Tuesday, 31 October 2017

Fall Trends on the Street

If 3 trends were needed to be named for this Fall season, they would be red, leopard and silver. So easy right? :) Well, when it comes to adapt these 3 trends in everyday life, people around me keep complaining how difficult it is since each of the trends are quite assertive and attention grabbing colors.
Sonbahar modası ile ilgili 3 trend saymak gerekirse bunlar belki şu ana kadar sizlerin de fark ettiği üzere kırmızı, leopar ve gümüş rengi. Saymak kolay... Peki bu moda akımlarını günlük hayata adapte etmek? Her biri kendi başına dikkat çeken iddialı renkler olduğu için yanlış bir kombin sizi kolayca moda kurbanı yapabilir. Ama siz doğru görünümü yakalayıp herkesin stiline imrendiği bir Sonbahar kadını olacaksınız. Nasıl mı?

Öncelikle dikkat çekmeyi sevmeyen bir tipseniz, bu trendleri aksesuarlarda kullanarak işe başlayabilirsiniz. Örneğin, metalik bir palto veya deri ceket yerine bir çanta veya saç bandı kullanıp mevzuya ısınabilirsiniz. Gümüş renkli minik çantalar da inanılmaz hayat kurtarıcı, neredeyse her giydiğinize uyması ve normalde gece kullanabilecekken bu sezon günlük giyimde de rahatça kullanabilecek olması büyük avantaj. "Yok ben iddialıyım ancak bazen o kadar iddialı olabiliyorum ki, zaman zaman rüküşlük sınırına dayanmaktan korkuyorum" diyenlerdenseniz formül aslında çok basit. Kıyafetimizi sade tutmak kilit nokta ancak böyle deyince genel eğilim, dümdüz siyah giyip altına lame ayakkabı veya bot giymek üzerine oluyor. Bu en tipik, klasik, risksiz yaklaşım. Ama siz iddialıyım dediniz. O zaman çıtayı biraz yükseltiyor ve sıkıcılıktan uzaklaşıyoruz. Koyu renk dışında bir ayakkabı tercihi yapacağınız zaman, renk ne olursa olsun, bu önerimi takip edebilirsiniz.
Gümüş rengi bir ayakkabı giydiysek, ya kazağımızda, ya ceketimizde, ya da paltomuzda gümüş detaylar olmalı ancak asla tam metalik bir üst giymemeliyiz. Yani, gümüş deri ceket altına gümüş bot oldukça sıradan, herkesin yapabileceği ve yüzümüzü güldürmeyecek bir görüntü. Ayakkabınıza atıfta bulunan detaylara sahip bir üst veya dış giyim, sizi karizmatik gösterecek ve bir adım öne çıkmanızı sağlayacak bir stil detayı. Diyelim ki içinde lame detaylar olan bir üst bulamadınız. O zaman bol gümüş kolye veya yine sezonun modası dev bir parlak, gümüş tonlarında küpe kullanacaksınız. Bu şekilde ayağınızdaki parçaya atıfta bulunmuş oldunuz, yani ince gördünüz :)
If you like keeping a low profile during your daily life, I would suggest staying away from the high street store favourites such as coats, boots etc.. Try silver accessories, belts or details on dresses/sweaters. If you feel more comfortable, you can go for mini handbags in silver colour. They are very practical as you can match them with almost anything. If you want to go further, the best colour match with silver is white. So, silver colour clothing with the season-trend white boots will make a perfect example for a stylish look. Silver coat with multicolour boots (e.g.flower prints with metallic vibes), metallic dress with studded combat boots and many more fun options are waiting for you to try on.  

