Thursday, 5 May 2016

Stylish Summer in 3 Steps

atrend1
This summer, open space in your closet for these 3 trends and you are good to go to either Ibiza, St.Tropez or Bodrum. Super convenient; available for every budget since both high fashion & high Street stores carry these trends and easy to adopt to your daily life since they are super comfy :))) So here we go!
Bu yaz, dolabınızda şu 3 moda akımına yer açın ve yazın gerek şehirde gerekse gittiğiniz tatil beldesinde en stil sahibi kadın siz olun!

COLD SHOULDER/OMUZLAR FORA
atrend2
İster omuzlarınız tamamen açık, ister pencere formunda omuz dekoltesi... Bu yaz omuzlarınıza iyi bakın ve onları açıkta bırakacak kıyafetlere yatırım yapın.
This summer, shoulders are out there in every form. Either cold shoulder blouse or dresses or asymmetric styles... You definitely need a few pieces of this trend asap!

VOLAN/RUFFLES
atrend3
Birkaç sezondur etek uçlarında kendini gösteren volan ve fırfır gibi detaylar bu yaz üste doğru çıktı ve bluzlerde, elbiselerin kollarında ve bazen yakada yer alarak bize dalgalı bir yaz vaad ediyor.
Ruffles are present in our lives for a few seasons on the hems of skirts or dresses but this summer they will be on our arms thanks to the new blouse/dress trend.

TERLIK/SLIPPERS
atrend4
Bir önceki yazımda detaylı paylaştığım terlik modasını, zevkinize göre ister topuklu, ister düz ama bir şekilde bir yerinden yakalamalı ve en şık kombinlerinizi terlikle tamamlamalısınız. Beğenen kadar burun kıvıran da olacaktır elbet ama stilinize heyecan katmak istiyorsanız biraz cesaret göstermeniz şart :)
Slippers and mules are a must this summer. Depending on your taste and body shape, choose at least one of them and adopt them to your everyday style.

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...