Thursday, 19 January 2012

Emre Belozoglu talks Fashion

Emre Belozoglu, who played for Galatasaray, Inter Milan, Newcastle United and Fenerbahce during his long career, is not only an international football(soccer) star but also a great person with a unique fashion sense. He is very brave about applying new fashion trends and achieving a stylish look, and with these, he should be an inspiration for other gentlemen :) That's why I wanted to ask him questions about his thoughts about men's fashion, his inspiration sources and many other stuff about style. He was very kind to accept this interview and answered all my questions very genuinely.
 Kariyeri boyunca Galatasaray, Inter Milan, Newcastle United ve Fenerbahçe gibi büyük kulüplerde oynamış olan Emre Belözoğlu, sadece uluslararası bir futbol yıldızı değil, aynı zamanda harika kişiliğini eşsiz moda zevkiyle birleştirebilmiş bir insan. Sahada agresifliğiyle tanınsa da, gerçekte çok iyi kalpli, yardımsever ve sıcak bir insan. Moda akımlarını kendi giyimine uygulamadaki başarısı uzun süredir dikkatimi çekiyordu ve kendisinin diğer erkeklere ilham kaynağı olmasını diliyordum. Bu sebeple, blogumun erkek takipçileri olduğunu da düşünerek kendisi ile bir moda sohbeti yapmak istedim. Emre, bu isteğimi kırmadı ve sorularıma tüm içtenliğiyle cevap verdi. Blogumun hanım takipçilerini de unutmadım elbet :) Stil sahibi bir erkeğin gözünden kadınların moda anlayışı ile ilgili yorumları da okuyacaksınız bu söyleşide.
A: Your outfit combinations in your daily life are very successful. How do you create them? Where do you get inspired from? Günlük hayattaki kombinlerin inanılmaz başarılı, bu kombinleri nasıl oluşturuyorsun? Nereden ilham alıyorsun?
E: First of all, thanks for your nice words about my style. It all depends on my mood of the day. If the day before was a happy one, then I create a more trendy look for the present day. Also, the fashion blogs that I follow inspire me time to time. Öncelikle giyim tarzımı başarılı bulduğun için teşekkürler. Kombinlerim o andaki moduma göre değişiyor. Güzel bir günü geride bıraktıysam, ertesi gün çok daha iddialı giyinebiliyorum. Ayrıca takip ettiğim bloglar da o günkü kombinimi etkileyebiliyor.

A: The trend setters in the world for men's fashion are generally football players. In Turkey however, the footballers are mainly known with their Louis Vuitton monogram bags only. What do you think about this difference? Dünyada stil ikonlarının birçoğu futbolcu. Türkiye'de ise futbolcular -birkaç istisna haricinde- omuza çapraz asılmış Louis Vuitton baskılı çantadan ileri gidemiyor. Bunu neye bağlıyorsun?
E: The Turkish football players like glamour and follow popular trends. But actually, if they follow streetstyle, having a stylish look will be easier and less costy for them. I, personally, get inspired from street style very often. Özellikle Türkiye'deki futbolcular daha çok popüler trendleri takip ediyorlar. Abartı ve gösterişten hoşlanıyorlar. Oysa, sokak trendlerini takip etseler, şık giyinmek çok daha basit ve hesaplı olur onlar için. Kendi adıma konuşursam, göze daha hoş gelen trendler sokakta. Türkiye'de gösterişi ve markayı ön planda tuttukları için genelde, tercihler de daha çok markaya vurgu şeklinde ortaya çıkabiliyor.

A: Can you share some fashion sins of men that you observe around? Erkeklerin modayla ilgili yaptığı, gözüne çarpan hatalardan bahseder misin?
E: Men in Turkey make a lot of mistakes when it comes to fashion. The list starts from bad choices for their body type and ends with the way they use the winter scarves on. Especially, the cut of the trousers has a big importance in the look of a men and if you go wrong on this one, the rest of your efforts will not be seen. Türkiye'de erkekler modayla ilgili maalesef çok hata yapıyor. Bu hatalar vücutlarına uygun olmayan kıyafetler seçmelerinden başlıyor, atkı bağlama şekillerine kadar uzanıyor. Özellikle yanlış pantalon kesimi, bir erkeğin tüm görüntüsünü olumsuz manada etkiliyor.
A: You lived in Milan for years. Can you compare the fashion sense of people in Istanbul and Milan? Modanın kalbinin attığı Milano'da yıllarca yaşamış biri olarak Istanbul ve Milan insanlarının moda anlayışını karşılaştıracak olsan??
E: I believe that Turkish people and Italians are very similar in many ways in terms of living styles. However, in Milan, people always look very chic and fresh. When I lived in Italy, I fancied the Italian fashion style but recently, I prefer London and New York street style.  Yaşam şekli olarak Türk ve Italyan insanı çok benziyor. Ancak Milano'daki Italyanlar hep şık ve bakımlı görünüyor. Orada yaşarken onların giyim tarzını çok seviyordum ancak son zamanlarda Londra ve New York'daki sokak modası daha çok hoşuma gidiyor.

