Wednesday, 31 August 2016

Misafir Yazar: 1 Eylül 2016 Güneş Tutulması

1 Eylül 2016’da meydana gelecek Başak burcundaki yeni ayla birlikte Güneş tutulması meydana gelecek. Her yıl iki defa gerçekleşen tutulmalar, meydana geldikleri burç teması üzerinde başlangıç ve bitişleri ifade ederler. 2015 yılından beri Başak-Balık aksı üzerinde gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmaları,  “karşılık beklemeden fedakarlık etmek”, taşıdığımız duygusal yüklerle gündelik hayatta baş etmek ve gerçekleştirmek istediğimiz ideal ve hayallerin ne kadar gerçekleşebileceğini bize anlatmak için ışık yaktı.

Tutulma haritasında yükselen Akrep ve yönetici gezegeni Mars’ın Yay burcunda, sınırları, kuralları ve kompleksleri anlatan gezegen Satürn markajında olması, çözümlenmesini beklediğimiz konuların çok da rahat akmayacağını anlatıyor. Ayrıca tutulmanın yönetcisi Merkürün de geri harekette bulunması önümüzdeki 3 hafta boyunca hayatımızdaki konuların kaplumbağa hızıyla ilerleyeceğini ve eski temaların tekrar gündeme geleceğine işaret ediyor. Zaten Başak’ın mükemmele ulaşmak için kendi kendini yiyip bitirmesi ve mutluluğu analitik çözümlerde araması göz önünde tutulursa, bu tutulmanın en büyük öğretisinin çaba harcayarak elde ettiklerimizle tatmin olmak ve pembe düşlerle çevrelediğimiz hayal dünyasının gözümüzü kamaştıran parlak ışığından sıyrılarak mutluluğu ve huzuru yakalamayı başarmak olduğunu düşünüyorum. 

“Nazar etme n’olur, çalış senin de olur” düsturunu sonbahar mevsiminin sloganı olarak belirlemek pek hatalı olmaz. Çalışırken enerjinizi düşüren hayal kırıklıkları ve kafanızı karıştıran, fikirlerinizi bulandıran temalardan uzak durmakta fayda var.

Tutulmanın etkisi tüm burçların yaşamına vurgu yapsa da daha fazla burç veya yükselenleri Balık-Başak, İkizler- Yay kişilerinde öne çıkabilir. 16 Eylül’de Balık Burcu’ndaki dolunayla birlikte yaşanacak ay tutulmasının ise, “içimizdeki külkedisinin ayakkabısını merdivenlerde düşürdüğü ana” gönderme yapacağını aklımızın bir kenarına not etmekte fayda var.

Duygularla, düşünceler arasında sağlam köprü kuranların ödülü hak ettiği bir Eylül ayını hepimizin huzur, keyif, sağlık, mutluluk ve neşe temalarıyla yaşamasını yürekten dilerim.

Sevgiyle kalın,

Yazı ve görsel: Nigar Bostan

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...