Thursday, 3 August 2017

Boracay, the Philippines

The balcony of our Tree House Villa at Shangri La Boracay
The first half of 2017 had been very busy on the work side and travels. Having multiple jobs in different industries, I wanted some time off at a very far place on earth. Asia was the first place that popped up in my mind as I had wanted to go back since my Singapore trip last year. 
2017'nin ilk yarısı iş anlamında inanılmaz yoğun ve yorucu bir dönemdi. Farklı sektörlerde birden fazla işim olması ve bu işlerimden birçoğunun iletişime dayalı tarafı sebebiyle herkesten ve her şeyden uzak, mümkünse bol saat farklı bir yere gidip zihin detoksu yapmak istiyordum. "A happy, far away holiday in Asia" had to include Singapore as that place makes me very happy. So I planned my holiday to be Istanbul-Singapore-Boracay-Singapore-Istanbul :) One day after I landed at Singapore, my friend Haley and I took the red eye flight to Manila and caught our connection flight to Boracay by literally running from one terminal to the other. For me, flying during whole night was very comfy thanks to Philippine Airlines service. Being used to the great service and food of Turkish Airlines, I usually downgrade my expectations when I need to fly with a different carrier but the cabin crew and the aircraft quality was excellent. 
"Çok çok uzaklarda, her şeyden uzak tatil" konseptim elbette dünyada en sevdiğim yerlerden biri olan Singapur'u içermeliydi. Planı, bir gece Singapur'da geçirip ertesi gün Boracay'a uçmak şeklinde yapıp yola koyuldum. Boracay's Filipin Havayolları ile Manila aktarmalı gittik Singapur'dan. Perşembe gece yarısı bindiğimiz uçuşlar bizi sabah 5.30-6 gibi Boracay'a getirdi. Filipin Havayolları'nın mükemmel hizmet anlayışı ve gayet yeni uçakları ile benim için oldukça eğlenceli bir seyahat oldu. :)   
When we arrived at Boracay airport, the team of Shangri La Boracay welcomed us very warmly and took us to their lounge at the speed boat pier. After a boat ride of roughly 15-20 minutes, we had arrived to heaven. Crystal clear ocean and the magnificent Shangri La resort made me immediately feel that we made a good decision to come here for a relaxed holiday. 
Boracay'a geldiğimizde uçaktan inince bizi terminale götüren otobüs ana yola çıkınca oldukça şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Yaklaşık 20 dakika yol gittik, terminale kasaba içindeki yoldan ulaşmak için. Dönerken otobüsler uçağa pistten gitti ve 5 dakika sürdü yolculuk. Anladığım kadarıyla gelen yolcular için böyle bir uygulama mevcut. O şehir içindeki otobüs seyahati esnasında çevrede genelde tek katlı evler, sokaklarda oynayan çocuklar ve yalan yok, fakirlik gözüme çarptı. O sebeple gelen turistleri direkt olarak bu yerel ve benim açımdan üzücü manzara ile karşılamak çok da iyi bir fikir değil. Boracay'a uçan havayollarının bu konuda bir çözüm bulmaya çalışması lazım. Terminale girerken her yerde iki üç kademeli güvenlik şeritleri olduğu da dikkatimi çekti. Mayıs ve Haziran'da ülkenin turistik bölgelerindeki saldırılardan dolayı Filipinler önlemleri sıkılaştırmıştı belli ki. Terminale indiğimiz anda bizi çok şık üniformasıyla Shangri La Boracay ekibinden bir yetkili karşıladı ve otele gidecek tekneyi beklememiz için iskelenin oradaki özel tesislerine götürdüler. Yaklaşık 20 dakikalık bir tekne yolculuğundan sonra otele ulaştık. Otel dediğim adeta cennet :) Mavinin her tonunu görebildiğiniz muhteşem bir deniz, dekorasyonu ile dinlendirici dev bir tesis ve Filipinlilerin meşhur hizmet kalitesi.
View from our Villa / Kaldığımız villadan manzaranın bir kısmı. Samsung Galaxy S8 ile çektiğim editsiz fotoğraf
The TreeHouse Villa we stayed at was A-MA-ZING!! Top floor had a big living room, a huge balcony with a great view of the ocean and a nice jacuzzi. The entrance floor had a big bedroom and bathroom facing the ocean. We also had a butler which made our life super easy. Butler Julius was a great help when we needed something important or when I was in need of urgent photography. :)
Otelin biz ağırladığı Tree House Villa'yı görünce mutluluğum katlandı :) İnanılmaz manzarası, ağaç evin üst katındaki oturma odası ve odanın dev balkonundaki jakuzi ve daha birçok güzel hizmet karşısında heyecanımı gizleyemedim. Üstelik bir de butler'ımız yani sağ kolumuz vardı. Julius'un bize verdiği telefonla kendisini bolca rahatsız edip bolca 1.sınıf hizmet aldık :) Julius bana acil araba lazım, Julius havuzda 30 dakika boyunca fotoğrafımı çeker misin gibi taleplerime en iyi şekilde yanıt veren sevgili Julius'a buradan da sevgiler.

