Thursday, 16 June 2016

Misafir Yazar: Aura ve Çakralarımız

Biriyle tanıştığımızda, o ilk andan itibaren ondan iyi bir his alıp almadığımızı veya onun yanında rahat hissedip hissetmediğimizi biliriz, bir şekilde anlarız. Her insanın bedenini çevreleyen bir enerji alanı olduğu içindir aslında bu ilk andaki hisler. Hepimiz enerjiyiz, ışığız... Tek fark titreşimlerimiz.


Aslına bakarsanız sessiz bir ortamda gözlerimizi kapasak, niyet etsek ve herhangi birinin bedeninin etrafında ellerimizi gezdirsek, aurasıyla ilgili bir şeyler algılayabiliriz. Bu algı; karıncalanma, ürperme, ısınma hisleriyle gelebilir. Dünya üzerinde beden deneyimi yaşayan her ruh aynı güce ve yetilere sahip aslında, sadece bunun için biraz şanslı olarak burada olan azınlık ve bunun için gerçekten emek harcayıp sorumluluk alanlar bunu daha net deneyimleyebiliyor.

19.yüzyıl başlarında Nicholas Tesla ve Thomas Edison bugün kullanılan teknolojinin ilk fikirlerini ortaya atmıştır. Elektriğin keşfinden sonra insan aura alanını görüntülemeye çalışmışlardır. 1935’te Rus profesör Kirlian, sonrasında 1985’te Kaliforniya’lı bilimadamları bugünkü aura fotoğrafçılığının ilk temelini atmışlardır. Elimizdeki sensörler aracığıyla auramızı algılıyabiliyoruz çünkü ellerimizde meridyenler ve akupunktur noktaları var.

Peki auranızın temel rengini, alan renklerini, aura dengesini, çakra aktivitelerini, çakra dengesizliklerini görmek ne işinize yarar?
-Duygu ve düşüncelerinizin daha fazla farkında olursunuz,
-Enerji alanınızı dengelemeyi ve sağlıklı kalabilmek için yapabileceğiniz teknikler, bilgiler öğrenmek için istek duyabilirsiniz,
-Baş ağrılarınızın kaynağını bulup ondan kurtulabilirsiniz,
-Spiritüel (ruhani) şifa tekniklerini öğrenebileceğiniz eğitimlere gitmek isteyebilirsiniz. Neden mi? 1-2 dakikalık basit bir nefes egzersizinin bile enerji alanınızı ne derece etkilediğini kendi gözlerinizle gördüğünüzde hafife aldığınız, önemsemediğiniz, belki de gereksiz bulduğunuz, inanmadığınız öğretilerin, tekniklerin, bilgilerin sizi nasıl iyileştirebileceğini somut bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Aura temel renginiz size ‘Ben gerçekten kimim?’ sorusunun cevabını verir.
Aura alan renkleriniz size enerji alanınızdaki hızlı değişimleri, negatif enerjilerden etkilendiğinizde olan değişimi, bedenin sağ ve sol tarafı, baş, bacaklar, kalp bölgesindeki enerji durumunuzu gösterir. Şifa teknikleri kullanıldığında buradaki renklerdeki değişimi de görebilirsiniz.

Hatta çakra (enerji merkezleri) aktivitelerinin güçlü ya da güçsüz, aktif ya da pasif olduğunu, çakra dengesizliklerini, çakra beden bağlantısını görebilirsiniz.

Söz çakralara gelmişken çakraları da anlatmak isterim.

Çakra Sankritçe bir kelime, güç merkezi anlamına geliyor. Evrensel yaşam enerjisi tepeden giriyor ve güç merkezleri vasıtasıyla vücuda dağılıyor. Herhangi bir sebepten dolayı çakra işlevlerinde bozukluklar meydana gelirse hizmet ettiği bölge tamamen ya da kısmen enerji alamamaya başlıyor, organlar fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde gösterememeye başlıyor ve sonrasında hastalıklar oluşmaya başlıyor.