A: How do you follow the latest trends? Magazins, blogs etc..? Modayı nereden takip ediyorsun? Dergiler, internet siteleri, bloglar??
E: There are some blogs that I like following, especially yours :) But inspiration comes from streets to me. Takip ettiğim bazı bloglar var, başta seninki olmak üzere :) Ancak sokakta yürürken dahi esinlenebiliyorum çevreden ve gördüğüm insanlardan.

A: What is the most important accessory? En önem verdiğin aksesuar nedir?
E: I can't live without watched and wristbands. Also, shoes are very important for a complete look. Saat ve bileklikler benim vazgeçilmezim. Ayakkabı da bir o kadar önemli tabii.

A: You meet women for work or social reasons. Does their outfit give a clue about their personality to you?    İş sebebiyle veya sosyal çevrende birçok kadın ile karşılaşıyorsun. Onların giyimi sana kişiliklerine dair ipucu verir mi?
E: Definitely. If a lady takes care of her look and has a unique style, it shows that she has a self respect.  Kesinlikle..Bir kadının bakımlı ve kendine has bir giyim tarzı olması kendisine saygısı olduğunu gösterir.

A: If I asked you to say only 1 piece of accessory or outfit that you like on a lady, what would that be?   Bir kadının üzerinde görmeyi en çok sevdiğin parça?
E: Open toe pumps. Burnu açık topuklu ayakkabı.

A: What is your favorite women perfume? En güzel kadın parfümü sence hangisi?
E: Balenciaga Cristobal (which I also like wearing) and my recent favorites are all scents of Kilian and Costume National . Yıllar önce verdiğim bir röportajda söylediğimde olay olmuştu, benim de severek kullandığım Cristobal ve son zamanlarda Kilian ve Costume National'ın tüm kokuları.

A: You have a wonderful wife who has a real style. Do you give opinions to her about her outfits? Stil sahibi, dünya tatlısı bir eşin var. Onun kıyafetlerine karışır mısın?
E: Yes, I always give my opinion but she hardly listens to it :) She is very stylish but I sometimes tell her to try different styles as well. She is not as brave as I am :) Evet çok karışırım ama o genelde bildiğini okur :) Genelde çok güzel giyinir ancak belli bir tarzın dışına çıkmıyor. Sanırım benim kadar risk almayı sevmiyor :)

A: As stylishtimes.blogspot.com is not only about fashion but also about style in general, I'd like to ask your biggest luxury in your life.  Stylishtimes.blogspot.com sadece bir moda blogu olmayıp aslen hayat stili üzerine yoğunlaştığı için birkaç stil soruları gelsin. Hayattaki en büyük lüksün nedir?
E: Cars and wristwatches. Araba ve saat.

A: Your favorite restaurant in Istanbul? Istanbul'da en sevdiğin restoran?
E: I like "Lokma" for brunch and for dinners, Zuma and Sunset are my favorites. Kahvaltı için tercihim "Lokma". Akşamları ise "Zuma" ve "Sunset" favorilerim. 

A: If you had 1 last holiday opportunity in your life, where would you go? Hayatta sadece 1 tatil hakkın kalmış olsa nereye gidersin?
E: Probably that would be Cesme. Sakızdan çıkan sorulara benzedi bu sorun :) Son olacağı için Çeşme olurdu. Ülkemizin sahilleri gibisi yok.

A: If you had to shop from only 1 brand in your life, which brand would you choose? Sakız sorularına devam :) Hayatın boyunca tek bir markadan alışveriş yapma imkanı verilseydi sana, hangi markayı seçerdin?
E: All Saints for outfits. Nike and All Saints for shoes. Kıyafet için All Saints, ayakkabı için Nike ve All Saints.
wristband designed by Nihan Buruk - Gloves by Umit Benan

A: İçten cevapların için çok teşekkürler.
E: Ben de bu keyifli sohbet için teşekkür ederim.

* BU YAZIDAKI METINLER VE FOTOĞRAFLAR, BLOG SAHIBININ IZNI OLMADAN KULLANILAMAZ. ALL RIGHTS RESERVED. NO USE OF THE INTERVIEW AND PHOTOS WITHOUT BLOG OWNER'S PERMISSION.

7 comments:

 1. He got great style love the interview too kisses

  ReplyDelete
 2. Such a great post, I like it!!! This interview is simply fab!

  Take a look and if you want we can follow each others: Cosa mi metto???
  Win an amazing dress of your choice up to £200, enter the Zeleb giveaway

  ReplyDelete
 3. ellerine sağlık.çok keyifliydi.
  emre epey ilgili moda ile:)
  sevgiler

  ReplyDelete
 4. ooo bu ropörtaj çok havalı olmuş şekerşm;) devamını bekleriz artık:D tarkanı getir bize hehee:D

  ReplyDelete
 5. Koyu bir Fenerbahçeli olarak Emre nin bu yönünü, samimi bir sohbet ile bizlere gösterdiğin için teşekkürler. Zevk sahibi Emre'ye de Türk futbolunun bu zor günlerinde takımımızı en iyi şekilde temsil ettiği için ayrıca saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

  ReplyDelete
 6. very nice blog and outfits!
  xoxo,
  fashionhypnotised girl

  ReplyDelete

Thanks for your comments! Google hesabiniz yoksa "Anonymous"a tiklayarak yazabilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...