Gelelim kırmızıya. Kırmızı bence renkler arasında giymesi ve kombinlenmesi en zor renk. Siyah pantolon, üzerine kırmızı kazak, altına kırmızı bot is a big NO NO!!! Yukarıda da bahsettim. Renkli ayakkabı, bot giydiğinizde üzerine birebir aynı renk bluz giymeyin. Gümüş rengine geri dönmüş olacağım ama örneğin gümüş en güzel beyazla kombinlenir. Kırmızı da bej veya krem ile. Ben bakkala dahi gitsem sıkıcı bir şey giyme imkanına sahip değilim çünkü evden çıkmamayı, sıkıcı giyinip evden çıkmaya tercih ederim. O sebeple beni siyah pantolon, siyah bot, kırmızı kazakla görmeniz çok zor. Örneğin Pinko'dan bu kazağı aldığımda hemen aklıma Zara kırmızı pantolonum geldi. Daha evvel bu pantolonu beyaz gömlek ve krem sandaletle giymiştim. İki kırmızı üst üste giyince ASLA siyah ile kombinlemeyin. Madem risk aldınız, devamını getirin. Gri veya krem/beje sığının ve o renk parçalarla kombinleyin. Ben sezonun bir diğer modası olan yeni Stuart Weitzman leopar ayakkabılarımı giydim bu look'u tamamlarken. Normalde bu kadar trend parçayı bir arada kullanmayı pek sevmem ama dedim ya. Alt üst kırmızı ile yola çıkınca, kestirmeden siyahla tamamlarsanız yarattığınız bütün heyecanı bir anda yerle bir edersiniz. Bir diğer kırmızı kombin önerisi de için de desen olan koyu renk elbise üzerine kırmızı desen renginde manto veya deri ceket. 
RED is the big alert of this season. Thanks to Fendi's thigh high red boots, every single store is selling something in red these days. Red looks like an easy color but if you ask me, it is a quite difficult one. My all time favourite match for red is with beige and cream. Other options are navy and dark purple. Please stay away from red/black combo as it is super boring, unless you are wearing an AC Milan jersey ;)
Etro/Beymen handbag, H&M coat&dress, Louis Vuitton boots
Ben bu kombinde çanta olarak mor kullandım zira elbisenin baz rengi petrol mavisi üzeri siyah kırmızı dallar idi. Ama siz böyle bir look'u siyah çanta ile tamamlayabilirsiniz. Buradaki elbise ve palto H&M, botlar Louis Vuitton, çanta Etro(Beymen).
I finished this look with a purple handbag but during your everyday style, you can perfectly use a black handbag.
Chanel handbag, Zara jacket, Mavi grey denim, Stuart Weitzman shoes, Bulgari bracelet
Bu yazıyı hazırlarken fark ettim ki, bu yeni leopar ayakkabılarımı sadece iki kez giydim henüz ve ikisinde de hardal rengi Chanel çantamla kombinlemişim. Bundan sonrası için kendime not :) farklı çantalar ile deneyeceğim. Sezonun en önemli moda akımlarından biri olan leoparı ben yapma kürk olarak çok beğeniyorum ancak henüz böyle bir parça edinmek kısmet olmadı. Benim gibi uzun boylu ve yapılı bir hanımsanız, iri desenli dış giyim sizi olduğunuzdan iri gösterecektir. Ancak aksesuarlarda leopar veya diğer hayvan desenleri sizler için oldukça ideal. Farklı birkaç kombin örneğini zaten resimlerde görüyorsunuz. Yine sadece siyaha takılı kalmadan aklınıza gelebilecek her renk ile tamamlayabilirsiniz leopar aksesuarları. Tek bir not; leopar bulunan bir look'a desen eklerken çok çok dikkatli olun ve hatta aslında eklemeyin. Styling'de kendinize çok güvenmiyorsanız leoparı düz renklerle kullanın. İlla bir hareket isteğindeyseniz çizgililer en güvenli desen, bana güvenin ;)
Leopard is a big big trend for this Fall but remind me! When has it gone out of fashion recently? The answer is never. Almost for the last 10 years, leopard in faux fur, shoes, accessories have always been around us and most of us really love it. Leopard goes well with any colour so don't be shy and go for different colours other than black. Prints however, are quite tricky so unless you are a pro, I would recommend staying away from prints and creating the looks with lean colours. If you want at least little bit of action, stripes are the safer bet :)


No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...