Wednesday, 14 June 2017

Important Little Tips

Sizden gelen birçok stil sorusuna video çekme planlarım halen devam ediyor ancak, sorularınızın çoğunun cevabı aslında buradaki yedi yıllık içerikte mevcut halde. Ben yine yeri geldikçe stile dair minik ipuçlarını buraya yazarak paylaşmaya devam edeceğim. Ve bir aksilik olmazsa sözünü verdiğim videoyu da çekeceğim.
Bugün ele almak istediğim konu, iki sezondur moda gündemine oturmuş olan spor kıyafetlerin normal hayata katılması trendini takiben sokak modasını domine eden eşofman tipi pantolonlar. Bunlar genelde farklı kumaş ve boylarda oluyor. Çoğunlukla yandan kırmızı veya beyaz şeritlerle süslenen bu modeller çok rahat bir günlük parça gibi görünse de aslında yanlış kombinlenmeye çok açık ve insanı rezil de vezir de edebilecek potansiyele sahip riskli pantolonlar. Ancak doğru pantolonu seçerseniz güzel bir look elde etmeniz elbette mümkün.
Bu pantolonların beli genelde yüksek kesim oluyor. Öncelikle zayıf da kilolu da olsanız, modelin rahatlığına aldanıp üzerine de bol bir şey giymeye kalkmayın. Model olarak belden itibaren bollaşmaya başladığı için sizi olduğunuzdan daha iri gösterme potansiyeli mevcut. Eğer beliniz ince veya kilo olarak fit biriyseniz, bu pantolona gidecek en iyi model üst cropped top denen kısa üstler. Eğer balık etli ve biraz da mide göbek sahibiyseniz, yine üzerine bol giymiyorsunuz. Üzerinize oturan bir tişört ve onun üzerine bir kot/deri ceket veya hırka sizi bu kıyafetle olabileceğinizin en iyi halinde gösterecektir. Özellikle siyah tişörtler bu hile için birebir.Niye böyle hüzünlü konuşuyorsun diye sormayın zira başta da belirttim, bu pantolon RİSK diye bağırıyor ancak rahatlığından dolayı çoğu insan bu konuyu ciddiye almıyor.
Bir diğer önemli husus bu pantolonların boyu. Ayak bilekleri kalın hanımlar paçaları daha bol ve uzun modelleri spor ayakkabı veya sezonun trendi terliklerle tamamlayabilir. Bilekleri ince olanlar ise bence mutlaka daha dar ve  kısa paçaları tercih etmeli, altına ister terlik ister sandalet istediklerini giyebilirler. Topuklu ayakkabı da kısa dar paçalar altına çok güzel duruyor ancak topuklu giyecekseniz, hiphop klibi kızları gibi görünmemek adına spor şık bir topuklu seçmeye özen gösterin.

İlk resim: Pantolon Zara, ayakkabı Stuart Weitzman, çanta Fendi
İkinci resim: Pantolon Forever New, ayakkabı Converse, çanta Gucci

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...