Tuesday, 2 October 2012

On the Red Carpet / Venice Film Festival

Today, we will travel in time and go back to September 2010. After seeing the recent Venice Film Festival red carpet photos, I realized one thing: I never posted my red carpet photos on my blog. I had prepared a post about my Venice trip which was actually one of the first posts on this blog but no red carpet. Anyway, Venice is a dreamy city and being there during the Film Festival is magical. As you might have noticed already, I am very international and have friends almost everywhere in the world. That's why I travel a lot and have been lucky enough to be at many prestigious events and meet many important names from different industries. This time, you see me with our very close family friend, who took part in the production of the a festival film and knowing my love to cinema, he invited me to the gala of the movie and to the red carpet. Having watched the Oscars and all award shows since childhood, I got very excited but enjoyed being photographed by many journalists from around the globe. I could have looked better though, if there had been no accident about my planned red carpet dress but still, it was so much fun to experience that.
Bugün zamanda bir yolculuk yapacağız ve 2010 Eylül'üne gideceğiz. Bu senenin Venedik Film Festivali kırmızı halı resimlerine bakarken bir anda aklıma geldi; ben de o halıdaydım ancak o fotoğrafları blogumda hiç paylaşmadım. Aslında o Venedik seyahatim ile ilgili bir post yapmıştım, hatta bu blogumun ilk postlarından biriydi o, ancak o zaman bu fotoğrafı paylaşmamışım. Venedik zaten rüya gibi bir şehir ancak Film Festivali esnasında orada olmak çok daha büyüleyici. Şimdiye kadar muhtemelen farketmişsinizdir, ben oldukça uluslararası biriyim, yani çok seyahat ediyorum ve yurtdışındaki çevrem ülkemizdekinden daha geniş bile olabilir. O sebeple yurt dışında birçok güzel etkinliğe katılma ve önemli insanlarla tanışma fırsatım oldu. Yeri olmayan durumlarda kendini göstermeye çalışmak gösterişçilik gibi geliyor bana ve bundan hiç hoşlanmıyorum ancak belki ilerleyen günlerde 'geçmişe yolculuk' albümü yapıp o fotoğrafları da paylaşırım :) Bugünkü konumuza dönecek olursak, Avrupalı bir aile dostumuzun festival filmlerinden birinin yapımcılarından olması ve benim sinema sevgimi bildiği için galaya beni davet etmesi sonucu, kendisi ile birlikte kırmızı halıda yürüdük. Venedik Film Festivali'nin kırmızı halısını Cannes'dan ayıran olay, Venedik'te halıdan geçişlerin tek tek olması, yani grupça geçiş yapılamamasıymış. Biz de aslında büyük bir grup olmamıza rağmen, çiftlere ayrıldık. Bu aynı zamanda, ben ve arkadaşım kırmızı halı üzerindeyken, halıda başka kimsenin olmaması demek idi. Karşımızda yüzlerce fotoğrafçı ve ardarda patlayan flaşlar... Ahhh keşke o an kameramı çıkarıp çekebilseydim o fotoğrafçıları. Tüm ilginin insanın üzerinde olması gerçekten çok ilginç bir tecrübe idi. Tabii, o gün çok daha güzel görünebilirdim, eğer kırmızı halı için getirdiğim elbisenin başına son dakikada gelen talihsizlik olmasaydı... Kısmet diyor ve önce kırmızı halı sonra Venedik'ten fotoğraflar ile sizleri başbaşa bırakıyorum.
Before hitting the Red Carpet / Kırmızı Halı'ya çıkmadan kameramdan bir enstantane :)
At a charity event with Miss World 2006 - MissWorld 2006 birincisi Tatana Kucharova ile bir yardım yemeğinde
San Marco Meydanı / Piazza San Marco

6 comments:

 1. Ne kadar güzel bir an gercekten, hayat boyu unutulmaz! :)

  ReplyDelete
 2. gerckten olaganustu bir tecrube olmustur. diğer fotoğrfları da merak ettim simdi:)

  ReplyDelete
 3. Asla unutulmayacak bir anı:) Bence bu elbiseylede gayet hoş olmuşsun:)

  ReplyDelete
 4. çok güzel bir deneyim olmuştur senin için ,devamını bekliyorum merakla;)


  htpp://yagmuryucel.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. harika bir deneyim olmuş olmalı, süper görünüyorsun canım, diğer fotoğrafları da merak ettim :))

  ReplyDelete
 6. Süper şanslı bir an:))
  Bu fırsatı yakaladığın için gerçekten heyecanlanmışsındır eminim..ben gördüğümde bile fotoğraflara bakarken empati kurdum..wuuu :p
  Kararsızlıktan ölürdüm; "Ne giysem?Nasıl gülümsesem? vs" :)))

  Bu arada elbisen şık görünüyor!
  Daha güzel olabilirdi diye hiç düşünme bence..
  Ben çok beğendim:)

  Sevgiler..
  www.roomsgardens.blogspot.com

  ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...