Friday, 29 July 2016

Packing for Summer Getaway

yaz3

Yaz boyu neredeyse her hafta sonu bir tatil kaçamağı yapan biri olarak, fazla eşya taşımadan böyle bir seyahate çıkabilmeniz için ufak birkaç tüyo paylaşıyorum sizlerle!
As I travel almost every weekend in summer, I wanted to make sure everyone travels as light as I do during their long weekend trips. Here are the tips for easy packing!
yaz2

Kot şort/Denim shorts
Gece veya gündüz her mekana uyan, üzerine giydiğiniz bluzden ayağınıza giydiğiniz terlik/ayakkabı konusunda her parça ile uyum sağlayan kot şort, yaz valizinizin demirbaşı olmalı. Bu sezon yüksek belli kısacık olanları çok moda ancak kalçada selülit probleminiz varsa klasik kot şortlardan şaşmayın!
You wear them day&night and everybody thinks you are super cool! Easy to match with any kind of shoes or sandals, also convenient with blouses and any kind of tops.

Üstler/Tops
3-4 günlük bir tatil için mutlaka bir tane şık bluz ve iki üç tane tişört/atlet bulunur yanımda. Bunları gerektiğinde, kot şortla veya aşağıda bahsedeceğim etek ile kullanabilirsiniz.
I always pack one chic blouse and few casual tops in order to wear them with my denim shorts.
yaz4

Elbise / Dress
Ben yazları tek parça giymeyi çok seviyorum o sebeple genelde akşamlar için yazlık elbise giymeyi planlarım tatillerde. Planlama kısmı mühim! Planlamazsanız dolabın yarısını taşırsınız gittiğiniz yere. Her akşamı ve gidilecek muhtemel restoranları düşünerek elbise veya tulum gibi tek parçalar planlayıp o şekilde valize yerleştirin. Yedek kıyafet mutlaka olmalı ve bu genelde etek ve üst şeklinde, gerektiğinde başka tişört/atletlerle kombinlenebilecek bir alternatif olmalı. Yedek kıyafet 3 gecelik seyahat için maksimum bir adet olmalı bunu unutmayın yoksa boş yere fazla eşya taşımak zorunda kalırsınız.
For summer nights, I prefer one piece looks; either a dress or jumpsuit. Think of your plans per night and choose the outfit you want to wear. For a 3-night-trip, you should pack max one Plan B outfit, not more! You are going to holiday to have fun, not to carry half of your wardrobe. The just in case outfit is better to be a skirt and top as you can wear it also during day time if needed.


Plaj için / Beachwear
Denize girdiğinde bikini/mayo değiştirme alışkanlığı olan biri olarak seyahate giderken her gün için yaklaşık 3 mayo/bikini planlıyorum. Bu durumda valizin yarısından fazlasının deniz kıyafeti oluyor ve aslında hafif seyahat etme amacına aykırı bir durum. Lakin, tatile gidiyoruz. Tatilde mutlu olmak için tüm bu saydığım kategorilerden bir tanesinde kendinize rahatlık tanıyın.
A summer holiday means bunch of bikinis for me, that's why this is the department where I cannot limit myself for less.

Ayakkabılar / Shoes
Yaz tatillerinde topuklu ayakkabıya mesafeli biri olarak valizime kalış günüme göre bir veya iki tane düz sandalet atarım. Bu seçtiğim sandaletlerin kesinlikle farklı tip kıyafet modeli ve renge uyan parçalar olması mühim. Bundan dolayı altın/gümüş rengindeki sandaletler en büyük kurtarıcı. Nude renk de her şeye uyduğu için işinizi görür. Eğer topuklu giyebileceğiniz gibi düz zemin/şık yemek konsepti olan bir tatilse, valizde bir düz bir topuklu sandalet yeterli olacaktır.
Elbette yaz tatili olduğu için mutlaka yanınıza bir veya iki adet deniz terliği/ayakkabısı almanız mantıklı olacaktır. Ben gittiğim yerin denizi nasıl bilmiyorsam mutlaka deniz ayakkabısı alırım yanıma. Böylece taşlık bir deniz dibi görürsem söylenmek yerine giyerim ayakkabıyı, yürürüm derinlere doğru :)
Bir ufak not da spor ayakkabı üzerine. Ben genelde yolda mutlaka spor ayakkabı giyerim ki tatilde yanımda bu model bir ayakkabı bulunsun ama valizde yer tutmasın. Spor ayakkabı, Bodrum gibi ne zaman yağmur yağacağı belli olmayan yerlerde veya arkadaşlarınızdan birinin getirdiği reddedemeyeceğiniz spor tekliflerine karşı harika bir tedbir.
I prefer flats during summer travels but if you might go out to places where you need heels, pack one flat and one high heel sandals and of course flip flops for beach. I recommend wearing sneakers during the flight so that you will have comfy shoes in case of bad weather.
yaz1

Bundan sonrası nemlendiriciler, şapka ve yaz bronzluğunuzu gölgede bırakmayacak derecede hafif makyaj malzemeleri. İyi eğlenceler!
Don't forget to pack sunscreen and hat! Then you are good to go. Enjoy your holiday!:)

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...