Sunday, 18 June 2017

Doğru Uygulama ile Fit Yaz

Son yıllarda yükselen trend; sağlıklı yaşam. Dönem dönem hayatımıza giren, bir anlamda moda olan besinler, her dönem farklı bitkilerle öne çıkan çaylar ve zayıflama/sıkılaşma üzerine bolca reklamı yapılan makineli uygulamalar, yani birçok kilo sorununa ameliyatsız çözüm bulan mucize tedaviler. Besin ve bitkilerle alakalı ilk alana hakim olduğum için neyin doğru neyin yanlış olduğunu oldukça iyi biliyordum ancak makineli uygulamalar benim için tamamen bir bilinmez idi. Böyle uygulamaları yaptırmadığım gibi, açıkcası pek merak da etmiyordum. Ancak siz okuyucular ve sosyal medya takipçilerinden o kadar çok soru geliyordu ki, artık bu konu hakkında detaylı bilgi almam gerektiğine karar verdim ve soluğu, bu alanın uzmanı, Sculpture Polikliniği'nin kurucusu Güray Akar'ın yanında alıp sizden gelen soruları kendisine yönelttim.


- Kadınların vücuduyla alakalı sorunları farklı farklı elbette ancak size en çok hangi problem ile geliyorlar?
Hastalarımız bize sıklıkla karın, bel ve basen bölgesi yağlanması ve selülit görünümü problemi ile geliyorlar.

- Selülit problemine karşı önerebileceğiniz en iyi tedavi şekli hangisidir? (Bu cevapta, makina önerisine ek olarak beslenme ve hareket önerileri de olursa çok iyi olur)
En iyi tedavi şekli budur demek istemem aslında. Hepsinin bendeki yeri ayrı  
Şaka bir yana, kişinin yapısı, selülitinin tabiatı gibi farklı faktörler karşımıza çıkıyor. Selülitlerin çeşitli tipleri var, öncelikle bunu iyi bilmek ve tanımak, tanımlamak gerekir. Selülitler dolaşım bozukluğu nedeniyle oluşmuş olabilir, vücuda yerleşmiş inatçı yağların sonucu oluşmuş olabilir veya sık kilo alıp verme ile oluşmuş olabilir. Selüliti tanımamız bizi doğru tedavi tipine ve sürecine yönlendirir. Bazı durumlarda kombin tedavi uygulamamız da gerekebilir. Bizim ağırlıklı olarak karşılaştığımız selülit problemleri, bölgesel olarak yerleşmiş inatçı yağlardan ve de sık kilo alıp vermeden kaynaklı olanlar. Yerleşmiş selülitlere öncelikle bir yağ yakım / yağ kırma tedavisi ile sonrasında ve/veya beraberinde destekleyici olarak cildi sıkılaştıran ve toparlayan tedaviler öneriyoruz. Selülitlerin giderimi, cildin sıkılaşma ve toparlanması için “Velashape III”, “Body Plus” ve “Body FX” kombini ve “LPG Endermologie Alliance” son derece başarılı uygulamalar olarak öne çıkıyor. Yine selülit giderimi ve özellikle popo dikleştirmede ise 5 seans olarak önerdiğimiz X-Wave tedavimiz yüz güldürücü sonuçlarıyla, hastalarımızı memnun eden uygulamalarımız arasında. 
Tabii ki en doğrusunun birebir konsültasyon sonucunda, kişiye özel bir tedavi yönlendirmesi yapmak olduğunu belirtmem gerek, ki teknolojinin nimetleri ile herkesin yüzünü güldürebilecek yöntemler olduğunu söylemek de kesinlikle yanlış olmaz. 
Son olarak, bütün uygulamalarımızın sağlıklı bir beslenme rejimi ve düzenli spor ile desteklenmesi gerektiğinin de özellikle altını çizmeliyim. Spor için de bizim tavsiyemiz düzenli yürüyüş ve Pilates. Yürüyüş yağ giderici uygulamaların sonrasında, vücuttan yağ atılımını hızlandırıyor, Pilates ise kasların doğru bir şekilde çalışmasına olanak veriyor.

