Monday, 10 February 2014

Colors in Spring

I have never been a person of colors. I hate neons and I hardly wear prints. I have many many greys, beige, white and obviously blacks in my wardrobe. I must admit that I have a few of burgundy and plum recently and very very few of  bright colors like a pink blouse or red shirt. Somehow, I believe that the person should be the first thing to be noticed and then the clothes and/or accessories, and I guess this is why I haven't been a fan of colorful styling on myself. However, recently, I have started showing interest on people wearing pink top, green pants and blue handbags, so I decided to give a try to have a colorful wardrobe for the coming Spring Summer season. This adventure started with shoes.
Oldum olası nötr tonları minik dokunuşlar ile hareketlendiren, dengeli bir tarzım olmuştur. Renkli bir ayakkabı giyeceksem (ki pek yok), mutlaka gerisini çok sade tutar, tek renk giyiniyorsam, farklı bir aksesuar ile o kombini eğlenceli hale getiririm. Dolabımda elbette ufak tefek renkli parçalar var ancak dolabın %80'i gri, siyah, beyaz/bej ve yeni yeni bordo hakimiyeti altında. Bu konu elbette yeni gelmedi aklıma. Ara ara düşünür, biraz renklendireyim şu dolabı der, mağaza mağaza gezer sonra elimde griler ile eve geliveririm. Ahenk sevdam yüzünden multi-renk giyinen insanları asla şık bulmayıp, color-blocking adı verilen bolca farklı rengi birlikte kullanma modası yüzünden sokak stili bakmayı istemedim uzun süre. Hele hele geçtiğimiz seneki neon renk trendi sebebi ile ne çektiğimi bir ben bir Allah bilir. Bu trendi yakalamaya kendimi zorlamış, bir küpeden fazlasını edinememiştim. Durum böyleyken, kış mevsiminden çıkmak üzere oldugumuz bu günlerde, beni yine bir şey dürtmeye başladı ve kendi kendime bu İlkbahar-Yaz sezonunda renkli giyinmem gerektiğine dair bir söz verdim. Yeni sezon ürünlerinin mağazalarda yerini almasıyla da kendimi hemen mağazalara attım. İlk adım ayakkabı diyerek renkli serüvenime başlamış oldum :)

My first stop was at Valentino boutique. I was trying to break my rules on colors so why not on Rockstuds? I said and tried the heels and flats for the first time ever in my life. I picked the color as flashy as possible in order to accomplish the mission with a high grade. I even published this photo on instagram asking "Flats or Heels?" thinking my dilemma was the model. But no guys, I could buy neither. The color was too bright and I did not want to go for a pastel tone since the mission was to go as bright as possible.
İlk durağım Valentino oldu. "Madem renk ile ilgili sınırlarımı aşmaya çalışıyorum, önyargılı olduğum bir model ile başlayıp bir taşla iki kuş neden vurmayayım?" dedim. Rockstudları Kızılay dağıtmadan önce denemiş olsam iyiymiş zira topuklusuna ayağımda aşık oldum. O model çok görüldü acaba düzünü mü alsam dedim ve kararsızlıktan instagram'da takipçilerime sordum hangisi? diye. Elbette cevapların yarısı düz, yarısı topuklu oldu ve ben hiçbirini alamadım.
 Louboutin'in bu spor ayakkabısı aslında parlak renklerin pastel hallerini kullanması ile gönlümü çalabilirdi ancak bence kendisi Louboutin'in ürettiği en kötü ayakkabılardan biri.
 Gianvito Rossi bu modeli ile beni benden alıyor. Aynı Valentino rockstud'larda yaşadığım sıkıntıyı bu modelde de yaşıyorum. Çok mu görüldü, kaç sezon daha devam eder vs vs şeklindeki düşünceler yüzünden bu modeli de alamadım. :(
Espadrile mesafeli bir insan olarak Dolce Gabbana'nın bu çiçekli espadrillerine bir şans vermek istedim. Bu ayakkabıyı cidden alacaktım ancak kalıbı o kadar kötü oldu ki, tasarımcıyı arayıp sandal kadar geniş kalıp yapmak nereden geldi aklınıza? diye sormak istiyorum.
Sonuç itibariyle renkler ile aramı hala düzeltemedim ancak Valentino'dan yeni aldığım bu spor ayakkabı bu konuda bir umut ışığı gibi sanki, ne dersiniz? :)

4 comments:

 1. Canım valentino rockstud ile ilgili ben de aynı şeyi düşünüyorum, modeline bayılıyorum çok da rahat ama herkeste olması soğuttu beni aykkabıdan, bence seninki çok güzel bir seçim olmuş güle güle giy:)

  ReplyDelete
 2. So many gorgeous shoes! :)

  Take care,
  Daniella xox

  ReplyDelete
 3. V sneaker lar cok havali bir secim : ) O lila(sanirim) GR bootie lerde benim de aklim kaldi : )

  ReplyDelete
 4. Valentino sneakerlara kalpler derim ;)

  http://little-nerd-of-fashionworld.blogspot.com

  ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...