Friday, 13 April 2012

Meeting David Coulthard

In Zermatt, I had the opportunity to meet David Coulthard; the famous former Formula 1 driver. He is a very polite gentleman and we had a nice chat about F1 and life in general. Here are some topics from our chat. / Zermatt'da eski Formula 1 pilotu David Coulthard ile tanışma fırsatı buldum. Kendisi oldukça nazik ve hoş biri. Yapmış olduğumuz sohbetten ilgi çekici notlar şöyleydi:
He started racing with go kart at 11 years old, became a test driver at his 19 and started racing in Formula 1 when he was 23. He is very tall and says this might be a disadvantage while racing in F1 cars due to their small sizes however height becomes an advantage after retirement :) / Yarış hayatına 11 yaşında go kart yaparak başlayan David, 19'unda test pilotu olup ve 23'unde Formula1'de yarışmaya başladı. Uzun boylu oluşunun Formula 1'in minik arabalarında bir dezavantaj olsa da yarış hayatından sonra oldukça büyük bir avantaja dönüştüğünü söylüyor.
David lives in Monaco since 1995 and says it had been "the" place where he wanted to live since his very young ages. He says he has always been very curious about the world and he knew he wouldn't settle down in Scotland; his home country. He prefers driving comfortable cars like Mercedes GL for long trips. At other times, he prefers environment friendly cars. I also wondered at what age a Formula racer should retire and asked this to him. He says 40 max since it is a matter of coordination, concentration and motivation and one might lose this after 40 years old. / 1995'ten beri Monaco'da yaşayan bu İskoç yıldız, gençlik dönemlerinden beri İskoçya'da kalmamayı ve Monaco'da yaşamayı planladığını söyledi. İstanbul'da yarışmış olmaktan çok memnun olduğunu ve yarışların artık yapılmayacak olmasından dolayı üzüntüsünü ifade eden David, İstanbul'da olduğu dönemlerde şehirdeki canlı hayatı sevdiğinden dolayı Avrupa yakasında, Boğaz civarında kaldığını ve antrenman/yarış için Kurtköy'deki piste giderken çektiği trafik çilesini de unutmadığını sözlerine ekledi. "Formula 1 pilotları ne zaman yarışmayı bırakmalı?" diye sorduğumda ise en fazla 40 yaşına kadar yarışmanın mümkün olacağını, bu işin koordinasyon, konsantrasyon ve motivasyon işi olduğunu ve bu üçlüyü aynı şekilde devam ettirmenin bir yaştan sonra pek mümkün olamayacağını belirtti.

3 comments:

  1. Thats soooo cool!!! :)

    Take care,Daniella xox

    ReplyDelete
  2. süper!!!;)
    http://editorist1783.blogspot.com/2012/04/ne-giydim-black.html

    ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...