Wednesday, 30 December 2015

Happy Birthday StylishTimes - 5 Years! :)


Bir ay gecikmeli bir yazı bu... Kasım 2010'da, Kanlıca'daki evimizin salonunda başlayan bir macera Stylishtimes... Annemler bayram tatili için yurtdışında, ben ise bayramdan hemen sonra bir iş seyahatine çıkacağım için bayramda İstanbul'da kalıp biraz dinlenme düşüncesinde. Tabii benim dinlenmem, farklı alanlarda da olsa yine çalışmakla oluyordu... Anneannem, ben ve köpeğimiz Chucky salonda oturmuş çay keyfi yapıyorken, seyahatlerimi, yurtdışında katıldığım prestijli davetleri, fine dining tecrübelerimi ve moda konusundaki bilgimi neden daha fazla insanla paylaşmıyorum dedim ve Stylishtimes.net'i açtım.  Daha dün gibi olan bu 2010 Kasım'ından bugüne kadar neler neler yaşandı, insan geriye dönüp bakınca gerçekten inanamıyor. Her zaman globalliği hedeflediğim için bloğumu açtığım günden beri gerçekleşen tüm uluslararası moda haftalarına katıldım ve Londra, Milano, Paris gibi şehirlerde Prada, Burberry, Fendi gibi moda devlerinin defilelerine konuk oldum. 5.senede bir ilk de gerçekleşti ve daha önce katılmamış olduğum New York Moda Haftası'na da katılarak, dünyanın en önemli 4 moda haftasına da katılmış oldum. Michael Kors ve diğer Amerikalı tasarımcıların defilelerinde, çok sevdiğim yabancı bloggerlar Leandra Medine, Camilla Coelho gibi isimlerle tanışmak, onlarla sektör ve moda hakkında sohbet etmek çok keyifliydi.
5 sene boyunca bloğumun en ilgi çeken bölümlerinden biri de, Paris Hilton, Zuhair Murad, Coco Rocha gibi dünya starları ile yapmış olduğum röportajlardı. 5.yılda Anna Beatriz Barros ile yaptığım röportaj yine oldukça ses getirdi. Son yıldaki bir diğer yenilik ise erkek modası bölümünü açmamız oldu. Bilgi Üniversitesi'nde Moda Gazeteciliği dersimi alan öğrencilerimden, disiplinli ve moda zevkine güvendiğim Bahar, İrem, Aydan ve Elif ile, okul dönemi bittikten sonra güzel bir ekip olduk ve erkekler için moda çekimleri ve Barış Arduç gibi ünlü isimlerle röportajlar yaptık.

Elbette bu kadar okunan bir blog sahibi olunca, beşinci yılda da, birçok yerli ve uluslararası firma ile de güzel işbirliklerine imza attık. Bu senenin bir diğer güzel yanı da, kalemimi ve seçtiğim konuları çok beğenen Cosmopolitan dergisinden yazarlık teklifi almam ve sekiz aydır her ay, bazen ayda birkaç yazı ile, moda, güzellik, ilişkiler ve hayatla ilgili yazılarımla Cosmopolitan dergisi okuyucuları ile buluşuyor olmam.

5 yıl gerçekten de göz açıp kapatıncaya kadar geçiverdi. Aslında aklımda çok büyük bir kutlama yapmak vardı Kasım ayında ancak malum, geçen ay yaşadığımız acı kayıp, on iki buçuk senedir bizimle olan köpeğimiz Chucky'nin vefatı sonrası içimden hiçbir şey yapmak gelmedi ve 6.seneye, blog hayatım boyunca beni destekleyen ailemle birlikte ufak bir pasta keserek  başladık. 5 önemli bir sayı elbet ancak umarım Allah daha nice beş yılları görmeyi nasip eder. Yayına başladığı günden beri Stylishtimes.net'e inanan, vizyonu ile beni her zaman sevdiğim işi yapma konusunda destekleyen ve aile şirketimizdeki görevimi aksatmamaya çalışırken kimi zaman düştüğüm ikilemlerde beni hep motive eden sevgili Babacığıma da buradan ayrı bir teşekkür gönderiyorum. Bir maşallah da ekleyerek :)

En büyük teşekkür ise siz sevgili okuyucularıma ve sosyal medyadaki değerli takipçilerime. Bir bloğu hakkını vererek hazırlamak, -moda başkentlerinde olmak kulağa güzel gelse de- bayram, doğum günü demeden moda haftalarına seyahat edip içerik hazırlamak, önemli trendleri uygulamalı göstermek için çekimler yapmak ve bırakın Türkiye'yi dünyada bile sayılı kalmış yazı yazan/yazabilen bloggerlardan biri olmak oldukça zor. Tüm bu emeklerin karşılığı ise sizlerin blogdaki yazıları okuması, yorum bırakması ve sosyal medyadaki beğenileriniz. Sizler sayesinde hep daha iyisini yapmak üzere motive oluyor ve inandığım yolda aynı kalitede devam etmeyi başarıyorum. Umarım daha nice stil dolu, mutlu ve sağlıklı yıllar görürüz hep beraber.


No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...