Monday, 18 November 2013

HAPPY 3rd BIRTHDAY STYLISHTIMES

My blog, one of my best projects in life is now 3 years old. It has been a great journey so far and I am hoping for many more years together. Celebrating the 2nd birthday feels like yesterday. (Click here and here in order to remember how we celebrated last year. ) In the past year, I have worked a lot for Stylishtimes and enjoyed every minute. I attended international fashion weeks like Paris Fashion Week, followed the season launches of the most popular fashion brands, collaborated with your favorite labels and interviewed important people like the owner of Lladro, founder&designer of Aquazzura and many more... I may be based in Istanbul but my blog is international since the very first day and I am happy with myself to have kept it this way. I also launched #Cookwithme (#Aysegulmutfakta) for food lovers who wonder my recipes and shared them both on my blog and on Youtube. None of this could have happened if it wasn't your support that encourages me. Thanks a lot for following and I promise you will see even better content on Stylishtimes in the coming years. Finally please do not forget to follow me on Instagram ( @Stylishtimes) , on Twitter (@AysheRose) and on Facebook. xoxo
Blogum, hayatımın en değerli projelerinden biri olan Stylishtimes 3 yaşında! Daha 2.yaşını kutladığımız dün gibi geliyor insana. Nasıl kutladığımızı hatırlamak isteyenler buraya ve şuraya tıklayabilir :)
Geçtiğimiz sene boyunca Stylishtimes için yine çok çalıştım. Sevdiğim ve dünyada popüler markalarının sezon lansmanlarını yakından takip ettim, sadece ülkemizdeki etkinlikler ile yetinmedim, Paris Moda Haftası'na gittim, Floransa'da Aquazzura merkez ofisini gezdim ve sizler için 2 koleksiyon ilerisini inceledim. Önceki senelerde olduğu gibi dünyaca ünlü isimler ile röportajlar yaptım (Lladro'nun sahibi ve Aquazzura'nın kurucusu ve tasarımcısı Edgardo Osario vb gibi...) Bu sene ayrıca #cookwithme , diğer bir deyişle #AysegulMutfakta bölümünü de açtık. Hem resimli hem videolu yemek tariflerimi paylaştığım bu bölüm beni oldukça heyecanlandırıyor.
Blogumu 3 senedir yakından takibiniz için çok teşekkür ederim. Takibiniz ve yorumlarınız olmasa bu kadar işe kalkışacak cesareti bulamazdım. Bundan sonraki aylar ve inşallah yıllarda da yine kaliteli, özgün ve güzel içerikler ile karşınızda olacağım. Şimdi sıra 3.yaş günü kutlama fotoğraflarımızda...
 

8 comments:

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...