Adobo, the famous Filipino dish / Filipin'in meşhur yemeği Adobo


Haley and I did some paddle boarding exercise :)
Sunset drinks at Solana Bar
Every sunset had a different kind of magic 
I am not a pool person but couldn't resist swimming in this 
In our last morning, we had breakfast in the living room of our TreeHouse Villa
We were extremely happy at Shangri La so spent most of our Boracay time at the resort but one evening we decided to go to Boracay town to see some local action. There is a street (D'mall) in station 2 which has many shops from accessories to clothing and the necklaces are awesome. Don't forget to carry cash in local currency as credit cards are not working here. 
Otelde o kadar rahat ve mutluyduk ki neredeyse Boracay'ın merkezini görmeye gitmeyi unutacaktık. Shangri La'nın saat başı servisi ile 2 numaralı istasyon denen bölgesine geldiğimde kalabalık oldukça dikkat çekiciydi. Bizim tatil semtlerimizdeki gibi bir alışveriş caddesi (ismi D'mall) ve onu çevreleyen birçok butik mağaza ile ilginç şeyler bulabileceğiniz bir yer bu bölge. Elbette yanınıza nakit para almayı unutmazsanız :) Kredi kartları kullanılmıyor ancak her köşede bir dövüz bürosu mevcut.
After little bit of shopping, we walked down to the sea where the famous white beach welcomed us. There are many cafes and restaurants along the sea shore and everyone seemed like enjoying their time in Boracay.
Deniz tarafına doğru yürüyünce meşhur Boracay kumsalına ulaştık. Burada deniz öğlen 1 gibi çekilmeye başlıyor, o sebeple beach gündüz olduğundan da geniş bir yürüme alanı sunuyordu. Bu upuzun kumsalda boylu boyunca birçok cafe ve restoran mevcut. Hatta bolca nargile cafe bile var.
 Shangri La Boracay offers different cuisines in different restaurants. One evening, we were invited to Rima, the Italian restaurant in order to taste their delicious food.
Shangri La Boracay içinde birçok restoran mevcut ve hepsi birbirinden güzel mutfağa sahip. Bir akşam Rima Restoran'daki İtalyan lezzetlerini tatmaya davetliydik. 
One of the best desserts I have ever tasted / Hayatımda yediğim en güzel tatlılardan biri

One fine afternoon having lunch in the living room of our Tree House Villa
We also had the chance to experience a great massage at Chi Spa. 

When it was time to say goodbye, we were a little upset for leaving this heaven but lots of photos and great memories were created during our stay and I kept looking at the photos and tried to choose the best ones to share with my readers/followers during our flight back to Singapore via Cebu City. Thank you Shangri La Boracay for this amazing experience.
Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi Boracay macerası da bir akşam üzeri sona eriyordu. Deniz kenarındaki havalimanından önce Cebu City, orada 4 saatlik bekleme sonrası Singapur'a gideceğimiz bu dönüş yolunda, bir sürü fotoğraf ve güzel anılar da benimle geliyordu. 
Shangri La Boracay'a bu harika tecrübe için sonsuz teşekkürler.

Photos were taken by Samsung GalaxyS8 and Canon 600D

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...