Friday, 3 November 2017

When is the good time for Red Lips?

I was watching a TV show the other day and one of the characters in the show said "the more upset a woman is, the more flashy her lipstick gets" Sometimes you hear a good quote at a random show on TV and you get the "hmmm good point" feeling and I hoped that it would also be the case for this one. After giving it thought of 5 seconds, I decided that it was nothing wise but dumb. Usually women wear colourful clothes and accessorise themselves when they are happy or just OK. I went back to the last few weeks and found the photos of me wearing red on my lips. All happy and nice days. But then again, red lips are important for mood lifting and risky for a good look. Here are my notes about the best timing for a red lipstick...
Geçen gün televizyonda takıldığım bir dizide, karakterlerden biri "bir kadın ne kadar üzgünse, ruju da o kadar kırmızı olur" gibi bir laf söyledi. Hani bazen olur ya, alelade denk geldiğiniz bir radyo programı veya dizide, sıradan bir karakter bir laf eder ve siz "hmmm doğru ya" dersiniz. Böyle bir an olacağı ümidiyle bu cümleyi düşünmem için kendime 4-5 saniye verdim ve umduğum uyanış tepkisi yerine "oldukça saçma" sonucuna bağladım konuyu. Kadınların geneli mutlu olduğunda renkli giyer, takıp takıştırır. Evet bazen kadınlar canı sıkkın olduğunda kırmızı ruja sarılır (yazının devamında tavsiye olduğu üzere) ancak kendi birkaç haftalık fotoğraflarıma baktığımda, kırmızı rujlu günlerim oldukça mutlu olduğum veya normal zamanlar. Ama elbette kırmızı rujun yardımcı olacağı durumlar veya sizi vezir etmekten rezilliği iteleyebileceği koşullar mevcut. Peki ne zaman, kırmızı dudaklar için ideal zaman?


1- When you will not eat / Yiyecek içecekten uzakken

Trust me, I can call myself an expert on lipsticks as I never leave home wearing one and the news for you is that NO red lipstick will stay on your lips nicely when you eat food. My favorite Kylie series for example are perfectly stable in all colors except the red in the collection. Armani, Bobbi Brown and Mac make the best red lipsticks but only if you promise yourself not to eat while wearing them.
Even çıkarken ruj sürmediğim günü tarih yazmadığı için bu konuda kendime bir uzman diyebiliyorum, o sebeple bu konuda bana güvenin: Hiçbir kırmızı ruj, yemek yediğinizde dudağınızdaki çekici şeklini korumaz. Kylie'nin zamk gibi kalıcı likit mat rujlarında dahi durum aynı. Kırmızı ruj çıkıyor, önce alt dudağın orta kısmından fire vermeye başlıyor ve zaten bu bile, o havalı halinizi yerle bir etmek için yeterli sebep.


2- Post break up / Ayrılık sonrası

No matter who dumped who, all women feel very upset after break up (unless they have a new relationship) so looking gorgeous when you look at the mirror is very important while getting over someone. Red lipsticks immediately bring glamour no matter if you are in your PJs but be careful. Poorly applied red lipstick can make you look even more miserable.
Kimin kimi terk ettiğinden bağımsız bir gerçek olarak ayrılığın üzmediği bir kadın yoktur. (yerine yenisi gelme durumları dışında) Bundan dolayı, aynaya baktığında ihtişamlı görünen bir kadın bir anda o hüzün modundan çıkıp kendine gelir ve "ben bu kadar üzgünken bile iyiyim ya" şeklinde ayna karşısı sohbetlerle kendine özgüven aşılar. Kırmızı ruj=ihtişam

3-  Depression / Depresyonumsu haller

This is usually the time when you don't feel like even combing your hair so lipstick? No, not lipstick.
Red lipstick. Red is a color known to represent chaos and anger. So, shifting your attention to those will make you feel less depressed for your own stuff.
Bu gibi durumlarda bırakın ruju, aslında insanın saçını dahi taramaya hali olmuyor. Kolunu kaldırıp kumandaya uzanmamak için tv açıkken uyuyakalmalar, mutfağa kadar yürümek gerektiği için yemek yememek çoğunuza tanıdık gelmiştir. Böyle bir durumda ruj mu? diyenler olacaktır. Ruj değil, kırmızı ruj!!! Kırmızı renk olarak sinir ve kaosu temsil ediyor. Bundan dolayı kırmızı ruj sürerseniz, saçınızı taramaya üşenirkenki ayna temaslarında, tüm sinir ve hüznünüz rujun rengine kayacak ve böylece diğer departmanlarda bir rahatlamaya gidecek bünyeniz.


4- When you are not stuck at your desk / Masada çalışmaya mahkum değilseniz

I have a tendency of playing with my lips with my hand while working and writing so this one is actually a warning to myself. Keep your hands away from your mouth while wearing red as it will take only seconds for your whole make up to be ruined.
Masada oturup çalışırken ve düşünürken, parmaklarını dudaklarından çekemeyen bir tip olan şahsıma bir uyarı niteliğinde bu madde. Bazen ofiste havalı kırmızı dudaklı müdüre hanım şeklinde oturduğum masamdan, sabahlara kadar bar bar gezmiş ve rujunu asla tazelememiş bir tip şeklinde kalkabiliyorum zira kırmızı rujun tüm yüzünüze yayılması sadece saniyeler alıyor ve özellikle mat ruj kullanıyorsanız yüzünüzden çıkması için bütün makyajınızı feda etmeniz gerekebiliyor :)

5- When you feel really happy! / Mutlu hissettiğiniz her an!
Kylie Cosmetics: Mary Jo K
Estee Lauder: Envious 340
Kat von D: Underage Red
Mac Rihanna: Viva Glam
Armani: 400

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...