Thursday, 3 January 2013

My day in Ankara

I spent the weekend in Ankara but was out only for 1 day. And in that day, I had lunch with friends, did some shopping and met my blogger friends who are based in the capital of Turkey. Here are some photos from my trip.
Beni twitter ve instagramdan takip edenlerin bildigi uzere, hafta sonumu Ankara'da geçirdim ancak sadece 1 gün dışarıda olabildim. O güne de arkadaşlarla öğle yemeği, alışveriş ve başkentte yaşayan blogger arkadaşlarımla buluşma gibi güzellikleri sığdırdım. İşte fotoğraflar...

Uzun zamandır arabayla yolculuk yapmadığımız için yanımıza erzak(!) almayı ihmal etmedik.
Ankara'ya varınca bizi, kayınvalidemin harika yemekleri ve en sevdiğimiz tatlılar karşıladı.
Ertesi gün kahvaltı sonrası buluştuğumuz arkadaşlarımız bizi, yeni açılan Tepe Prime alışveriş merkezinde Çin ve Japon yemekleriyle ünlü Quick China'ya götürdü, öğle yemeği için.
Blogger arkadaşlarım Kubilay Sakarya ve BonbonDiyorki ile Arjantin Caddesi'ndeki Cafemiz'de buluştuk. Kahve ve sohbet bir harikaydı :)
Karum'un karşısındaki Vakko, aynı Suadiye'deki gibi binasını yılbaşına hazırlamış ve aynı zamanda yapay kar yağdırıyordu. Ancak itiraf etmeliyim ki Ankara'daki bu Vakko'nun havası bir başka idi. Çok büyülendim o sebeple eve dönmeden önce yapay kar yağışının altında kendimi kaybettim. (üstelik daha geçen hafta İstanbul'da gerçek kar ile karşılaşmıştık) İnsan memleketinden farklı bir şehre gittiğinde birçok şeyi daha bi' beğenir daha bi' sever ya, o sendrom belki benimki. Her gördüğüm cafei her mağaza ayrı bir güzel geldi bana. Tabii tüm bu büyü, eve dönmeden önce hediye alışverişi için uğradığımız Kent Park AVM'nin kalabalığında işlerimi halletmeye çalıştığımız esnada ortadan kayboldu.
Bir de diyeceksiniz ki, Ankara'ya gitmişsin, sürekli yemek fotoğrafları. Hani Anıtkabir, hani sokaklardan fotoğraflar?? Bu serzenişte haklısınız belki ama bir şehre yaklaşık 10 sene sonra gidince, önceliği insanlara verdim. Görmek istediğimiz insanlar ile hasret giderdik ve bol bol yemek yedik :) O sebeple Ankara'da geçirdiğim günler aynen fotoğraflardaki gibi :) Havalar biraz ısınınca yine gitmeyi planlıyorum ve o zaman size söz, bol bol Ankara fotoğrafı çekeceğim.

5 comments:

 1. Çok güzel geçirmişsin günlerini yemekler ve sen de çok güzel gözüküyorsun.Çocuklar gibi şen olmana sevinfim.Mutluluklar diliyorum 2013 te. :))

  ReplyDelete
 2. fotoğraflardan belli olduğu gibi güzel vakit geçirmişsin...

  http://jassmeenmode.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Resimleriniz çok güzel! Blogunuzu gerçekten harika!
  Mutlu yıllar!!!

  ReplyDelete
 4. Çok tatlı görünüyosun gerçekten, fotoğraflara da bayıldım!

  visnetadindaa.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Sırf o tatlar için bile gidilebilir Ankara'ya :) çok keyifli bir haftasonu olmuş, en çok da yılbaşı ağaçları ve karlarla olan pozunu sevdim :))

  ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...