Friday, 23 January 2015

Cem Gelinoğlu - Men's Fashion

Geçtiğimiz haftalarda, bildiğiniz üzere blogda Erkek Modası bölümümüzü açtık. Bu bölümde ben ve ekibim, erkekler için giyilebilir, kolay uygulanabilir look'lar yapmayı ve güzel giyinmeye meraklı erkeklere ilham vermeyi amaçladık. Yapmış olduğumuz moda çekimlerinin yanı sıra, istedik ki, farklı sektörlerde çalışan ve sevilen isimleri bu bölümümüze konuk edelim, onları hem yakından tanıyalım, hem de onları, Stylishtimes ekibi olarak görmek istediğimiz şekilde giydirelim.
Bu bölümümüzün ilk konuğu Cem Gelinoğlu. Kendisi, Vine uygulamasında çektiği 6 saniyelik videolar ile yüzbinlere ulaştı ve sosyal medya deyimi ile "fenomen" oldu. Türkiye'de en çok takipçisi olan Vine hesaplarından birine sahip Cem. Bununla da yetinmedi, yaratıcılığını ve mizahını bir film yazarak sosyal medyadan sinema salonlarına taşımaya karar verdi. Senaryosunu yazdığı ve başrol oynadığı Ali Kundilli filmi 20 Şubat'da vizyona girecek. Bu şekilde tüm sinemaseverler de kendisi tanıyacak ve bence çok sevecek. Cem ile Pazartesi sabahı Nişantaşı'nda buluştuk ve güzel bir sohbet eşliğinde farklı kıyafetler ile bol bol fotoğraf çektik.
 - Vine dünyasına nasıl girdin?
- Ben aslında her zaman medya sektöründe olmayı, kısa film çekmek, montajlamak gibi işler yapmayı istiyordum. Vine uygulaması çıkınca, 6 saniyelik kendi filmini çekebilmen ve en önemlisi montajlayabilmek bana çok çekici geldi. Çektiğim Vine'lar beğenildikçe daha iyisini yapmak ile ilgili bir misyon oluşuyor elbet ve ben de hep daha iyisini yapmak istedim. Film sebebiyle biraz uzak kalsam da, her zaman Vine çekeceğim.

- Vine ile tanınıp "Vine çok bozdu" diyenler, Vine'a "devamı instagram'da" yazanlar oluyor sosyal medyada. Bu durumla ilgili ne düşünüyorsun? Vine kötü bir şey mi? :)
- İnsanlar farklı sosyal medya mecralarını desteklemek adına galiba, takipçilerini yönlendirmeye çalışıyorlar ancak Vine'ın bozulduğuna inanmıyorum. Kendi televizyonunu yarattığın harika bir mecra ve bu sayede tanınıp başka birçok kapılar açılabiliyor insanın kariyerinde.
 

- Moda ile aran nasıl?
- Modayı çok seviyorum ve sosyal medyadan takip ediyorum. Alışverişlerim genelde can sıkıntısından oluyor ve dolayısıyla dolabımdaki ihtiyaçlar da giderilmiş oluyor. Kendime yakışanı bulmaya çalışıyorum genelde. Bazen cesur olmak istesem de, bu şekilde tanındığım için, insanların "değişti" demesinden biraz çekiniyorum açıkçası.

- Alışverişe yalnız mı çıkarsın?
- Çok özenmişimdir kız arkadaşının mağaza mağaza gezip kabinde giydirdiği erkeklere. "Bu güzel aşkım", "bu olmadı değiştirelim aşkım" türü sahnelere çok denk gelsem de ben kendim alışveriş yapıyorum. Aslında düşününce, erkekler her daim ilgilenilmesi gereken varlıklar. Biraz beceriksiziz galiba :) Bir kadın elinin sadece eve değil, erkeğe de değmesi gerekiyor bence.

- Biraz da Ali Kundilli'den bahsedelim. Nasıl gelişti film süreci?
- Yapımcımız Faruk Aksoy benimle görüştü. Vine video'larımı çok beğendiği için neler yapabiliriz diye düşündük ve benden bu filmi yazmamı istedi. Ben de o dönem çalıştığım ilaç sektöründeki işimden ayrıldım ve filmi yazmaya konsantre oldum. Ali Kundilli gerçekten güzel bir film oldu. Umarım tüm izleyenler de beğenir. Faruk Aksoy gibi Türkiye'nin, bence en büyük yapımcısının bana güvenmesi çok güzel bir his. Aksoy Yapım bir okul gibi ve ben onlarla çalışmaktan çok mutluyum.

- Filmin devamı gelir mi?
- Film beğenilirse neden olmasın?

- Vine'da kullandığın bazı espiriler de var galiba filmde?
- Sinema daha büyük bir kitleye ulaştığı için, bazı espirileri filmde kullandık. Ancak, filmdeki tüm espiriler fragmandaki kadar değil, bunun altını çizmek istiyorum.


- Vine'da en çok kimlere gülüyorsun?
- Birlikte Vine çekiyorum diye söylemiyorum ama Osman Çengel'e çok gülüyorum. Emre Mutlu da inanılmaz komik, özellikle canlı performanslarına. Bu isimlerin yanı sıra Vine sayesinde tanıştığım ve çok sevdiğim birçok isim var, tek tek sayamasam da hepsi çok değerli insanlar. Örneğin filmin galasına sosyal medyadan tanıştığım onlarca insanı davet ettim.

Gant ceket/pantolon, H&M kazak, Polo (Superstep) bot

- Burcun nedir?
- Yengeç. Yengeçler duygusal oluyor.

- En sevdiğin tatil şehri/mekanı neresi?
- Facebook'da Cunda ile ilgili resimler görüyordum. Gittim ve bayıldım. Oradaki balık restoranları ve mezeler hiçbir yerde yok.
(Burada ekibimizden Bahar ve İrem, Bozcaada'nın Cunda'dan daha güzel olduğu iddiasını masaya yatırıyor ve uzun bir muhabbet dönüyor konu ile alakalı. Kuzey Ege'de en güzel yer Cunda diye son noktayı koyuyor Cem.:)  )
H&M deri ceket, Gant tişört/pantolon/kot gömlek, Nike ayakkabı (Superstep), 4Fellas bileklik

- Mizah konusunda kimleri seviyorsun genel olarak?
- Cem Yılmaz'ın mizahını, stand up'larını çok seviyorum. Komedi alanında bizim dönemde yaşayıp etkilenmeyen insan yoktur bence. Kemal Sunal'ı çocukken o kadar anlayamazdım ama büyüdükçe kendisinin büyük hayranı oldum.

- Cem bugün bizimle olduğun için çok teşekkür ederiz.
- Ben de size teşekkür ederim beni bu kadar güzel giydirdiğiniz ve sohbetiniz için.Photos by Ayşegül Uluç, Bahar Akyol
Styling by Stylishtimes team (İrem Pusal, Bahar Akyol, Aydan Özder, Ayşegül Uluç)
Lojistik desteği için Frow Design'a teşekkür ederiz.

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...