Monday, 21 August 2017

Summer Glow

Son yılların modası highlighter'a, yani yüzde belli bölgelere aydınlık veren pudramsı veya kremsi kozmetik ürünlerine oldukça mesafeli bir makyaj sever olduğumu söylemeliyim öncelikle. Kontür yaparak yüzü inceltmek, gölgeli göz makyajı ile gözün yapısını istediğimiz şekle sokmak, allık kullanarak yüze sıcak bir ifade katmak gibi konulara bayılan ben, aydınlık istediğim bölgeleri sadece concealer ile aydınlattım ve yüzüme simli parlak ürünler sürmekten kaçındım uzun süre. Daha sonra Nyx'in gönderdiği beyaz bir highlighter'ı kullanmaya başladım. Benim gibi yanaklı insanların kaçınması gerektiği üzere, elmacık kemiği üzerine değil de sadece göz pınarlarıma ve burnumun ucuna kullandım. Bu ürünü sevince, Becca'nın meşhur champagne pop'undan aldım ve kremsi bu üründen hiç memnun kalmadım. Denemem için firmalardan gelen birkaç renkli highlighter'ı da denedikten sonra, son kararım renkli ve kremsi olanların bana göre olmadığıydı. Ta ki bu yaza kadar...
I love my make up matte and clear. That's why, I had been quite distant to the highlighters, especially the coloured ones as they give an uncontrolled shine and colour the the applied areas on the face. However, this summer I changed my mind slowly and wisely :)

 Öncelikle, kremsi ürünleri kullanmak için cildinizin sorunsuz ve normal/kuru olması lazım. Zaten bir süre sonra parlayan ciltler, bir de bu kremsi parlak ürünleri görünce, makyajdan birkaç saat sonra cidden kötü bir hal alıyor. Benim gibi mat makyaj seviyor ve karma bir cilde sahipseniz, önerilerim sizi oldukça memnun edecek. Kışın cildim oldukça açık renk benim, bu sebeple renkli pudra, highlighter gibi ürünleri sevmiyor, hepsinin beyaz/krem renklerini kullanıyorum. Hatta Amerika'dan aldığım Hourglass DimLight pudrayı bile fazla renkli bulduğum için bir kez kullanıp kenara atmıştım. Ancak ten bronzlaşınca, o bronzluğu destekleyen parlak bir cilt için harika bir ikili oldu Dimlight ve Becca'nın Champagne Pop'u.
After I got tanned, I gave a try to Becca Champagne Pop and finalised the look with Hourglass Dimlight. Both these products give shimmer and bronze colour to your face so they are perfect for summer glow. For winter however, I will start wearing the lighter colour versions of these two products and I already got them :) In winters, I love contour and blush as the only colours on my skin and keep my setting powder and highlighter transparent-ist.
Cildin temiz olması ve pürüzsüz olması çok mühim dedim zira parlak ürünler, buna göz farı da dahil, ciltteki kırışıklıkları ön plana çıkarır. Bu sebeple -bence- ileri yaştaki ciltler bu ürünleri sorunlu bölgelerde kullanmamalı. Cildi benim gibi karma olanlar cildine derinlemesine temizleyen maske uygulamaları yapıp cildini temiz tutarsa, kremsi ürünleri rahatlıkla kullanabilir. Ben bu sene başından beri Emine Saraç'ın yetenekli ve tecrübeli ellerine bıraktım cildimi. Hatta bundan dolayı yaz başından beri fondöten kullanmıyorum bile diyebilirim. CC krem üzeri kontür ve highlighter ile doğal bir görüntü elde edebiliyorum. CC/BB krem veya özel bir yere gidiyorsam fondöten kullanıp, Anastasia kontür paletiyle ilgili işlemi uyguladıktan sonra dudak üzerine, burun ucuna ve göz pınarlarıma resimde gördüğünüz Becca ürününü uyguluyorum. Ürün kremsi olduğu için parmak uçlarım ile uyguluyorum. Makyaj artistleri, highlighterları elmacık kemiği üzerine ve burun kemiği üzerine de uyguluyor ancak benim burun üzeri kemiğim yüksek olduğu için oraya kontür yaptığım pudradan hafifçe uygulayıp highlighterı burun ucuma kullanıyorum.
Singapur'a gittiğimde, kış için bu ürünün toz ve krem rengini aldım. Yukarıda anlattığım üzere, renkli ürünleri ben bronz ciltte seviyorum. Kışın ise cildime renk vermesi için kontür pudrası ve allık seviyorum sadece. Onun dışındaki transparan pudra ve highlighter'lar kremsi veya beyaz olmalı ki yüzde renk karmaşası olmasın. 
En son, sabitlemesi için Hourglass'ın Dimlight'ını uyguluyorum. Hafif bir parlaklık içeren, yüzünüze filtre uygulayan harika bir ürün. Renkli olduğu için hafif bir bronzluk da katıyor. Kışın bu ürünü renginden dolayı kullanamadığım için, yine Singapur'dan bu ürünün Ethereal Light isimli beyaza çalan versiyonunu aldım ki yaz bitince yine aynı dokudaki bu üründen mahrum kalmayayım.
Bu ürün yüzünüze filtre vermenin yanında makyajı da sabitliyor. Normalde Mac veya Laura Mercier toz transparan pudra kullanan ben, artık bu ürünü aldım makyaj rutinime. 

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...