Wednesday, 13 August 2014

İnşaat 2 - On the Set

 İlki 10 yıl önce çekilen ve yayınlandıktan sonra büyük fenomen haline gelen İnşaat filminin ikincisi bu yaz çekilmeye başladı. Başrollerini Emre Kınay ve Şevket Çoruh'un paylaştığı, yönetmenliğini ise Türk sinemasının büyük ismi Ömer Vargı'nın yaptığı bu filmin ikincisinin çekildiğini öğrenince çok heyecanlandım. Tam 10 yıl sonra bir devam filmi çekilmesi gerçekten eşine çok rastlanır bir durum değil. Biraz filmle ilgili ipucu almak, biraz da sette neler oluyor öğrenip sizlerle paylaşabilmek adına geçen hafta Armutlu'nun yolunu tuttum. Evet, film Armutlu'da çekiliyor. Kimseciklerin olmadığı bir deniz kıyısında, sıcak bir set ortamı karşıladı beni.
Ayşegül Uluç - Ömer Vargı

Kabadayı, Gönül Yarası gibi Türk sinemasının en çok beğenilen filmlerine yapımcılık/yönetmenlik yapmış Ömer Vargı ile sohbet etmek gerçekten çok güzeldi. Sinema adına bir ansiklopedi gibi kendisi adeta. "Emre Kınay ve Şevket Çoruh gibi başarılı oyunculara yönetmenlik yapmak nasıl bir duygu?" diye sorduğumda, "Bu filmi belgesel çeker gibi çekiyoruz. Nasıl ki belgeselde kaplana sen şurdan geç, buradan dön diyemiyorsak burada da Ali (Emre Kınay) ve Sudi (Şevket Çoruh) yaşıyor, biz çekiyoruz" diyor.  
Ayşegül Uluç - Şevket Çoruh

Oyunculara ilki bu kadar başarılı olan bir filmin ikincisini çekmek riskli değil mi? diye sorduğumda, "Zamanında frikikte topu koyup golü atmışsın, ya şimdi?" diye düşüncelerini özetliyor Şevket Çoruh. Gerçekten de devam filmi her zaman risktir sinemada ancak bu filmin devam konusunu okurken bile gülmekten kendimi alamadığım için benim beklentim oldukça büyük :)

Emre Kınay - Ayşegül Uluç

 Teyzem ve eniştemin Devlet Tiyatrosu sanatçıları olmaları sebebiyle çocukluğum tiyatrocuların arasında geçti diyebilirim, o sebeple verilen emeğe yakından şahit olmuş ve ülkemizde alınan yetersiz karşılığa her zaman üzülmüşümdür. Emre Kınay da tiyatroya gönül vermiş, tiyatroyu sinema veya televizyon uğruna asla bırakmamış ve hatta kendi tiyatrosunu kurmuş, ülkemiz için çok önemli bir sanatçı. Kendisi ile biraraya gelince bol bol sinemadan ve tiyatrodan sohbet etme imkanı buldum. İnşaat 2 filmi ile ilgili çok heyecanlı olan sanatçı, set ortamının güzelliği, oyuncuların yakaladığı sinerji ve elbette Ömer Vargı'nın ustalığı sebebiyle filme oldukça güveniyor. Set ortamı gerçekten çok güzel. Denizin verdiği dinginlik, ekipte gözle görünen huzur ve oyuncuların yüzündeki mutluluk, bende de filmle ilgili çok pozitif duygular yarattı.
Ömer Vargı'yı bulunca sormadan edemedim.
- "Hocam, neden komedi filmleri güldürürken düşündürmeli, gülerken ağlatmalı? "
- "Ben böylesini yapmayı seviyorum, insanlara farklı duyguları aynı anda yaşatmayı. Diğer tür komediyi Şahan ve onun gibi arkadaşlar gayet güzel yapıyor"
İnşaat 2 filmi Kasım-Aralık 2014 gibi vizyona girecek. Heyecanla bekliyoruz :)

1 comment:

 1. çok güzel bir paylaşım olmuş eline emeğine sağlık :)

  Emre Kınay İki aile dizisiyle evimizin güler yüzlü ,neşeli bazen de sinirli ama sevecen babası oldu. Dizi aralıklarla hala yayınlanıyor ve severek izliyoruz. :)
  Filmdeki isimleriyle Oğuz ve edanın :) Umut bebekle ve diğer çocuklarla öyle bir iletişimleri vardı ki Dawn sendromlu oğlum ve ona destek olan minik prensesimden sonra acaba bir üçüncü kardeşleri de olsa iyi mi olur diye düşünmedim desem yalan olur. Eşim ve minik kızımın umut, umuuuut umut istiyoruz demeleri arasında diziyi keyifle izlerdik. :)

  Şevket Çoruh Arka sokaklar dizisiyle takip ettiğimiz ve izlemekten keyif aldığımız oyuncu :)

  Hepinizin Allah yolunu açık etsin sevgiler.

  ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...