article. (click on this)

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...