Wednesday, 27 November 2013

Diamond Shopping

Mücevher ve özellikle pırlantanın mutlu edemeyeceği kadın yoktur herhalde. Yılbaşı ve Sevgililer Günü'nün yaklaşıyor olmasını fırsat bildim ve hem kendim hem de sizler için yeni modelleri incelemek amacıyla Palladium Alışveriş Merkezi'ndeki Zen Pırlanta mağazasını ziyaret ettim. Kendi zevkime uygun beğendiğim parçaları inceledim, denedim, fotoğrafladım ve tahmin edeceğiniz üzere harika bir gün geçirdim. Hem modern hem klasik modellerden seçtiklerimi umarım siz de beğenirsiniz :)
You know the famous saying "Diamonds are a girl's best friend" Who can argue that? :) Any woman would love to get diamonds as a gift and wearing them makes them so happy. As New Year's and Valentine's Day are approaching, I visited Zen Diamond and chose my favorite pieces.

 En sevdiğim taş zümrüt. Kullandığımda beni mutlu eden ve kendime yakıştırdığım bir taş. Zaten mücevherde önemli olan sizi mutlu etmesi. Zümrüt sevgimden dolayı mağazadaki en gösterişli zümrüt takımı hemen deneyiverdim. 7,36 ct zümrüt taşı ile kolye beni benden aldı. Küpeleri de çok beğendim. İkisindeki zümrüt toplam 11,03 ct büyüklüğünde.
O esnada ikram ettikleri kahvemi, montürü minik pırlantalar ile süslenmiş 5 taş yüzük ile içtim. Elbette bu, #middaycoffee için harika bir fotoğraf oldu ve Zen Pırlanta yüzüğüm ile boy gösteren #middaycoffee fotoğrafım instagram ve twitter'da çok büyük ilgi gördü.
 Büyük taşlı mücevherleri ancak düğün dernek gibi özel günlerde kullanabiliyorum diyenlere bu zümrüt takımı öneririm. Yine gösterişli ancak günlük kullanıma daha müsait. Kolumdaki bilezik su yolu diye geçen, özellikle söz ve nişanda gelin hanımlara takılan bir model. Çok yaygın olan bu bileziğin, modern ve genç gelinlere uygun modelini bulmak oldukça zor ancak Zen, bu harika tasarımı ile bu soruna çözüm getirmiş. Evleneceklere tavsiyem olsun :)
Söz dedik, nişan dedik, düğün dernek de dedik... O zaman gerdanlıksız gelin kalmasın diyerek harika bir gerdanlık modeline geçmek istiyorum. Toplam 10,89 ct'lık pırlantaya sahip bu gerdanlığı, straplez bir tuvalet ile veya yakası açık bir gelinlik ile düşünün. Bu görkem karşısında herkesin dili tutulacağı kesin. Bu tip bol taşlı, büyük gerdanlık takacaklara tavsiyem, sallantılı küpe kullanmayıp, minik bir tek taş küpe takarak zarif görünümü korumaları.
Bu gerdanlık bana çok büyük, daha çok kullanabileceğim bir alternatif yok mu diyenlere gelsin aşağıdaki harika tasarım.
Bu gerdanlığın bir de harika bir bilekliği var. Bu bilekliği yine bir başka şahane tasarım 5 taş yüzük ile kombinledim.
 Benim en sevdiğim taş zümrüt ancak kız kardeşimin favorisi safir. Sayesinde birçok safir yüzük gördüm ancak böyle beğendiğim model karşıma hiç çıkmamıştı.
Pırlantalı saatler eskiden sadece özel akşam davetlerinde kullanılırken artık gündüz saatlerinde de sıkça görülüyor. Ben günlük kullanılan pırlantalı saatlerin biraz maskülen modeller olmasını seviyorum. Bu sayede hem pırlantanın parıltısı ile parlıyoruz hem de her tür kıyafete uyum sağlayabiliyor. Ben bu saat modelini çok sevdim, ya siz?

3 comments:

  1. Bu firmanin bu kadar guzel modelleri oldugunu bilmiyordum gayet basarili

    ReplyDelete
  2. Sozlumu haftasonu Zene goturuyorum kesin

    ReplyDelete
  3. kolyeler falan nefissssss.gözlerim yuvalarından çıkabilir:)) ayrıca o 5 taş da 5taşmış yani:)

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...