Wednesday, 22 June 2016

Yaz'dan Kış'a devam eden trendler

Fendi Sonbahar-Kış 2016/2017 defilesinde, Karl Lagerfeld'in transparan ve fırfır detayını birlikte kullandığı parçalar
İndirim sezonu başladı ve yine herkesin cep telefonları mağazalardan gelen mesajlar, mağaza çalışanlarından gelen telefonlar ve kankalarla yapılan "sence bunu alsam mı fiyatı inanılmaz düşmüş?" sohbetleriyle bolca meşgul. Fiyatı düştü diye aşık olmadığınız, ihtiyacınız olmayan bir şeyi almamanız kuralını artık bildiğinizi varsayarak, size o ürünü alıp almamanız konusunda yol gösterecek önemli bir konuya parmak basıyorum. Şu an indirimde olan moda parçalardan hangileri Sonbahar Kış sezonunda da hükümdarlığını sürdürecek? Bu detayı bilirseniz, indirimden aldığınız ürünlerle yeni sezonda stil sahibi olabilirsiniz. Bildiğiniz üzere her sezon yabancı Moda Haftalarına gidiyor ve bir sonraki sezonun defilelerini, dünyanın ileri gelen moda editörleriyle beraber yerinde izliyorum. Şimdi siz de yazdan kışa devam eden trendleri, Milano Moda Haftası'nda çektiğim fotoğraflarla öğrenmek ister misiniz?
Since the sale season has begun, people -who are not on holiday- started rushing from one store to another in order to buy things a) that have dropped to dream prices b)which won't be worn even twice. The rule is so simple. Buy it if a)you had been chasing it for a long time, b)that trend will continue. This is where I enter the stage and start giving you clues of Fall-Winter 16/17 trends with the photos I took at runway shows of Milan Fashion Week.


TERLİK /MULES,SLIPPERS
Erkeklerin pek sevmediği ama hem rahatlığı hem de farklılığı sebebiyle sadece editoryallerde kalmayıp tüketiciler arasında da hemen yayılan terlik modası Sonbahar-Kış mevsimine de damga vuruyor. İnce topuklu terlikler sandaletlerin yerini aldı bile!
The super hot trend of this Spring continues to be at spotlight also in Fall-Winter season, so slippers, mules and backless sandals are great investments during sale season.
Alberta Ferretti Sonbahar-Kış 2016/2017 FW16/17
Fendi Sonbahar-Kış 2016/2017 Fall Winter 16/17

VOLAN / FRILLS
Son 2 sezondur gördüğümüz fırfır, volan gibi detaylar, önümüzdeki sezonda da bolca mevcut. Bundan dolayı sevdiğiniz volanlı bluz, elbise, etek, deri ceket ne olursa olsun, istediğiniz fiyat kategorisine indiyse kaçırmayın. Fendi'nin ünlü çanta modeli Peek-a-Boo bile fırfırlanacak Sonbahar sezonunda :)
Fendi Sonbahar-Kış 2016/2017

KADİFE / VELVET
Gerek kıyafetlerde gerekse ayakkabı ve botlarda, Sonbahar'ın hakimi kadife olacak. Bundan dolayı kadife olan her şeye yatırım yapıyoruz bu indirim sezonunda!
Velvet boots in Prada Fall-Winter collection makes you want to wear velvet all over during whole winter. That is the exact reason why you should invest in velvet everything in summer sale season.
Prada Sonbahar-Kış 2016/2017 defilesinden kamerama yansıyan favori kadife look

TRANSPARAN / SHEER
Transparan hakimiyetini Sonbahar'da, örgülerle ve tüvitler ile kombinlenerek sürdürüyor. Hayalimdeki Sonbahar look'u olan transparan elbise, üzerine kalçayı kapatacak kadar uzun bir triko kazak ve altına kadife bot. Bu kombin için indirim sezonundan parçalar almaya başladım bile!
The best part of sheer pieces is that you can combine them any kind of fabric and it will elevate your whole look immediately. This winter, we will see many sheer pieces worn with knit so it is a good time to invest in anything sheer!
Roberto Cavalli Sonbahar-Kış 2016/2017 defilesinden FW16
BÜYÜK KEMER/ BELTS
İlkbahar-Yaz sezonundaki ne giyersen giy, belini sıkıca bağla trendi, Kış sezonuna da sarkıyor bu sebeple güzel birkaç kemere yatırım yapmak için şahane bir fırsat!
Big belts over loose dresses or cardigans is one of the hottest trend of this Spring Summer and good news! We will continue wearing them in Winter too!
Fausto Puglisi Sonbahar-Kış 2016/2017

Tüm fotoğraflar ve yazı: Ayşegül Uluç
All photos are taken and the article is written by Ayşegül Uluç

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...