Wednesday, 27 March 2013

MBFW Istanbul - Backstage and Runway of Gamze Saracoglu

Fashion Week dönemlerinde blogumda farklı haberler yapmayı seviyorum. Hatırlarsanız geçen sezon Atıl Kutoğlu defilesi öncesi backstage'de Jessica Stam ve diğer birçok modelin hazırlık sürecini fotoğraflamış ve bunları Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal medya hesaplarımda ve blogumda paylaşmıştım. Bu sene de Gamze Saraçoğlu'nun defile öncesi hazırlıkları ve provaları izledim ve size yine sosyal medya hesaplarımda, bu sene ek olarak Vine hesabımda video olarak paylaştım. Ayshe Rose isimli hesabımdan bu görüntüleri izleyebilirsiniz. Şimdi ise hiçbirinde yayınlanmayan fotoğraflarımı blogumda göreceksiniz :)
I love the backstage of every show and fashion weeks are great opportunities to experience that. Last season, I was at the backstage of Atıl Kutoğlu and met famous models like Jessica Stam. This season, I reported from the backstage of Gamze Saracoglu and shared the photos I took on my Twitter, Facebook and Instagram accounts instantly. In addition to these, this season, I shared videos on my Vine account. My account name is Ayshe Rose so you can follow me there for instant short video shares. Today, I am sharing in this blog post, the photos from the backstage, rehearsal and runway that I took and never shared before :)

1 comment:

  1. bütün fotolar süper..
    http://zoomlabakalim.blogspot.com/

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...