Thursday, 17 May 2012

MAKYAJ DERSLERI 2: Bridal Make-up / Düğün Makyajı

Makyaj artisti Elçin Mutlu ile makyaj derslerine geçen hafta far sürme konusu ile başlamıştık. Malum, düğün sezonu geldi sayılır. O sebeple ben de siz okuyucularim için düğün makyajını ele almaya karar verdim ve Elçin çok güzel bir düğün makyajı yaptı. Videoda da izleyeceksiniz, kendisi gelinde doğal görünümden yana. Ben de kendisine çok hak veriyorum, bazı gelinlerdeki maske gibi makyajları görünce. / As you know, on the blog, make-up lessons started and last week, the first lesson was about applying eye shadow. This week, you will read about Bridal Make-up. As summer is approaching, wedding season is coming up and I thought it could be helpful to speak with a professional make up artist and learn some hints. Elcin Mutlu did a natural but lovely make up while explaining the make up sins often seen on brides.
Gelinler için fotoğraflarda güzel çıkmak çok muhim. Bu sebeple cilt makyajında gölgeleme işlemi çok önemli. Bu gölgeleme sayesinde yüz hatlarınız vurgulanıyor ve fotoğraflar daha güzel çıkıyor. Bu gölgeleme konusunu ayrıca işleyeceğiz gelecek haftalarda.
Gelin makyajında sıkça rastlanan hataları Elçin Mutlu'ya sorduk. / Here are the comments of Elcin on the most common bridal make-up mistakes.
The make up artist Elcin believes that a bride should look clean and innocent, so it is better to stay away from heavy make up. Instead of heavy foundation, a light one and transparent powder would be great for the skin make up, she adds.
Elcin Mutlu'ya makyaj yaptırmak için irtibata geçmek isteyenler varsa bana e-mail atın, ben sizi kendisiyle iletişime geçirebilirim.

5 comments:

 1. that bridal makeup looks beautiful!!

  natalie
  http://lucyandtherunaways.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. mac ürünlerine bayılıyorum çok güzel gölgelendirmeler yapılıyor. çok güzel olmuşsun cnm

  ReplyDelete
 3. Çok beğendim

  ReplyDelete
 4. çok güzel bir bloğun var ben de senin takipçinimm.) sevgiler

  ReplyDelete
 5. golgeleme tekniginden haberim bile yoktu :\
  Tesekkurler canim

  ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...