Monday, 17 February 2014

Peter Pilotto for Target

As a fan of Peter Pilotto, I was very excited for their collaboration with Target. Luckily, Net-a-Porter also carried the limited edition collection which was sold out on Sunday, the day of the launch. I was after one of the dresses but the sizes sold out very quickly so I chose this blouse which represents Peter Pilotto's love for prints. I combined it with a basic pencil skirt and Aquazzura sandals.
Peter Pilotto'nun tasarımlarını seven herkes için, Target ile yaptığı işbirliği büyük heyecan yarattı. Amerika'daki koleksiyona İstanbul'dan nasıl ulaşacağım? diye düşünürken, Net-a-Porter'nin de sattığını öğrendim ve koleksiyonun satışa geçtiği Pazar günü siparişimi verdim. Aslında bir elbisenin peşindeydim ancak sınırlı sayıda çıkan bu koleksiyonun bedenleri hızla tükendi. O sebeple ben de bu çiçekli bluzde karar kıldım. Markanın desen konusundaki başarısını yansıtan bu bluzu, klasik bir kalem etek ve Aquazzura ayakkabılarımla kombinledim. Umarım beğenirsiniz :)

4 comments:

 1. Awesome shoes!

  http://beautyfollower.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 2. What a gorgeous print!! You look great :)

  Take care,
  Daniella xox

  ReplyDelete
 3. Super hot! Love the vibrant colors! Would you like to follow each other? Please let me know if you're interested. Latest post on my blog is A Cultural Tango

  Louisa Moje
  http://lapassionvoutee.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Çok şıksın, ben bile almayı düşündüm ama kısa gelirse diye almadım :(

  http://little-nerd-of-fashionworld.blogspot.com

  ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...