Thursday, 26 September 2013

Paris Fashion Week - Guy Laroche

Instagram ve twitter'ımı takip edenlerin bildikleri üzere, Paris Fashion Week'i takip etmek amacıyla Paris'teyim. Uzun ve yorucu bir maraton ve izlediğim defilelerin hepsine ayrı post yapmak zor iş ancak kolaj ile sizlerle ilerleyen günlerde paylaşacağım elbet. Dün sabah izlediğim Guy Laroche'un 2014 İilkbahar-Yaz koleksiyonunu öyle beğendim ki kendisine özel bir post hazırladım. Bir iki sezondur göze çarpan formlu volanları çok güzel çalışmış tasarımcı Marcel Marongiu. Çok ama çok beğendim... Bakalım siz de beğenecek misiniz :)
If you follow me on instagram and twitter, you already know that I am in Paris for the Fashion Week. Too many shows, a great weather and a luggage full of winter clothes are definitely distraction factors but I am trying to catch as many shows as I can and will share them all with you on my social media accounts instantly and on the blog next week. Yesterday morning, I went to Grand Palais for the runway show of Guy Laroche and I fell in love with the SS2014 collection. The fine construction of structured soft flows were A-mazing. Marcel Marongiu did a great job-again!

2 comments:

  1. Ulkemizi yurtdisinda harika temsil ediyorsun.Eskiden beri takipcin olarak gurur duydum!

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...