Friday, 21 February 2014

Interview: Ashley Smith

Salı günü Mango defilesinde podyuma çıkmak üzere ülkemize gelen Ashley Smith ile röportaja giderken oldukça heyecanlıydım. Kendisi, Amerikalı ve Austin'dan. Yani benim üniversitede okuduğum dönemde bir süre yaşadığım Texas eyaletinin en güzel şehrinden... Hem bu faktör hem de sadece benim bloguma röportaj verecek olması beni inanılmaz mutlu etti. Bu mutlulukla vardığım Çırağan Sarayı'nın güzel ortamı, kış ortasında yaz havası ve Ashley'nin sıcakkanlılığı sebebiyle oldukça güzel bir sohbet gerçekleştirdik.
Ashley Smith, the American top model, was in Istanbul on Tuesday for Mango runway show. I am very proud to say that Stylishtimes is the only blog to interview her so this is a great opportunity for all of us to know her better. Having done my internship in Texas, I was very pleased to know that she is from Austin; the nicest city in Texas.


When she grew up in Texas, she was not very interested in fashion industry but she had a fashion sense. "I've always wanted to have something that noone else has. That's why, I have always loved vintage" she says. She likes being different in terms of style and she likes masculin cuts with an edge, emphasizing she grew up very 'Tomboy'. When I asked about her favorite designers, she said she really liked Isabel Marant and Alexander Wang but her all time favorite is Nicolas Ghesquière's designs for Balenciaga.
Texas'da geçirdiği çocukluk ve gençlik yıllarında moda endüstrisine merakı olmasa da, stil konusunda belli bir anlayışı varmış Ashley'nin. "Her zaman başkasında olmayana sahip olmayı istedim, o sebeple vintage her zaman kurtarıcım oldu" diyor. Erkek gibi yetiştiğini ve stilinde hala maskülen kesimleri sevdiğini belirtirken favori markalarının Isabel Marant ve Alexander Wang olduğunu ekliyor. En sevdiği tasarımlar ise Nicolas  Ghesquière'nin Balenciaga için hazırladığı koleksiyonlar.
She has been involved in many big campaigns with global brands and I wonder which one is her favorite. She says she likes working with different brands but if she has to pick one, that would be Diesel fragrance campaign. She says she really enjoyed traveling almost all over the world for the promotion of the campaign and learnt a lot thanks to that experience.
Uluslararası birçok ünlü marka ile kampanyalar çeken Ashley Smith'in, bugüne kadar içinde bulunmaktan en çok zevk aldığı projeyi soruyorum kendisine. Her projenin farklı ve güzel olduğunu söylüyor ancak Diesel için yaptıkları parfüm kampanyasının kendisinde ayrı bir yeri olduğunu, o işi tanıtmak için birçok ülkeye seyahat etme imkanı bulduğunu ve bu tecrübeden çok şey öğrendiğini anlatıyor, büyük bir içtenlikle.
Having heard that she really loves traveling side of her job, I asked her the pros and cons of modelling. In the year book, she wrote "I just want to travel the world and experience new cultures when I grow up". She exactly does what she wrote at the moment and she is very happy about being able to travel and meet new people everyday. The only downside she says is being alone most of the time. She really would have liked to have a friend of hers during all these travels with her.
Yaşı henüz küçükken, okul yıllığında "Büyüyünce nasıl bir hayat istersin?" sorusuna "Dünyayı gezip yeni kültürler keşfetmek istiyorum" demiş Ashley ve şu an aynen bu dediğini yapıyor. Hatta geçen sene bir arkadaşı bu yıllıktaki yazıyı hatırlatmış. Hepimiz arasında bir tek sen yazdığın şeyi başardın diye. Bundan oldukça mutlu elbet ancak tüm bu seyahatler esnasında, yakın bir arkadaşının onunla birlikte seyahat etmesini çok istermiş. İşinin tek olumsuz tarafının yalnızlık olduğunu bu şekilde açıklıyor.
Favorites / Favorileri
Movie/Film: Pulp Fiction
Song/Şarkı: I want to break free - Queen
Cuisine/Yemek: Japanese
As she is in Istanbul for the Mango show, I wondered her opinion about the new collection. She said she really liked the fabrics and cuts which represent her sense of style very well. I also wondered if she still gets excited before every runway appearance and she said she loves her job and it is very exciting but she doesn't do as many runway shows as she does the campaign photo shoots.
Mango defilesi öncesi söyleşi yaparken, üzerindeki Mango kıyafetlere bayılıp hemen Ashley'nin fikirlerini soruyorum. Hem kumaşları hem de kalıpları çok beğendiğini, yeni koleksiyondaki maskülen kesimlerin şık şekilde sunulmuş olmasını çok beğendiğini söyledi. Podyuma çıkarken hala heyecanlanıyor mu acaba diye düşünürken; "Her işim öncesi, işimi sevdiğim için heyecanlanıyorum elbet. Ancak ben kampanya çekimlerim kadar podyumda yürümüyorum." diye ekliyor. Kendini yuvarlak hatlı olarak tarif eden Ashley (yuvarlak hatlı deyince gözünüzde balık eti canlanmasın. Göğüsleri biraz büyük o kadar), bu özelliğinden dolayı daha çok modellik yaptığını belirtti.
She has 2 tatoos. One of them says Hello on her wrist and in the photo, she is showing me the other one which is on her ankle. Both have strong meanings about being open to every experience and not everything that shines are valuable.
Ashley'nin iki tane dövmesi var. Biri bileğindeki Hello yazısı, diğeri ayak bileğindeki "her parlayan şey değerli demek değildir" felsefesini anlatan simge. 

Ashley Smith - Aysegul Uluc

Many thanks to Ashley Smith for this interview
Bu güzel sohbet için Ashley Smith'e, Mango'ya ve Bizce İletişim'e teşekkürler.

3 comments:

  1. Süper süper :))
    www.pisimel.com

    ReplyDelete
  2. Dişleri çok güzel değil mi? *-*

    http://little-nerd-of-fashionworld.blogspot.com

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...