Monday, 10 July 2017

Ballerinas in Summer

Summer and hot climates are actually made for sandals; lace-up, one band or any other type of sandals where your feet are free, happy and hopefully good looking :) There is one little detail though. What if the hot climate you are in has a tendency of raining? In Europe, we don't have this problem so much since it is either sunny or rainy throughout the day. Except for Istanbul this summer, which offers big temperature fluctuations since the beginning of June. However, places like Singapore always has the possibility of rain, no matter how high the temperature is... 
Yaz ve sıcak havaların favori ayakkabısı tabii ki sandaletler. Bir tane nude yani en rengi sandaletiniz varsa, çok özel bir geceye gitmediğiniz sürece, sabah akşam ayakkabı değiştirmeden bütün yazınızı geçirebilirsiniz bile. Tek bir sorunla karşılaşmadığınız sürece... Yağmur. Avrupa'da genelde hava sabah nasıl başlıyorsa gün boyu öyle devam ediyor, bu seneki Haziran ayı İstanbul'unu saymazsak :) Oysa bazı ülkeler, örneğin Singapur, aşırı nemli ve sıcak havasına eşlik eden aniden bastıran yağmurlarıyla insana ne giyeceğini şaşırtacak cinsten. 
After spending enough time in the country since last year, I came up with the perfect solution. Soft skinned ballerinas. Repetto ones are the best for this weather condition since they are soft/comfy and have good quality/don't get damaged by rain. For a more budget friendly alternative, the H&M soft skinned ballerinas are the best for glove-like footwear and hassle-free walks in the city. The pink ones I am wearing in the photos are from H&M and the black patent leather ones are from Repetto. As I got used to wearing ballerinas with most of my outfits in Asia, in my first day out in Istanbul, I could not resist the functionality of them and ignored the sandals.
Singapur'da geçen seneden beri geçirdiğim zamanlar sonucu, en pratik ayakkabı tipinin babet olduğuna karar verdim. Tabii ki babeti seçerken dikkat etmek lazım. Çoğu versiyonu ayağı bir yerden sonra vurduğu için eldiven gibi ayağı saran versiyonlarından seçmek çok muhim. Repetto'yu bu konuda tek geçerim. Hem yumuşacık hem de çok dayanıklı. Resimdeki siyah Repetto'mu 2011'de Paris'ten alıp orada yaşadığım sürece, Şubat soğukları ve yağmurunda giymiş ve ayakkabıda hiçbir bozulma görmemiştim. Gördüğünüz üzere hala benimle kendisi. Ancak Miu Miu'nun son dönemli babetlerini böyle bir iklimde giymeye cesaret edemem zira tabanından dolayı ve derisinin aşırı hassaslığı sizi zorlayabilir. Ayağımda gördüğünüz pembe babet H&M, sahip olduğum en rahat ayakkabılardan biri diyebilirim. Hem yağmura dayanıklı hem de aşırı rahat. İstanbul'da da Haziran başından beri aşırı sıcaklık ile sağanak yağış arası devam eden iklimde, sandaletlere sarılıp babetleri rafa kaldırmamanız benden tavsiye :)
1 comment:

  1. What a great idea. I'm sure they'll be super comfortable for travel.looking super lovely by the way. Always good to see your IG feed.

    Jo x
    www.outlanderly.com

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...