Thursday, 28 November 2013

Hair Issues

Bir kadının yüzünü en güzel gösteren iki unsurdan biri saç. (diğeri kaş) Saç deyince sadece fön çektirmek yetmiyor tabii. İyi bir saç kesimi, yüz güzelliğinizi ortaya çıkaracak en önemli unsur. Bu uğurda gezmediği kuaför kalmayan biri olarak geçen hafta çok güzel bir tecrübe yaşadım. Ürünlerinde doğallığa önem veren ve üründen ambalaja her üretimini organik yapan Aveda markası, saçlarıma derinlemesine bakım yapmak için beni Akmerkez Erdem Kıramer'e davet etti. Bu güzel davette Aveda çayı ve Aveda anti-stress el bakım kremi ile beni stresten arındırma seansı esnasında, firmanın Uluslararasi Saç Kesim Direktörü Bastian Casaretto ile konuşma imkanı buldum. Benim için bu harika oldu çünkü saçlarımı daha yeni kestirmiştim (yılda sadece birkaç kez Türkiye'ye gelen, randevu almak için bile bekleme listesi olan bir isme) ve acaba saçım doğru kesildi mi?, yüzüme en iyi giden kesim bu mu? gibi soruları sormak için uzman ismi bulmuştum. Tabii sadece kendimi düşünmedim ve sizler için de hem kesim hem boya ve bakım ile ilgili sorular sorarak mini bir röportaj yaptım. Aveda günümden fotoğraflar ve bu mini röportaj sizinle...
Aveda invited me for a deep hair treatment for strong shiny hair. Their Artistic Director Bastian Casaretto was also present there and I had the chance to chat with him about hair and I asked the questions in my mind about hair. Here are the photos from that day and my mini-interview with Bastian.
Bastian Casaretto ile saç kesimi hakkinda konuşuyoruz
 - Bastian, bize biraz yeni sezondaki saç trendlerinden bahseder misin? / Can you tell us about the new season trends? - Saç renklerinden tümünün aynı renk olduğu saçlar moda. Renklerde doğallık ön planda ve koyu başlayıp uçlara doğru açılan renkler de çok revaçta, neredeyse 90'lar gibi. Saç kesimindeki modayı ikiye ayırabiliriz. Çok kısa saçlar (bob denilen model) ve yine ayrıca uzun, feminen, doğal dalgalı saçlar çok moda. / In color, you see all over color again. The colors are very natural and color-melting is a big trend, almost like in 90's. Regarding the hair cut, on one hand, there is shorter hair and bobs, on the other hand, we see the trend for long, feminine hair with natural wave.

- Türk kadınlarının en büyük derdi kuaförden mutsuz ayrılmak, o sebeple çoğunluk saç kestirmeye gitmeye çekiniyor. Kadınlara, iyi sonuç almaları için ne önerirsiniz? /Most of the ladies have hard time going to the salon for a hair cut since they get anxious about being unhappy in the end. What would you recommend them?
- En güzel yöntem kuaföre, istenilen saç modelinin fotoğrafı ile gitmek. Bu sayede kuaföre, müşterisinin ne istediğini açıkça anlar ve o modeli o kişinin yüzüne göre uyarlar. / The best way is bringing photos of the desired hair model to your hair dresser.
Benim saç yapıma göre uzmanların seçtiği Aveda bakım ürünleri
- Kahkül her yüz tipine gider mi? / Does fringe look good on any type of faces?
- Evet, kahkülün birçok tipi mevcut, önemli olan yüz şekline göre doğru kahkül tipini bulmak. / Yes, there are so many different ways of having a fringe. You just need a fringe that perfectly suits your face.

- Kadınlar ya çocuklar ya da iş hayatından dolayı çok meşgul. Bu yoğunlukta saç sağlıklarını korumak için ne önerirsin? / Women are very busy either with kids or work. What would you recommend in order to maintain their hair health?
- Her zaman bir nemlendirici ve saçı ısıdan koruyacak bir ürün kullanmalarını öneririm. Buna ek olarak, her hafta biraz zamanı saç bakımına ayırmalarını tavsiye ederim. Saç boyasına giderken mutlaka saç bakımı da yaptırmanızı tavsiye ederim, örneğin Aveda Botanik Terapi meşgul hanımlar için tavsiye edebileceğim bir bakım. / I always recommend using a conditioner and a product that offers heat protection. More over, when you are having your color appointment, you should plan additional time for a proffesional treatment; like Botanical Therapy from Aveda.
Aveda ekibine bu güzel gün için teşekkürler!


No comments:

Post a Comment

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...