Tuesday, 11 October 2016

Mixing Trends

a3
I have always been a person of balance, in all areas of life which includes, obviously my style. I think what makes a good style is nothing bothering you in that particular look and that you enjoy the harmony of clothes and accessories. However, being a fashion blogger/editor, I also -sometimes (a very rare one)- enjoy experimental styles on myself just to have fun because sometimes you really reach to an awesome look which you would have never created if you hadn't tried so. When I am abroad, since I need to create looks with one suitcase, I find it very amusing to try different things with items that I would normally never match (check this Vienna look for instance. I would have never matched those nude flats with red and black) Milan also gives me a lot of inspiration and on the day of Prada runway show, I used 4 hot trends in the same look. Let's see what they are.
Hayatım boyunca her zaman denge insanı olmuşumdur; gerek yaşantımda gerek stilimde. Bir kombinde en ufak fazlalık bana göre o emeğin sonunu getirmiştir. Bundan dolayı, birçok insana göre marka birkaç parçayı bir arada kullanayım gibi fazla moda odaklı giyim anlayışı veya bir tişört bir kot gibi olağan bir stil yaklaşımı bana biraz uzak. Sıkıcı olmayan sadelik benim mottom diyebiliriz giyimde. Ancak elbette, giyim benim için bir eğlence olduğundan bazen farklı trendleri, sadelik anlayışından çıkıp değişik tarzlarda kullanmak beni oldukça eğlendiriyor. Yine kendi stilime uygun şekilde elbet... Bunun için en güzel ortamlar yurt dışı seyahatleri oluyor zira evdeki birçok gardırop içindeki belki yüzlerce parça ile kombin yapmak yerine, o an yanında bulunan bir valizlik kıyafetle denemeler yapmak bazen inanılmaz güzel sonuçlar veriyor. (örneğin Viyana'daki şu look'umda kırmızı siyah altına bej ayakkabı giymek benim normalde, çok renk oluşturacağından yapmayacağım bir kombin ancak orada yapıverdim ve sonuç oldukça beğenildi.) Milano'da Prada defilesine giderken, Prada'nın styling anlayışındaki farklı dokudaki kumaşların, farklı desenlerin birlikte kullanılması üzerine olan anlayışı beni cesaretlendirdi ve bu sezon ön plandaki 4 moda akımını aynı anda kullandım. Neler mi onlar?
Choker, big belt, disco effect and fur on the shoes; all 4 trends are present at the look you are seeing. They worked OK together but, if I had to take something out from this look, it would be probably the faux fur sandals. Then 3 trends would have worked perfectly. Or, I would take out the disco skirt, then it could also have been an everyday look. Of course, these are after-evaluation, people loved my look on the Street so, -many trends-in-one trend made me get many compliments :)
Choker, bele vurgu, lame deri etek ve yapay kürklü sandaletlerle sezonun en önemli 4 trendini üzerimde taşıdığım look'umu görünce ne düşündünüz bilemiyorum ama benim gibi bir denge insanı için farklı ve eğlenceli ancak hafiften de bir fazlalık duygusunu hissettiren bir kombin oldu bu. Siz de benim gibi "bu look'u sevdim ama sanki bir şeyler eksilsin istiyorum" diyenlerdenseniz reçeteyi hemen vereyim. Ya kürklü ayakkabılar çıkıp yerine siyah bir sandalet veya ayakkabı gelmeli, ya da disko eteğim gidip yerine parlak olmayan bir parça olmalı. Hatta pantolon efsane iyi tamamlayabilir.
a1_
 a2
 a4_
Zara chokers, H&M skirt/etek, Zara sandals, Fendi çanta/handbag
 
Photos by Emircan Söksan

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...