- Polikliniğinizde yapılan tedaviler yeniden tekrarlanma istiyor mu? Faydasını daha uzun süre görmek için tedavi/uygulama sonrası neler yapılmasını tavsiye edersiniz? 
Tedavilerimizde bağ dokusunun güçlendirilmesi ve kolajen artırımı 3 aya kadar devam ediyor. Tedavinin sürekliliğinin sağlanması için düzenli kontroller, ek tedaviler muhakkak gerekli. Az önce söylediğimi de tekrar etmek istiyorum ki, sağlıklı bir beslenme rejimi ve düzenli spor ile desteklendiğinde, cihazların etkilerini artırmak ve sürdürmek mümkün. Çok zayıf da olsanız, sürekli spor da yapıyor olsanız, sağlıklı besleniyor da olsanız belirli bir yaştan sonra ne yazık ki, tabiat gereği cildin elastikiyeti, kolajen üretimi ve dolayısıyla diriliği azalıyor. Bu nedenle; cihazlar, sağlıklı beslenme ve sporu, güzel yaş almak için bir mutluluk zinciri olarak adlandırabiliriz. 
Sculpture'ın terasında bitki çayı içmek çok huzur verici gerçekten :)
- Yaz artık geldi. Son dakika tedavileriyle fark yaratmak için hangi uygulamaları önerirsiniz?
Anında sonuçlarda Lipocel çok başarılı bir yağ kırma programı. Hastalarımızın kliniğimize gelirken giymiş oldukları kıyafetler üzerlerine bollaşmış olarak çıkabiliyorlar diyebilirim. Bununla birlikte Lipostar, Vanquish ME, Ultrashape Power yine son dakika “Plaj Vücudu” hazırlığında son derece başarılı olabiliyor. Bu uygulamalarımız Velashape III, Body Plus, Saten Vücut Germe gibi uygulamalarımızla desteklendiğinde, yağ kırılmasının yanı sıra, vücutta da gözle görülür bir sıkılaşma ve toparlanma sağlayabiliyor. Velashape III ve Saten Vücut Germe genelde 4 seans, Body Plus’ı ise 5 ila 8 seans olarak tavsiye ediyoruz. Bu seans süreleri ve kombinler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. 

- Doğumlardan sonra sarkmış karnı, ameliyatsız germek mümkün mü?
Mümkün. Örneğin derinin altında sadece cerrahi müdahale ile ulaşılabilen SMAS adını verdiğimiz, cildin iskeleti/direği diyebileceğimiz bir tabaka var. HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) yani “Yüksek Yoğunluklu Odaklı Ultrason” teknolojisi ile çalışan Doublo-S adlı cihazımızla bu tabakaya ulaşabiliyoruz. Bu cihazımız Ameliyatsız Yüz Germe’de son derece yüz güldürücü sonuçlar vermekteydi ki, yakın zamanda vücut için özel başlığı da geliştirildi ve sonuçlar inanılmaz diyebilirim. Doublo-S ise tek seans olarak uygulanıyor. Bir diğer uygulamamız Biodermogenesi, hem çatlak tedavilerinde hem de sarkık tedavilerinde çok güzel sonuçlar verebiliyor.

- Kilo verme sürecindeyken yağ kırmaya yarayan hangi uygulamayı önerirsiniz? 
Yağ Kırma/Yakımı tedavilerinde Temassız Estetik olarak bilinen “Vanquish ME” ve “Lipocel” son derece etkili ve sonuçları ilk seansın sonunda görülebiliyor. Vanquish ME’yi 4 seans, Lipocel’i tek seans ya da çok gerektiği durumlarda 2 seans olarak öneriyoruz. Bununla birlikte, yine kişinin yapısına/kilosunun durumuna bağlı olarak mutlaka LPG Endermologie öneriyorum. Yeni teknolojisi ile bölgesel ve dirençli yağ depolarının giderilmesinde etkili, selülitten dolayı oluşmuş portakal kabuğu görünümünde pürüzsüzleşme hedefleyen, cildin doğal olarak sıkılaşmasını sağlayıp elastikiyetini geri kazandırabilen ve vücudun şekillenmesine yardımcı olabilen endermologie® ALLIANCE'ın akıllı teknolojisi; hücre metabolizmasını doğal olarak reaktif eden mekanik cilt uyarımı sayesinde 3. Seans sonunda dahi gözle görülür bir incelme sağlayabiliyor.  Etkili sonuçlar için önerdiğimiz seans sayısı ise 10 seans.  Yine kişinin yaşına, kilosuna, vücut yapısına, alışkanlıklarına bağlı olarak tedaviler farklılık gösterebilir. 

Son olarak şunu mutlaka altını çizerek belirtmek isterim ki, yukarıda bahsetmiş olduğum tüm bu cihazların, mutlaka sertifikalı ve onaylı cihazlar olduğundan, profesyonel kişiler tarafından profesyonel yerlerde yapıldığından mutlaka emin olunmalı. 
No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...