Friday, 6 May 2016

Geldi Bahar Ayları

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nisan ayında yaz gardırobuna geçen bizler, her sene olduğu gibi Mayıs'ın ters köşesi sebebiyle ne giyeceğimizi bilemez hale geldik. Oysa bu mevsimler için özel tasarlanmış ürünler dahi mevcut. Örneğin trençkotlar, ılık ve yağmurlu bahar ayları içindir aslında. Kışın giyilmez klasik trençkotlar. Veya babetler, makosenler. Kış soğuklarında bot, çizme, yazın ise sandalet, terlik giyilir. Peki öyleyse neden ne giyeceğimizi bilemez halde her sabah evden çıkmadan önce dolabın önünde dakikalarca hareketsiz kalıyoruz?
 Ben bu genellemeyi yaparken "ne var ki bunda, giy bi kot üstüne mont, tamam işte" diyenler olmuştur. Haklısınız belki de, aslında giyinmek çok kolay. Ama benim için giyinmek sadece üzerime bir şeyler giymekten ibaret değil. Giydiğim kıyafet benim o günkü ruhumu temsil ediyor ve aynı zamanda o kombin, ilgili günün nasıl geçeceğini dahi belirliyor bir bakıma. Bundan dolayı kıyafetlerini bir gece önceden hazırlayan biri olamadım hiç. Nasıl hazırlayabilirim ki? Nereden bileyim ben ertesi sabah nasıl bir ruh halinde olacağımı?
Hem ben sadece bir pantolon bir gömlek giysem bütün gün sıkıntıdan patlarım. Giydiğim parçalar beni eğlendirmeli, heyecanlandırmalı. Klasik parçalar giysem bile ya bir aksesuar ya farklı bir saç modeli, mutlaka bir farklılık olmalı üzerimde ki günüm de motive geçsin. Bundan sebep, geçiş mevsimlerinde bir parça fazla düşünüyorum ne giyeceğimi. Halbuki yaratıcı kombinler için en uygun zaman bahar ayları zira "layering" denen farklı katmanlarla kombin yapmaya en müsait zamanlar bahar mevsimi. Bundan dolayı biraz risk alıp yazlık parçalarla baharın vazgeçilmez klasiklerini bir araya getirdim ve neredeyse 1 yıldır giymediğim Burberry trençkotumla bahara senden korkmuyorum mesajımı tüm gücümle ilettim :)
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Burberry trenchcoat, Gucci loafers/ayakkabı, Mango skirt&sweater/etek&üst, Miu Miu gözlük/shades

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...