Thursday, 25 April 2013

When you try too hard...

I always tell you all, never try too hard when it comes to matching colors. In this previous post, I also talked about it. So in this post, I wanted to show you how bad it looks :) when you try to use 2 colors in different shades. It was a comfy outfit I must confess, but wouldn't it be better to wear a cream blouse and a beige coat?
Her zaman soylediğim gibi, bir kombin yaparken, renkleri fazla eşleştirmeye çalışmak, o görünüm için çok uğraştığınızı belli eder ancak aslında hepimizin amacı -effortless chic- denen, -ne bulduysa giymiş ancak harika görünüyor- izlenimi olmalı. Bu konudan şu yazımda da bahsetmiştim. Hele bir de aynı rengin farklı tonlarını fazla uyumlu hale getirmeye çalışırsanız, oldukça berbat bir sonuca ulaşacaksınız. Ben de bugün size bu tatsız çabanın nasıl göründüğüne dair bir örnek vermek istedim. İyice bakın ve yapmayın :) Örneğin, yeşil bluz yerine krem renji bir bluz ve üzerine bej bir ceket giyseydim, çok daha ferah ve göz yormayan bir görüntü çıkacaktı ortaya. Ne kadar ferah o kadar iyi:) Güzel bir gün dilerim!

4 comments:

 1. evet bej daha cok acarmış kombini daha ferah olurmuş ama şimdiki de günlük kombin için ideal:)

  ReplyDelete
 2. çok haklısın... bir de ben ne giyeceğimi çok düşününce beklentilerim artıyor herhaldeki ne giysem beğenmiyorum :)

  ReplyDelete
 3. Postunu cok sevdim :) Genelde bloglarda "harika" görünümü sunmak dir cabamiz ama takipcilere "asla yapmayin" postlarida yardimci oluyor.
  Yorumuna katiliyorum, bu renk kombini seni bogmus ve bej katarak kesinlikle daha ferah bir gönünüme sahip olurdun.
  Sevgilerle
  Yesim

  http://commontalkbyyesim.blogspot.de/
  Instagram: commontalkbyyesim

  ReplyDelete
 4. ceketini çok beğendim canım rengide çok güzelmiş

  ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...