Thursday, 27 November 2014

Happy 4th Birthday Stylishtimes!

 2010 yılının Kasım ayında Kanlıca'da yayın hayatına başlayan Stylishtimes, bu ay itibariyle 4 yaşını doldurmuş oldu. 4.yıl gerçekten oldukça yoğun geçti. Blogun okuyucu kitlesindeki artış, gerek ülkemiz gerekse yurtdışında bilinirliğinin artması gibi gelişmeler beni her zamankinden daha çok motive etti. Her yıl olduğu gibi 4.yılımızda da uluslararası moda haftalarına katıldım. Eylül ayında Londra Moda Haftası'nda Burberry Prorsum defilesine davet edilen tek Türk blog Stylishtimes oldu. Bu sene ilk kez katıldığım Milano Moda Haftası'nda Missoni, Bulgari, Prada, Pinko gibi firmaların defile ve sunumlarına katıldım. Blogun 4.yılında, blogdaki yazılarımın beğenilmesi sebebiyle freelance editörlük yaptığım işler de arttı. Marie Claire, Best Life dahil birçok dergiye yazılar yazıp fotoğraf ve yazılarımı, basılı yayın okurları ile de paylaşma imkanım oldu. Bu çalışmaların yanı sıra iki tane önemli davete ev sahipliği yaptım. Citys AVM'deki sağlıklı yaşam sohbetinde moderatörlük yapıp davetlilerimi işin uzmanlarıyla beraber bilgilendirmek çok güzeldi. En son bu ay içinde Serena filminin galasına ev sahipliği yaparak moda alanının yanı sıra life-style işlerinde de yer almanın mutluluğunu yaşadım.
Bu sene yine önceki senelerde olduğu gibi birçok ünlü isimle röportajlar yaptım. Simay Bülbül ve dünyaca ünlü top model Coco Rocha röportajlarım oldukça ilgi çekti. Coco ile backstage videomuza gelen yorumlar da ayrı güzeldi :)
Senenin bir diğer gelişmesi de Goodluck TV için hazırlayıp sunduğum moda ve lüks programı olan "Ayşegül ile Stil ve Yaşam". Sezon trendlerini yapmış olduğum stylingler ile üzerimde sergilediğim programda Vakko, Brandroom gibi sektörün en önemli mağazalarına konuk oluyoruz. Ayrıca stilini beğendiğim sevgili dostlarım ile röportajlar yapıp bunları izleyiciler ile paylaşıyoruz.
Kariyerimin belki de en güzel gelişmelerinden biri de yine bu sene oldu. Pazarlama, marka ve strateji konularında workshoplar vermiş, moda ve stil konusunda bir çok etkinlikte konuşmacı olarak yer almış olsam da bu yeni görevimin değeri bende bambaşka. Eylül ayında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden, Moda Tasarımı bölümünde hocalık yapma konusunda teklif aldım ve tahmin edeceğiniz üzere inanılmaz heyecanlandım. İletişim Fakültesi ve Moda Tasarımı bölümlerindeki hocalar ile çalışmak gerçekten çok güzel bir tecrübe oluyor benim için. Gelecek nesilin eğitiminde katkım olmasının verdiği manevi tatmin de anlatılamayacak derecede güzel. Şu an vermekte olduğum Moda Gazeteciliği dersimi alan sevgili öğrencilerimi buradan öpüyor, blogumu okuduğunu bildiğim değerli hocaları da buradan sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Siz sevgili okuyucularıma da 4 senedir benimle beraber olduğunuz, sosyal medyamı takip etseniz bile blogu ziyaret etmeyi ihmal etmediğiniz ve her daim yorumlarınızla beni bu işi yapma konusunda daha da motive ettiğiniz için çok çok teşekkür ederim. İnşallah daha nice 4 yıllar göreceğiz her beraber :))) 

Stylishtimes'ın 2. ve 3. yaşını nasıl kutladığımı hatırlamak isterseniz buraya ve şuraya tıklayın :)

No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...