Wednesday, 10 August 2016

Dressing Up for Humidity

yesil1
Istanbul's humidity has been at the highest level for the last few days and you can imagine how difficult it is to dress up when it is even difficult to breathe. A mini dress and low heels are the best way to deal with a night out, however I cannot be this practical when it comes to the hair department. Yes, I have a blow dry in these photos but ask me how I lived with hair hanging on my shoulders when it was 30C degrees. My suggestion would be braids, which I also wear very often when I want to look neat and chic.
yesil3
Istanbul'un son bir haftadır yaşadığı nem seviyesi ile bırakın giyinmek, nefes almak bile cidden zorlaşmaya başladı. Gündüzleri mümkün olduğunca klima çalışan iç mekanlarda kalmaya çalışıp akşam üzeri dışardaki işlerimi halletmeye çalışsam da, akşamları dahi havanın sıcaklığı insanı zorlayabiliyor. Böyle bir hava durumunda, yaz günü şehirde katılmanız gereken bir iş yemeği olduğunu düşünün. Ben önemli iş yemeklerinde her zaman biraz şıklık katılması gerektiğini düşünürüm bu sebeple topuklu ayakkabı ilk seçimim olur. Yalnız ayakkabının topuk yüksekliği, havanın sıcağıyla ters orantıda çalışır, bundan dolayı Stuart Weitzman tek bantlı zarif ayakkabım bu konuda ilk tercih oldu. Üzerime çok da kısa olmayan bir mini elbise tercih ettim zira bu sıcaklarda uzun etek veya pantolon ile hayata karışmam gerçekten mümkün olmuyor. İş yemeği olduğu için "mini"yi dozunda tutmakta fayda var notumu da düşerek sizlere az nemli, bol kazançlı güzel bir gün dilerim.
yesil5

yesil6
yesil4
yesil2
and Other Stories elbise/dress, Stuart Weitzman sandals/ayakkabı, Stella McCartney çanta/handbag

Photos by Yasemin Öğün

1 comment:

  1. Hi Aysegul! You always look so elegant and chic! Beautiful dress!
    http://misperlasdemoda.com/looks/blackwhite-style-talk/

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...