Monday, 24 November 2014

Rain Boots

 Moda dünyası, şanslıyız ki bizlere her tür hava ve/veya yaşam tarzı için hem şık hem de kullanışlı alternatifler sunuyor. Yağmur olsun kar olsun, artık her tür koşula uygun tasarımcı ürünü bulmak mümkün. Ne var ki bu pembe dünyayı grileştiren bir unsur var. Erkekler! Havalar soğumaya başladığı andan itibaren önce kar botlarına sonra yağmur çizmelerine laf atmaya başlıyorlar. Sözlüklerde ve twitterda Ugg ile ilgili yazılan nefret söylemlerini okuyan kadın, o botu ayağına bir daha nasıl geçirecek? "Ayı ayağı" giymişken, beğendiği erkeğe nasıl kur yapacak? İşe, okula giderken, metrobüsteki adamlardan birinin tweet'ine konu olabileceği endişesi içinde özgüvenini nasıl koruyacak? Ugg ile ilgili geçen sene şöyle bir yazı yazmıştım. Sıra geldi yağmur çizmelerine. 
Öncelikle yağmur çizmesi alırken içinin polar olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bu sayede, bu botların kötü şöhreti olan "ayağı soğuk gibi tutuyor" konusunu çözmüş olursunuz. İkincisi, kauçuk olanlar plastikten daha az kokuyor, bu sebeple daha tercih edilesi. Nasıl giyeceğiz? konusunda gelince; çok nadir giyeceğiz diye söze başlamak istiyorum :) Ancak geçen hafta İstanbul'u saran sağanak yağış gibi bir havada bu çizmeleri giymek ideal olacaktır. Bu çizmeyi kombinlerken en önemli husus, eğer bacağınız kalınsa, kesinlikle kot pantalon ile kullanmamanız. (itfaiyeci gibi görünmek istiyorsanız direk hedefi tutturursunuz elbet) Herkese genel tavsiyem ya tayt ya da etekler ile kombinlemek. Bu sayede daha zarif bir görüntü elde edersiniz. Ben karda dahi, ayağım kapalı olduğu sürece bacağım çıplak gezebilen bir tip olduğum için, resimlerde görüldüğü üzere, çizmemi, çorapsız kullandım. Siz üşüyorsanız çizmenizi siyah alın ve opak külotlu çoraplar ile kullanın.

2 comments:

  1. Botun renk tonu gerçekten müthiş.
    http://thefashionon.blogspot.com.tr/

    ReplyDelete
  2. wow!! Superb outfit!!! I love that bag.

    http://www.trendin.com/gosf/great-online-shopping-festival


    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...