Friday, 13 January 2017

Kış Şartları

Processed with VSCO with f2 preset Processed with VSCO with a5 preset
Aralık'ta Uludağ, sonrasında İstanbul'da yılbaşında ön gösterimini yapıp yeni yılın ilk haftasında asıl ziyaretini yapan kar yağışı ile birlikte son bir ayı kara doyan bir kış mevsimi içinde geçirdim diyebilirim. Ben karı çok severim, beni Snapchat'ten(@astylishtimes) takip edenlerin çok iyi bildiği üzere... Kar yağış saatine göre evime döner arabamı garaja, kendimi camın önüne konumlandırarak meteorolojinin verdiği müjdenin gerçekleşmesini heyecanla beklerim. Evet, şehirde kar olunca insan kendini bir süre eve kapatıyor ancak elbette bir noktadan sonra dışarı çıkmak zorunda kalınıyor. Çirkin kar botu kavramından veya almayanın dövüldüğü kışlık mont markasından farklı neler giyilebilir diyorsanız, size kar kış şartlarında nasıl eğlenilebileceğini anlatacağım.
kar5

kar2
Öncelikle karda ayağınızı sıcak tutacak, ve tabanı donmuş zeminlerde güvenle yürümenizi sağlayacak botlar şart. Yazının girişindeki cümlemle ters düşmüş gibi görünsem de, ayağınıza post giymeden de, bilek çapınızın 5 katına sahip garip parçalar seçmeden de karda kendinizi koruyabilirsiniz. İkinci resimde görmüş olduğunuz siyah deri biker botu yanılmıyorsam 6 sene evvel, evet yanlış duymadınız 6 sene evvel Venedik'teki Fendi'den almıştım. İçi kürk, altı lastik. Buyurun size karda giyilecek bot. Yukarıdaki resimde gördüğünüz Isabel Marant botlar her ne kadar elinize alınca kaba görünse de, alt bacaklarınız inceyse size zarafetinizden hiçbir şey kaybettirmeyen, üstelik içinde gizli topuğu olan harika bir model.
Karda renk güzel duruyor ancak sırf bu sebeple baştan aşağı neon giyinmek, eğer karı senede bir kez görüyorsanız izin verilecek, aksi taktirde gündemden çıkarılacak bir husus. Tabii son yıllardaki neon kürklü parka trendinden nasibinizi alıp iyi parçalara yatırım yaptıysanız onları giyin ancak bundan sonra satın alma yaparken, normal bir kış gününde giyeceğiniz tipteki palto modellerinin daha kalın versiyonlarını almaya çalışın ki, hava 5 derece düştü diye şehirde eskimo gibi gezmek zorunda kalmayın. Isının çok düştüğü ve erken saatlerde işe gidip yol yürüyen insanları tenzih ederek söylüyorum, eğer kar aktiviteniz karı seyrederken sahlep içelim buluşmasıysa, kayak montu ile sokağa çıkmanız gerekmiyor, aksine sizi yine sıcak tutacak ama stilinizden ödün vermeyen parçalar seçebilirsiniz. Tipi altında dağ taş yürümeyecekseniz veya kayak pistinde saatler geçirmeyecekseniz, palto tipinizin hışır kumaştan şişme modellerden olması gerekmiyor aksine kaşmir yün karışımı bir palto ile kafanıza hoş bir şapka sizi daha şık gösterecektir, öyle değil mi? Kulaklarınız üşüyorsa kürk kulaklıklar örneğin çok güzel duruyor en şık palto ile bile. Benim gibi devamlı gocuk giyme fikrinden sıkılıyorsanız, alternatifler saymakla bitmez.
kar4
Aksesuarlar da elbette görünümünüzü sıkıcılıktan uzaklaştırıp size hareket katacak parçalar. Çok görülen şeylerden çabuk sıkıldığım için belki de, ucu ponponlu bereler bana artık hiçbir şey ifade etmiyor. Genelde karlı havadaki trend fuşya, mor gibi renklerken ben, Uludağ'da sıcak sarı tonlu aksesuarlarla gri/siyah kombinimi hareketlendirdim ve yıllardır gördüğüm kar üzeri stil resimlerinden çok daha farklı bir etki oluşturduğunu düşündüm. *ben ne yaparsam farklı oluyor ekolü:)))

Klişe olmuş her tür moda, düşünce ve her şeyden çok sıkıldığım için biraz net yazdım ki ne demek istediğim anlaşılsın. Ancak siz ponponlu bere seviyorsanız, kalın kar botlarına bayılıyorsanız, giyin elbette çünkü herkes sevdiği parçaları giydiği zaman mutlu oluyor ve hayata mutlu olmak için geliyoruz.

Sırasıyla paltolar: Max Mara, DeFacto
Botlar: Isabel Marant, Fendi
Kırmızı tayt Simdisenin,
İlk resimdeki pantolon JBrand, sonraki gri kot pantolon LoveMyBody/ModaTutkusu
İlk resimdeki şapka Zermatt'ta bir butikten, sarı şapka Excuse-moi, faux-fur etol Zara

1 comment:

  1. Altı kemerli montunuzu nereden aldınız

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...