Tuesday, 26 April 2016

Terliksi Bahar

aterlik4
Terlikler geri döndü. Hem de hiç olmadığı kadar yaygın şekilde. Beş yılda bir terlikler hayatımıza girip çıkıyor elbet ama bu sefer, ayakkabıların arkasına basma suretiyle güzelim Gucci deri loaferlerı bile terlik olarak da kullanıma imkan veren bir moda akımı bu. Yani diyelim ki karar veremediniz Gucci'nin loafer'ını mı alsanız yoksa loafer terliğini mi? Dert etmeyin zira bazı loaferların arkası içine kıvrılıp terlik olarak giyilebiliyor. Benim evimde geçtiğimiz sezonlardan kalan birkaç terlik mevcuttu elbet. Bu sezon da bir iki ekleme yaptım ve şimdiden kullanmaya başladım. İşte favori terlik tiplerim ve günlük hayata katma ipuçları... 
aterlik2


MULE
aterlik3
Bu model terlikler birkaç sezondur oldukça moda. Bu ayağımdakini geçen sene Londra'dan yanılmıyorsam 40 Pound'a almıştım. Inanılmaz rahat ancak bu modeli kalın ayak bilekli hanımlara tavsiye etmiyorum zira bileği olduğundan kalın gösteriyor. Ben ince bileklere sahip olmama rağmen etek veya elbiselerle değil, skinny pantolonlarla kullanıyorum.

LOAFER TERLİK
aterlik5
Gucci kışın bu terlikleri deri ve içi tüylü olarak satışa çıkardığında genelde herkes "babaannemin ev terliği" şeklinde yorumlarda bulunmuş ve burun kıvırmıştı. Ben kararsızdım sevip sevmediğim konusunda. Maskülen ayakkabılara mesafeli ancak yeni fikirlere açık biri olarak biraz bekledim yargılamamı yapmadan evvel. Mart'ta Milano Moda Haftası'na gittiğimde kadın erkek herkesin ayağında, yağmur çamur demeden bu ayakkabıyı giydiklerini görünce galiba gözüm alıştı. Kendim almadım ama alanı takdir ettim. Yaz için ise resimde gördüğünüz desenli kumaş versiyonlarını yayınladı Gucci ve ben oldukça sevdim. Bu tip mavili desenleri benim favorim koleksiyonda. En güzel kombini ise kesinlikle mavinin her tonundaki kot pantalonlarla.


DÜĞÜMLER
aterlik6
Ben drape ve düğüm gibi tasarımları oldum olası çok severim kıyafetlerde. Ayakkabı ve terliklerde ise bu trendi son zamanlarda görüyoruz. Ayağımdaki N21 markasının Kartell ile işbirliğinden yepyeni bir model. Ben gördüğünüz üzere Fendi PeekaBoo deri çantamla kullandım ve gayet mutlu oldum. Bu tip kalın tabanlı terlikleri, her tür kıyafetinizle kombinleyebilirsiniz ancak biraz cesur olmanız lazım. Seven kadar nefret edeni de var.

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...