Friday, 30 January 2015

Interview: Barış Arduç

Bahardan kalma bir Ocak sabahı, The Marmara Pera otelinde buluştuk Barış Arduç ile. Deri ceketi, sırt çantası ve kirli sakalı ile sabahın o kör vaktinde bile oldukça iyi görünüyordu. Stilin saati olmaz derim ben hep, Barış da bunu ispatlıyordu o sabah. Kendisini Bugünün Saraylısı dizisi ile tanıdım ve blogda erkek modası bölümü açtığım gün, Barış ile çekim yapma fikrini ekibim ile paylaştım. Barış teklifimizi kabul edince, Stylishtimes ekibi olarak, kendisinde görmek istediğimiz stilleri düşündük, sevdiğimiz firmaların tasarımlarını karıştırdık ve look'lara karar verdik. Yakında yeni dizisi ile ekranlarda olacak Barış Arduç ile harika bir röportaj ve güzel bir çekim oldu. Umarım sizler de beğenirsiniz :)
 

- Oyunculuk işine nasıl bulaştın?
- Ayla Algan ile tanıştım ve kendisi ile 9 aylık bir çalışma dönemimiz oldu. Daha sonra Sadri Alışık'da tiyatro üzerine eğitim aldım.

- İlk televizyon işin nedir?
- TRT'de Küçük Hanımefendi'de oynamıştım. İlk işim olduğu için pek rahat izleyemiyorum o işi halen ama her şey tecrübe oluyor insana elbet :)

- Sence bu oyunculuk işinde eğitimin önemi nedir?
- Bence eğitim elbet çok önemli ancak derler ya "mayanda olacak". O olmazsa maalesef eğitim pek işe yaramıyor. Bir de elbet şans faktörü var. Nice eğitimli, yetenekli oyuncular var ülkede ancak şans olmayınca, her zaman fırsat çıkmıyor insanın karşısına.


- İlk sinema filmin?
- İlk filmim Deliha. Film çok sevildi, ben de bundan çok mutluyum.

- Sinema mı dizi mi diye sorsam?
- İkisinde de büyük bir performans sergileniyor. Ben birini seçemem açıkçası. Dizi biraz daha affedici, bir bölümde kendinde beğenmediğin bir seyi bir sonraki bölümde telafi etme şansın olabiliyor ancak sinemada böyle bir durum yok.
Smokin, gömlek, papyon ve ayakkabı Vakko
- En sevdiğin diziler hangileri?
- Ezel, İkinci Bahar, Süper Baba gibi diziler unutamadıklarım arasında.

- En sevdiğin film hangisi?
- Scarface en sevdiğim film. La Vita e Bella filmini de çok çok sevdim. Bir de Hermano beni çok etkiledi.


- Role nasıl hazırlanırsın?
- Karakterin köşeleri, özellikleri belli oluyor zaten. Burcunu bile sorarım aslında bir karakteri oynamadan evvel. Bu şekilde karakteri anlıyorum. Oyuncu koçu ile çalışıyorum ve hayatım boyunca da çalışmayı düşünüyorum. Tüm bunlara ek olarak gözlem yapıyorum elbet bol bol. Üsküdar'da büyüdüm ve mahalle kültürünü gözlemleme açısından bana çok şey kattı.

- Madem oynayacağın karakterinin burcu bile mühim, senin burcunu soralım biz de :)
- Terazi'yim ben, 9 ekim. Eskiden çok ilgilenmezdim burçlarla ama artık bunun önemli olduğunu düşünüyorum.
Niyazi Erdoğan ceket, H&M gömlek ve pantolon, Christian Louboutin ayakkabı


- Moda ile aran nasıl?
- Bir kadın kadar olmasa da, ben galiba modayı seviyorum. Örneğin eve dönerken elim boş asla dönmem. Lazım olsun olmasın mutlaka bir şeyler alırım.

- Kadında nasıl stil seversin?
- Sadeliği sevdiğim için kadının stilinde de sadelik ve duruluk ararım. Kıyafetin kadının güzelliğinin önüne geçmesinden hoşlanmıyorum.

- Kadında babetten nefret edenlerden misin sen de?
- Valla inan hiç o gözle bakmadım :) Ama spor ayakkabıda da babette de modeline bağlı biraz galiba. Ben kadınların da rahat giyinebilmesi taraftarıyım.

- En son hangi filmi izledin?
- En son Bana Masal Anlatma'yı izledim ve çok sevdim. Ve elbette Deliha'yı izledim :)- Sevgili Barış, bugün bizimle olduğun için çok teşekkür ederiz.
- Ben de size teşekkür ederim, çok güzel bir gündü.


Photos by Ayşegül Uluç, Bahar Akyol
Interview and photo editing by Ayşegül Uluç
Styling by Bahar Akyol, İrem Pusal, Aydan Özder, Ayşegül Uluç
Assistance by Elif Salihoğlu


2 comments:

  1. Bugünlere geldiğini görmek çok güzel sevgili Barış Arduç :) Hayranlıkla takip etmeye devam edeceğiz :)

    ReplyDelete
  2. Çok güzel bir röportaj olmuş , barış arduç a başarılı bir oyuncu

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...