Monday, 25 February 2013

NEW IN: Taschen's New York

New York is my favorite city, along with Paris and Istanbul. I have been there many times and wined and dined almost at all popular places so far. I can say I know the city very well when it comes to shopping also, however, it is a super dynamic city and one can never know all. This book hit me first with its cover and as I love coffee table books, I immediately bought it. The beautiful photos of the hotels and restaurants inside the book are worth checking and it seems to be a great guide for everyone to learn about NYC or to refresh what you already know.
New York benim dünyada en sevdiğim 3 şehirden biridir. (Paris ve Istanbul diğer iki şehir) Şanslıyım ki New York'ta çok zaman geçirdim, farklı mevsimler ve farklı senelerde olan bitenleri tatma şansına eriştim ve kalınacak otelleri, popüler restoranları ve alışveriş adreslerini çok iyi bilirim. Ancak, şehir o kadar dinamik ki sürekli yeni mekanlar açılıyor ve trendler devamlı değişiyor. O sebeple kimse ben New York ile ilgili her şeyi biliyorum diyemez. Bu kitabı görür görmez kapağına vuruldum. Zaten 'coffee table' kitaplarına bayıldığım için bu tatlı kitabı da hemen satın aldım. Kitabın içeriği ve fotoğraflar en az kapağı kadar başarılı. New York'u bilmeyenlerin faydalanması için harikulade olup bilenlerin de hafızasını tazeleyen bu kitabı çok beğendim.
Yarın -Salı günü- beni twitterdan takip eden ve İstanbul'da oturan okuyucularımdan bir tanesini Bobbi Brown'un bu hafta düzenleyeceği VIP partiye davet edeceğim. Yarın saat 14.00'de Twitter üzerinden soracağım soruyu bilen takipçilerimden biri sürpriz hediyeler ve makyaj ile dolu harika bir akşam geçirecek.
Twitter hesabım @AysheRose. Takipte kalın:)

3 comments:

 1. Sanirim benimde uc favori sehrim bende uzun bir sure NY ta yasadigim icin farkli mecsimlerw farkli olaylara sahit olabildigim icin cok sansliyim ve bu kitabi bende kutuphanemde istiyorumm:)) optum cok

  ReplyDelete
 2. çekilişim var beklerim :)

  http://jassmeenmode.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Kapağı beğenmemek imkansız zaten, Holy Golightly'nin çekim gücü! :)

  ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...