Çakralar her türlü stresten, endişeden, olumsuz düşüncelerden, psikolojik çalkantılardan, düzensiz hayat koşullarından etkilenebiliyor ve işlevlerini kısmen ya da tamamen yitirebiliyor. İç huzurunuz yoksa, kendinizi yeteri kadar sevmiyorsanız, olumsuz düşüncelerle ve sözlerle hayatınızı geçiriyorsanız, bunlar enerji akışınızda problem olduğunu gösteren işaretlerdir. Auramızın dengeli, etkin genişlikte ve parlaklıkta olması, çakralarımızın dengeli ve açık olması aslında bizim düzenli bir şekilde bunun için emek harcamamıza bağlı. Bunların yapılması için farklı tekniklerle size yardımcı olabiliyoruz ancak süregelen dengeyi ve etkinliği sağlamak için sizin de elinizi taşın altına sokmanız ve emek harcamanız gerekiyor. Değişime direnç göstermeyip kendimize kıymet vererek, hem zihinsel hem bedensel hem ruhsal olarak iyi bakmamız gerekiyor. Bunun için uygulanabilecek çok fazla teknik var ve bunları sonraki yazılarımda anlatacağım.

Başlangıç olarak bu konularla hiç ilgisi olmayanlar için faydalı olabileceğini düşündüğüm bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. Streslerimizin genel kaynağı duygularımız ve düşüncelerimiz, bunları dinginleştirmek için meditasyonu hayatımızın bir yerine, içimize iyi gelen şekilde yerleştirmemiz, kendimizi dinleyebilmemiz, sakinleşebilmemiz için önemli.
Bol su içmemiz, doğaya yakın olmak; deniz kenarında ya da ormanda yürüyüş yapmak hafifletici etkiler sağlayabilir, denize girme şansımız yoksa ayaklarımızı tuz ve elma sirkesi eklediğimiz suda 10-15 dakika bekletebiliriz, ya da duş esnasında aynı suyu üzerimizden dökebiliriz.

Çakralar

1.Çakra    
Kök Çakra         
Mars    
Kırmızı
En düşük frekans
Bütün dünyevi işlerden sorumlu
Hayat enerjisinden, yaşama sevincinden sorumlu
Çoğalma, üreme dürtüsü
Böbrek üstü bezini çalıştırır
Adrenalin
Ölüm korkusu, güvensizlik
Aşırı kilo
Aktive etmek için davul, perküsyon, ritmik olan herşey, göbek atmak, giysi    ya da takılarda kırmızı kullanmak, kırmızı oje sürmek

2.Çakra
Sakral Çakra
Merkür       
Turuncu
Göbek deliğinin birkaç parmak altında
Arzular, zevk almak, erotizm, haz almak, neşe
Bütün cinsel enerjiyi barındırır
Yaratıcılık
Yumurtalık ve rahim
   Vücuttaki sıvılar, cinsel salgı bezleri
   Zihinsel üretkenlik


3.Çakra
Solar Pleksus
Jüpiter
Sarı
Solar Pleksus      
Mide kısmı
Özgüven, güç, başkaları üzerindeki etkimiz, verimlilik
İş, kariyer, finansal durum, ilişkiler, hisler (aile, arkadaşlık)
Pankreas
Mideyle ilgili rahatsızlıklar


4.Çakra
Kalp Çakrası        Venüs
Yeşil
Timüs bezi      
Mide kısmı
Haz, mutluluk, bağışıklık, şifa
Aktive etmek için o bölgeye vurmak, kahkaha atmak
Kalp ve akciğer ile ilgili rahatsızlıklar
Şefkat, affetme, koşulsuz sevgi, barış


5.Çakra
Boğaz Çakrası        Satürn
Turkuaz
İfade, iletişim      
Tiroid bezini yönetir
Konuşma, yazma yeteneği
Utangaçlık, kekemelik
Aktive etmek için pozitif cümleler sarfetmek


6.Çakra
3. göz Çakrası       
Saks mavi
Üçüncü göz
Hipofiz bezini yönetir
Sezgi, telepatik yetenekler, durugörü, hayal gücümüz için gereken enerji
Hafıza
İrade                                                                      
Durumlardan etkilenmeden dengede kalmak
Serotonin

7.Çakra
Taç Çakra       
Mor
İlahi enerji  
Epifiz bezini yönetir ( Kadınlarda daha büyük)
Uyku
Melatonin
Evrensel farkındalık
Deniz seviyesinde düşük, yüksek yerlerde yüksektir
Şizofrenlerde de çok aktiftir

Yazar:
Burcu Bayraktar
Kozmik Enerji Terapisti

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...